AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 21.05.2020

10 Mart 2022

Petrol Fiyatları 36 $ Üzerinde Kalıcılık Sağlamaya Çalışıyor

Brent  bir önceki işlem gününün kapanış seviyelerinden% 0.4 arttı.Çarşamba günü, petrol fiyatları ABD petrol rezervlerindeki art arda haftalık ikinci düşüşün ardından yükseldi.  Aynı zamanda, petrol ürünleri stokları arttı, bu da iyimserliği kısmen dengeledi.  Bu tür veriler, stoklardaki düşüşün arzın azalmasının bir sonucu olduğunu, ancak talepteki iyileşmenin olmadığını göstermektedir.  Rapor öncesi talepler yükseldi, ancak verilerin yayınlanması sonrası, yatırımcıların benzin stoklarının dinamikleri sonrası kararsız tutum sergiledi.

Brent günlük grafiğinde, teknik analiz’de genellikle büyüme yönünde ve bir yükseliş eğiliminin oluşması için çift dip formasyonu oluşabilir.  Bu durumda, potansiyel hareket varil başına yaklaşık 55 $ ‘dır.  Bununla birlikte, temel faktörler 2021 yılına kadar bu tür fiyat seviyelerinin oluşuma şimdilik izin vermemektedir.Kısa vadeli bir büyüme dalgası devam edebilir, ancak yeni pozitif temel olmadan 36 doların üzerinde kalıcı olması şu aşamada zor olabilir. Şu aşamada petrol fiyatları 36 usd üzerinde  kalması durumunda kısa vadeli 42 usd seviyesi gözükebilir.36 usd seviyesinin altında petrol fiyatları tekrar 29-32 aralığını test edebilir.

Japon Hisse Senetleri Önemli Teknik Seviyeleri Kırmayı Bekliyor. 

Nikkei 225 önemli bir tepe noktasını test ettikten sonra düşüş trendini sürdürmeye hazır olabilir.Japon hisse senetleri, 21000 rakamının hemen altında önemli  bir teknik engel ile karşı karşıya.Şubat ayı ortasında başlayan güçlü yükseliş Aralık 2018 önemli  trend desteğini kırdı ve fiyatları Mart ayı sonuna kadar dört yılın en düşük seviyesine geldi ve sonrasında yukarı yönlü geri dönüş, endeksi, 20810’da% 61.8 Fibonacci seviyesi ile güçlendirilmiş destek-direnç dönüşümünü  tekrar test etti.

Fiyatların bu noktada nasıl davrandığı, son haftalarda kazanılan kazanımların eğilim değişikliğini mi yoksa sadece devam etmeden önce bir düzeltmeyi mi temsil ettiğini belirleyecektir.  İyileşme yolu, tipik olarak aşağı yönlü sonuçlar taşıyan Yükselen Kama grafik oluşumunu izledi.  Paternin alt sınırının tekrar test edilmesine neden olabilir 19815 bu seviyenin altında günlük kapanış endeksi 18820 ve 17590 seviyesine getirebilir. 21000 rakamının üzerinde kalıcı olması durumunda  yakın vadeli satış baskısını etkisiz hale getirebilir.  Bu durumda 22225 ve  23090’daki direnç seviyesine ulaşabilir. 24200-515 bölgesindeki uzun vadeli tepe nokta olarak endekste değerlendirilebilir.

Paritede Önemli Direnç Aralığı Kırılamıyor 

CADJPY yaklaşık iki ayda 84.50’den başlayan güçlü satış ile 450 pip seviyesinde düşüş yaşadı.Fiyat şimdi aralığın üstünü çıkmazsa ve direnci tekrar kırarsa  aralığın altına doğru başka bir hareket olması muhtemeldir.Paritede düşüş eğilimindedir ve mevcut  durum kısa pozisyonların arttığını göstermektedir. Paritede 77.80 direnç seviyesi kırılmadığı sürece tekrar 75.00-73.75 aralığına dönmesi muhtemeldir.77.80 önemli direnç seviyesi olarak konumunu güçlendirdi bu seviyenin üstünde 78.50 bir sonraki direnç seviyesi olarak değerlendirilebilirFiyatın 77.80-78.50 aralığına girmesi fiyatların 79.25 seviyesine kadar yükselmesine neden olabilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsinize.