AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 21.08.2020

07 Şubat 2022

DAX30 Yeni Düşük Seviyeler İçin Hazır Mı ?

DAX 30, daha fazla kayba yol açabilecek yükselen bir trend çizgisinin altına düşme riski altında. Son Fed tutanaklarının açıklanmasının ardından risk iştahı dalgalandı ve sonuç olarak hisse senedi piyasaları düşüşe geçti. Yine de kayıplar şu anda mütevazı ve yaz aylarının getirdiği piyasa koşulları, teknik anlamda endeksi zayıflatabilir. DAX 30, fiyatın Mayıs ayından itibaren kırılma noktasında görünen yükselen bir trend çizgisini altında fiyatlanma riski var. Daha düşük bir hareket trend çizgisinin etkisini ciddi şekilde zayıflatacak olsa da, bir kırılmanın ciddi düşüşlere yol açma ihtimali bulunmaktadır. Endeks 12500 civarında Fibonacci seviyesinde dirençle karşılaşabilir, ancak mevcut piyasa ortamında agresif bir hamlenin ötesine geçmek zor olabilir. Öte yandan, bir toparlanma ralli muhtemelen yavaş olacak ve 13000 seviyesine yakın bir direniş olabilir.

ALTIN Kanal Desteğini Kırabilir!

Altın, saatlik grafikte önemli sınırlar içinde sıkışmış durumda. Kanal dip seviyesinin kırılması son dönemdeki düşük seviyelere daha derin bir geri dönüş için kapılar açacaktır. Saatlik grafikte görülen konsolidasyondan önce 12 Ağustos ve 16 Ağustos’un düşük seviyelerinden yükselen trend çizgisinin ihlali geliyor. Bu nedenle, kanalın olumsuz tarafa geçme olasılığı daha yüksektir. Bu, satıcıları 1.863 desteğine yönelmesine neden olabilir. Alternatif olarak kanalın direncinin kırılması durumunda, bu haftanın başlarında teyit edilen yükselen trend çizgisi kırılması ile ortaya çıkan düşüş görünümü geçersiz olacaktır. Bu, boğaların 2000 psikolojik engeli test etmeyi yeniden denemelerine yol açabilir. Bununla birlikte, yükselişin yeniden canlanmasının daha güçlü bir kanıtı, 18 Ağustos’ta test edilen 2015 seviyesinin üzerinde günlük bir kapanış olması gerekmektedir.

Nike Hisseleri Daha Fazla Kazancın Kapısını Açıyor !

Nike satışlarının 2023 yılına kadar 50 milyar doları aşabileceğini söyledi. Bu durum uzun vadeli Nike’ın hisselerinin hisse başına 150 doları geçebilme ihtimalini doğuruyor. Hisse senetleri Perşembe gününü 108 doların biraz üzerinde kapattı. Ayrıca şirket iş gücünün % 7 ila %10’u arasında yaklaşan işten çıkarmalardan kaynaklanan maliyet tasarruflarına yardımcı olabilir. Nike’ın Koronavirüs krizi sayesinde işinin çoğunu sanal olarak yapabilme ihtimali var. Maaşlar, seyahat, eğlence ve diğer isteğe bağlı harcamalar için NKE’a yıllık 900 milyon dolara kadar tasarruf sağlayabilir. Nike, dijital altyapısına yoğun bir şekilde yatırım yapmaya devam ederken, hisse senedinde pozitif havasının devam etmesine neden olabilir. Teknik görünüme baktığımızda Nike, 104.50 önemli aylık direnç seviyesini kırdı. Nike kısa süre önce Ocak ayının ortasından itibaren fiyatın sürekli dönüş yapmasına neden olan 104.50 seviyesi yukarı yönlü kırıldı. 104.50 direnç seviyesinin kırılması, yükseliş dalgasını hızlandırdı. Aylık yükseliş trendi göz önüne alındığında, Nike’ın bir sonraki direnç seviyesi olan 110.00’a doğru daha da yükselmesi muhtemeldir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz