AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 22.07.2020

07 Mart 2022

EURUSD 2019 Seviyelerine Döndü

EURUSD, sürekli dolar satışından dokuz aylık en yüksek seviye 1.1540’ın üzerine çıktı. Bu seviye en son 10 Ekim 2019’da görülmüştür. Avrupa Birliği mali anlaşması ve koronavirüs aşısı üzerindeki ilerleme, risk varlıkları için talebi artırması güvenli liman ABD doları üzerindeki ağırlığı nedeniyle parite Salı günü 1.15’in oldukça üzerinde kapandı. Fiyat aşırı alım bölgesinde ancak, fiyat tablosunda henüz alıcı tükenmesi belirtisi yok. Görünüm yükselişini sürdürüyor ve parite önümüzdeki gün boyunca 1.1570 seviyesinde direnç gösterebilir ve bu seviyenin üzerinde 1.1600 oluşabilir. Bahsedilen seviye, 1.2555-1.0636 düşüşünün % 50 Fibonacci seviyesi ile örtüşmektedir ve devam eden yukarı doğru yörüngede bu aralık yardımcı olabilir. Parite, daha yüksek seviyeleri oluşturmazsa, 1.1422’deki desteğin altında kırılma görürse yükseliş görünümü geçersiz kılınacaktır. Bu desteğin oluşabilmesi için 1.1495 seviyesinin altında bir fiyatlama olması gerekir.

Bitcoin Yükseliş Görünümünü Tazeleyebilir

Bitcoin performansı, BTC fiyatlarının Ocak ayının açılış seviyesinden bu yana % 25’in üzerinde işlem yapmasıyla güçlü bir yıl daha devam ediyor. Şubat ayı sonlarında ve Mart ayı başlarında, koronavirüs pandemisinin neden olduğu en yüksek piyasa kargaşasının ortasında gelen hemen hemen tüm varlık sınıflarının yanında keskin bir düşüş yaptıktan sonra, Bitcoin’in fiyatı inanılmaz bir fiyatlama sahneledi ve % 100 ralli ile fiyatlandı. Bu Bitcoin satın alma baskısı, Haziran ayına kadar BTCUSD’nin 10.000 dolar seviyesinin üzerine çıkmasına yardımcı oldu, ancak son altı hafta boyunca kripto para birimi, en son yükseliş bacağının yaklaşık dörtte birini geri çekti. Mütevazı geri çekilme nedeniyle, Bitcoin şu anda 9.000 dolarlık fiyat bölgesinde işlem görüyor. BTC fiyat hareketindeki son konsolidasyondan yükselen bir flama paterni geliştirdi. Önemli teknik engelin yaklaşık 9.400 dolar civarında tutulması, yılın en yüksek seviyelerine doğru bir yükseliş patlaması için kapıyı açabilir ve ayın sonunda 10.000 dolarlık anahtar seviyesini test edebiliriz.

DAX 30 Endeksinde Yeni Fiyatlama Dalgası Oluşabilir Mi ?

DAX 30, korona boşluğunu doldurmaya hazır, test rekoru kırılabilir. DAX dün Aralık ayının başlarına kadar uzanan direnci geçti ve 24 Şubat’ta gerçekleşen büyük boşluğu doldurmak için kendini konumlandırdı. 12913’ün üzerindeki bir kırılma nedeniyle Şubat ayından bu yana büyük birinci çeyrek satışını başlatan boşluğun doldurulmasına neden olabilir. Boşluk 13231’den 13579’a kadar devam ediyor ve bunu 13795’te rekor seviyeler izliyor. Riskin yükselme eğilimi ve genel iştahı göz önüne alındığımızda piyasanın yeni zirvelere işlem yapabileceğini düşünebiliriz. Genel risk eğilimleri göz önüne alındığında, sadece Avrupa’da değil, belki de daha önemlisi ABD’de Nasdaq 100 tarafıda, yukarı eşiklerin her ikisinin de aşılmaması durumunda düşüş eğilimi oluşabilir. Bu durumda yatırımcıların en iyi şekilde yararlanacak kısa vadeli düşüşler veya konsolidasyon modelleri oluşabilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz