AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 21.04.2020

10 Mart 2022

Dolar Petrol Fiyatlarının Etkisi İle Momentumunu Artırabilir.

Piyasalar Pazartesi günkü petrol fiyatı çöküşünün olumsuz etkisi ile fiyatlanıyor. Dolar risk modunun artması ile kazançlarını artırabilir.Yatırımcılar küresel bir rezerv olan ABD dolarına talebini arttırmaya devam ediyor.Pazartesi günkü petrol fiyatı negatif bölgeye düştü, koronavirüs salgınının neden olduğu ekonomik zararın boyutunu piyasalara göstermiş oldu. Düşük petrol fiyatları gerçek gelirleri artırabilir ve tüketici harcamalarını destekleyebilirken, piyasalar şu anda olumsuz etkileri konusunda endişe duymaktadır.

Bu arada, güney ve kuzey Euro Bölgesi ülkeleri arasındaki koronavirüs topluluk borcu arasındaki büyük bölünme büyük olasılıkla EUR’ya olan talebi azaltacaktır.Bugün veri takviminde Almanya’nın Zew endeksi yayınlanacak ve euro para birimini etkileyebilir. Bugün ABD’de Mevcut Ev Satışları verisi açıklanacaktır.Veri takvimi yemek anlamada hafif gözükmektedir.

Teknik anlamda pariteye baktığımızda 17 Nisan seviyesinin en düşük fiyatı olan 1.1812 seviyesinin kırılması ile beraber EURUSD paritesi 1.0636 seviyesine kadar düşüşünü hızlandırabilir.Alternatif olarak günlük grafikte oluşan doji mumunun Tepe seviyesi olan 1.0897 seviyesinin üzerinde günlük kapanış 1.10 seviyesine doğru alımları arttırabilir.

Düşüş Hacmi Artmaya Devam Ediyor

ABD başkanı Donald Trump’ın ekonomiyi açacağı söylemi,Amerikan ilaç şirketi Gilead’ın, rendesivir isimli deneysel ilacın Koronavirüs tedavisinde etkili olduğu açıklaması,Kapanma kurallarının esnetilmesi ile madenlerin de geri dönecek olması, buna bağlı olarak fiziki ile spot altın arasındaki makasın kapanma beklentisi, ve Küresel anlamda belirsizliğin yumuşaması altın aktif vadeli kontratlarında kar realizasyonunu tetikleyen nedenler olabilir.Teknik anlamda bakacak olursak Ons altın perşembe günü bir doji mumu yarattı bu yükseliş potansiyelinin tükenmişliğinin bir göstergesi olarak değerlendirilebilir ayrıca onsaltın (XAUUSD) saatlik grafikte düşen bir kanala sıkıştı.Değerli metal aşağı yönlü görünümü devam ediyor ve fiyatlar kısa vadede 1650 ve 1637.50 dolara düşebilir. Saatlik grafikte düşüş kanalının tepesi olan 1694 geçilemediği sürece yükseliş hacminin sınırlı kalmaya devam edeceğini düşünüyoruz.

Teknik Görünüm Zayıf Görünümü Teyit Ediyor.

AUD/USD Salı gününün erken saatlerinde % 0.61 düşüşle 0.6295 seviyesine geriledi.Petrol fiyatlarındaki düşüş başlangıçta satışları desteklemiş olsa da, ABD Başkanı Donald Trump’ın göç hareketi ve Kuzey Kore liderinin sağlığı konusundaki endişeler son zamanlarda risk modunu arttırdı ayrıca Çin Halk Bankası’nın ekonomiye destek sağlamayı amaçlayan faiz oranlarını azaltma kararı verdi Merkez bankası Kredi Faiz Oranını 20 baz puan indirdi ve% 3,85’e çıkardı.

Bununla birlikte,S&P 500’deki vadeli işlemler% 0.65’lik bir artış bildirdi. Vadeli işlemlerin toplanmaya devam etmesi durumunda, riskin sıfırlanması görülebilir. Bu muhtemelen aud para birimi üzerinde baskıyı arttıracaktır.

Sonuç olarak, satıcılar AUDUSD paritesinde 0.6200 seviyesini hedefleyebilir. Paritede 0.6445 aylık üst seviyesini yenilemediği sürece alıcıların gücü ele geçirmesi beklenmiyor.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.