AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 22.05.2020

10 Mart 2022

Bitcoin Potansiyel Bir Yükselişin Eşiğinde 

Bitcoin  bu hafta  düşüşe rağmen olumlu olmaya devam ediyor ve 10.000 dolarlık direncinin tekrar test edilmesi göz ardı edilemez.13 Mart başlangıcı düşük seviyesindeki destekleyici eğilim çizgisi baskın olmaya devam ediyor ve hem 10 Mayıs hem de 11 Mayıs keskin satışlarını  8.150 dolar ile 8.200 dolar arasında ki destek bölgesini  parite kontrol altında tutuyor.O zamandan bu yana, BTC başarılı bir şekilde 10.000 dolar kırmak için iki girişimde bulundu.  Destek yükselmeye devam ettikçe ve direnişe yaklaşmaya başladığında, bir kopma durumu oluşuyor. BTC kısa süreli pozitif hissiyat artıyor. Kısa vadeli görünüme baktığımızda trend çizgisi desteği 8.950 dolar seviyesinde bu seviye üzerinde kaldığımız sürece 9.335 ,10.000 doların üzerinde kırılma ve 8 Mayıs’ın yüksek seviyesi 10.075 dolardan 13 Şubat’ın yüksek seviyesi 10.506 dolara kadar bir kopma olasılığı giderek artmaktadır.

USDZAR Aşırı Satım Bölgesine Giriyor 

USDZAR, USDTRY USDMXN gibi diğer $/EM pariteleri İle birlikte  dolar karşısına iyi bir şekilde tutunuyor.Parite  Mart ayı sonunda, Nisan ayı başlarında biraz sıkıntıya neden olan 2016 yükseği desteğine dikkat etmeliyiz.Seviye 17.76’dır. Daha önceki analizlerimizde paritenin bu seviyeye geleceğini ve  kırılırsa yakın vadede çok daha anlamlı bir düşüş olduğunu söylemiştik. Güney Afrika Merkez Bankası faiz oranlarını 50 baz puan indirdi ve paritede beklenti yönünde gelen faiz indirimi sonrası önemli destek seviyesinin kırılmasına neden oldu.Politika yapıcıları temmuz ayında benzer  bir faiz indirimi beklentisinde.Parite teknik anlamda aşırı satım bölgesine yaklaşıyor bu durum yeni düşüklerin önünü kapatabilir ve yükseliş momentumu artabilir. 

Paritede daha geniş bir görünüm hala yükselişte olsa bile, daha yüksek bir seviyeye dönmeden önce 16.50’ye kadar bir düşüş veya biraz daha kötü olabilme ihtimali var.Şimdilik kısa vadeli destek 17.45 seviyesi bu seviyenin kırılması yeni düşüklere sebep olabilir.Paritede desteğe yaklaştıkça alım ilgisi artıyor yeni hedef olarak 18.04 ve 18.45 seviyelerine doğru bir yükseliş yaşamasını bekliyoruz.

Kanada Dolar ABD-Çin Karmaşasından Etkileniyor

Kanada Doları, USD/CAD Çarşamba günü aylık bazda en düşük seviyelere geriledi daha sonra Nisan ayının en düşük seviyelerinden yükseliş momentumunu arttırdı.Temel arka planda Çin’de gelen riskler ABD dolarına ek güç  sağladı ve yükseliş görünümü arttı. Ayrıca, çin ile ilgili risklerin devam etmesi  Kanada’nın ana ihracatı olan ham petrole ağırlık veriyor ve bu da pariteye güç katıyor. Çin diplomatları, 2020 için GSYH hedefi vermemeleri hala pandeminin endişe verici sonucundan korktuğu spekülasyonlarını tetikledi. ABD dolarındaki toparlanma hareketlerinin yeni risk alma hissi piyasalar tarafındandan değerlendirildiğini gösteriyor. 

 Teknik görünüme baktığımızda USDCAD kısa bir süre önce üçüncü kez kısa vadeli önemli  desteğini yeniden test etti ve şimdi küçük bir düzeltici yapıda desteğin üzerinde duruyor.  Ancak fiyat, düzeltici yapı içinde daha yüksek tepeler  oluşturuyor, bu da boğaların yukarı yönlü potansiyel bir kırılma için toplandığını gösteriyor.Paritede 1.3850-1.3875 destek aralığı savunmaya devam ettiği sürece paritede toparlanma devam edebilir,1.4230  ve 1.4350 seviyeleri test edilebilir.Bu destek hattının kırılması paritenin 1.3812-1.3763 aralığının test edilmesine neden olabilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsinize.