AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 22.09.2020

03 Şubat 2022

GBPUSD Yeni Düşük Seviyeler İçin Hazır!

İngiltere Merkez Bankası’nın negatif faiz oranların etkililiğine ilişkin devam eden tartışmaları İngiliz Sterlini üzerinde baskı oluşturabilir. GBPUSD, fiyat temel desteğin hemen üzerinde bir Ayı Bayrağı oluşturduğu için düşmeye hazırlanıyor. GBP/USD paritesi düşüşünü yıllık en yüksek seviye olan 1.3483’den devam edebilir. Hem RSI hem de MACD göstergeleri nötr orta noktalarının altında takip ettiğinden, yeni düşük seviyelerin önünün açık olduğu görülüyor. Psikolojik olarak önemli seviye olan 1.30 seviyesinin üzerine çıkamama, Eylül’ün yükseği 1.3483 seviyesinden uzanan düşüş trendinin yeniden başladığını işaret edebilir ve bayrak formasyonu desteği 1.2762 altında bir kırılma, muhtemelen % 61.8 Fibonacci seviyesi 1.2613 desteği test etmek için bir aşağı yönlü fiyatlama olabilir. Alternatif olarak eğer GBPUSD 21 günlük hareketli ortalama seviyesi 1.3093 seviyesinin üzerine çıkmadan önce, ağustosun düşüğü 1.2981 üzerindeki günlük kapanış, alıcıları teşvik edebilir ve Mart ayının en yüksek seviyesini yeniden test edebilir.

Altın Fiyatları Yeni Düşük Seviyeler İçin Savunmasız Mı?

Piyasalar dalgalanmada yükselişe geçerken altın Pazartesi % -2,5 düştü. Sonuç olarak, altın fiyatları teknik modelin dışına çıktı ve düşüş eğilimi arttı. Altın, 12 Ağustos Pazartesi gününden bu yana ilk kez ons başına 1.900 doların altına düştü ve önemli bir teknik formasyonu kırdı ve süreçte daha fazla kayıp yaşayabilir. Pazartesi günkü çöküşün ardından, altın Ağustos başından bu yana oluşturduğu takozun dip seviyesi kırdı ve bu durum, yatırımcıların daha fazla satış için istekli olması nedeniyle önümüzdeki günlerde oynaklığın artmasına neden olabilir. Bu amaçla, destekleyici taraftaki bir sonraki teknik destek seviyesi muhtemelen 1.862 seviyesidir ve bu da metalin Ağustos ayındaki düşüşüne denk geliyor. Daha fazla kayıp, seviyeye bir saldırı başlatabilir ve bu, ihlal edilirse altının daha da aşağıya indiğini görebiliriz. Yukarı tarafta direnç, önceki destek noktasında 1.920 civarında olabilir. Bununla birlikte, risk iştahındaki ani değişim ve bozuk teknik yapı ile altın bu aşamada savunmasız görünüyor. Bu nedenle, kıymetli metale yönelik kısa vadeli görünüm kesinlikle bir darbe aldı, ancak daha geniş rallinin arkasındaki uzun vadeli temel itici güçlerin büyük ölçüde bozulmadan kaldığını söyleyebiliriz.

DAX 30 Eğilim Negatif Bölgede Kalmaya Devam Edecek!

DAX 30 kama oluşumundan çıkıyor. DAX 30 yukarı yönlü eğilimi devam ettiremediğinden dolayı dün yüzde 3 oranında düştü. Düşüş eğilimi devam ettiği sürece, önümüzdeki günlerde önemli kayıplar olabilir. Daha düşük seviyelerin oluşması için, önemli destek seviyesi 12200 seviyesinin kırılması gerekmektedir. 200 günlük hareketli ortalama seviyesi neredeyse bu önemli destek seviyesine yakın olmasından dolayı bu destek seviyesinin kırılması daha fazla kayıp için kapıları açabilir. Şu aşamada küresel piyasalar satmaya devam edebileceği için yeni düşük seviyelerin oluşması için endeks savunmasız kalmaya devam edebilir. Önemli destek seviyesinin altında anlamlı bir düşüş, 11597’de Haziran ayındaki en düşük seviyeye kadar endeksin zayıf seyrine devam etmesine neden olabilir.

S&P 500 Endeksi Aylık Dip Seviyeyi Kırdı!

S&P500 endeksi 3 Eylül’de yükselen kama desteğiyle çöktükten sonra fiyat % 38,2 Fibonacci’nin 3306 hemen üzerinde bir Ayı Bayrağı sürdürme paterni oluşturduğundan, günlük grafikteki düşüş eğilimi devam ediyor. RSI ve MACD göstergelerinin gelişimi, her iki osilatör de kendi nötr orta noktalarının altına daldıkça yükselen düşüş momentumuna işaret ediyor, bu da 3300 seviyesindeki psikolojik desteğinin kırılması ile yoğun bir satış dönemini endeksin geldiğini görüyoruz. Aylık en düşük seviye 3295.50 altında bir günlük kapanış gelmesi nedeniyle muhtemelen S&P 500’ün mevcut seviyelerden % 9’a kadar düşebileceğini düşündüren ölçülü harekete göre 3005.75 düşüş eğilimindeki aşağı yönlü hedef olabilir. Alternatif olarak, eğer satıcılar trend belirleyici 50 günlük hareketli ortalamanın 3332.25 üstesinden gelebilirse, 21 günlük hareketli ortalama seviyesi 3425 seviyesine doğru yükseliş fiyatlaması oluşabilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz