AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 21.07.2020

07 Mart 2022

GÜMÜŞ Rekor Seviyelere İlerliyor

Gümüş Salı günü altını geride bıraktı, dört yılın en yüksek seviyesini çıktı. Gümüş keskin kazanç çizgisini Salı günü üçüncü bir düzeye taşıdı ve Ağustos 2016’dan bu yana en yüksek seviyeye olan 20.43’e ulaştı. Gümüş birkaç dakika içinde yaklaşık 50 sent yükseldi çünkü kritik 20 dolar bariyerin üzerine çıktı. Bu, 2011’deki parabolik yükselişten bu yana en güçlü ilerlemeyi işaret ediyor. Gümüş, Altında görülen yükseliş hareketlerini takip ediyor, ancak endüstriyel metalde artış hızı çok daha hızlı. Teknik açıdan bakıldığında, yükseliş momentumuna rağmen, fiyat Mart ayı ortasında dibe vurmuş olarak günlük grafikte dört aylık bir yükseliş kanalı içinde işlem görmeye devam ediyor. Kanalın trend çizgisi direncini test etmek hazır durumda. Bununla birlikte, günlük RSI aşırı alım bölgesinde olup yükseliş eğilimi devam etmeden önce küçük bir düzeltme önermektedir. Bu nedenle, herhangi bir geri çekilme, geçen haftaki 19.48 seviyesini test edilmesi için 20.00 seviyesini kırması gerekmektedir. Yükseliş hedefi olarak 21.00 seviyesi masada kalmaya devam ediyor.

AUDJPY Önemli Direnç Seviyesini Kırdı

AUDJPY Avustralya Merkez Bankası’nın Temmuz toplantı tutanağı ile altı haftanın en yüksek seviyesine yükseldi. Bankanın finansal piyasalardaki risk alma eylemiyle birlikte negatif oranlara ilişkin duruşu, önümüzdeki gün boyunca AUDJPY paritesini daha da yükselmeye devam etmesini sağlayabilir. Ancak, üç yıl vadeli tahvil getirisinin geçen hafta % 0.25’lik hedefinden sonra düştüğünü unutmayın. Merkez Bankası henüz tahvil alımlarını hızlandırmadı, ancak verim artmaya devam ederse, merkez bankası piyasaya girmek için baskı hissedecek ve bu durumda Aud çevresindeki teklif tonu zayıflayacaktır.
Teknik görünüme baktığımızda AUDJPY döviz kuru, alıcılar 16 Haziran’ın en yüksek seviyesinden 75.09 üstesinden gelemediği için 100 puanlık dar bir aralıkta işlem gördü fakat bu seviyenin kırılması ile yükseliş momentumu artı. Bununla birlikte, fiyat, % 61.8 Fibonacci’de 74.16 seviyesinden destek geri döndükten sonra Nisan ayının en düşük seviyesi 64.39 başlayan yükseliş trendine sarıldığından, görünüm yukarı doğru görünüyor. RSI yapıcı eğilimi sürdürdüğü ve aşırı alım bölgesine doğru tırmanmaya devam ettiği için, Aralık 2019’un yüksek seviyesini 76.25 test etmek için fiyatlanmaya devam edebilir. Temmuz ayının en yüksek seviyesine yakın bir günlük kapanış, muhtemelen yılın en yüksek seviyesi 76.78’i tekrar test edebilir.

ALTIN 2011 Zirvelerini Yeniden Test Edebilir Mi ?

Altın Pazartesi günü dokuz yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Altın, Pazartesi günü ulaşılan seviye 1.820 dokuz yılın en yüksek seviyesi civarında işlem görmeye devam ediyor. Altın yıllık bazda % 20 arttı.
Koronavirüs kaynaklı yavaşlamaya ve bunun sonucunda ortaya çıkan negatif reel veya enflasyona göre ayarlanmış devlet tahvili getirisine karşı koymak için büyük merkez bankaları ve hükümetler tarafından başlatılan rekor parasal ve mali teşvik altın fiyatlarını arttırdı. Uzun vadeli yükseliş momentumu artsada temel göstergeler ayılar lehine döndüğünden bir fiyat düşüşü görebiliriz. Bu düşüş eğilimi rallinin ivme kaybettiğini gösteriyor. Bu nedenle, fiyatlar 1.796 seviyesine düşebilir. Günlük grafikte yükselen kamanın alt ucu. Bu seviyeyi temsil ediyor. Bu seviyeden bir kırılma, kama kırılmasının artması, düşüş eğilimi paterni ve kapıların 1.750 dolara açılması anlamına gelir. Boğa momentumunun daha fazla artması durumunda 1.823’e yakın direnç bölgesinin üzerinde kalması durumunda ve daha da yükselmeyi başarırsa, 30 Ağustos 2011’de 1.840 dolarlık zirve zirvede oluşabilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz