AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 23.04.2020

10 Mart 2022

USDTRY Paritesinde Ağustos 2018 Seviyleri Yeniden Test Ediliyor

USDTRY paritesi psikolojik 7.00
bariyerine kadar yükseldi ve Ağustos 2018’in ortasından beri tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. TCMB, koronavirüs krizinin Türkiye ekonomisine verdiği ekonomik zararı sınırlama girişimlerinde faiz oranını% 1 oranında düşürerek% 8,75’e çekti

Merkez bankası, 2020 yılının ilk dört ayında yaklaşık% 20 değer kaybeden ulusal para biriminin daha da zayıflaması riski ile küresel ekonomideki büyük durgunluk beklentisi merkez bankasının aksiyon almasına neden oldu.

Teknik olarak USDTRY paritesine bakacak olursak psikolojik 7.00 bariyerinin kırılması ile beraber parite 7.1074 seviyesine yükselebilir. Bu seviyelerin kırılması uzun vadeli 7.5735 ve 7.8619 bölgesinkn hedef konumuna gelmesine neden olabilir.Kurda aşaği yönlü dinamiklerin oluşması için 6.9552 destek seviyesinin altında hareket etmesi gerekir bu destek seviyesini ihlali kurda 6.90 ve 6.8634 seviyelerine kadar düşüş yaşamasına neden olabilir.

USD/CAD Paritesi Yükseliş Kanalı İçerisinde Yön Arayışında

USD/CAD çarşamba günü 1.4237’de gün içi en yüksek seviyesinden Amerikan Doları gerilemesi ile 1.4115’te destek buldu.ABD Senatosu yeni bir COVID-19 yardım paketini onayladı ve USD talebi arttı.Petrol fiyatlarındaki toparlanma, emtiaya bağlı CAD’ye bir miktar mühlet verdi ve zayıf Kanada TÜFE verisine rağmen pariteyi 1.4115 seviyesine düşmesine neden oldu.

Teknik olarak pariteyi incelediğimizde Yedi günlük yükselen kanalı izleyen parite Perşembe günü erken saatlerde 1.4197 seviyesine ulaştı.Parite şu anda 19 Mart’tan 1.4262’de düşüşünün % 50 Fibonacci geri çekilmesiyle tekrar karşılaşabilir ve kanalın tepe noktası olan 1.4320 seviyesinde direnç bulabilir. Alternatif olarak, kanalın destek hattının altında, şimdi 1.4125 civarında aşağı yönlü bir kırılma pariteyi 1.39325 destek seviyesine sürükleyebiilir.

Gümüş Fiyatları Yeni Bir Düşüşün Eşiğinde Olabilir

Gümüş fiyatları yatırımcıların Covid-19 salgını karşısında likidite talebini yansıtıyor.Yükselen trend desteğinin kırılması düşüş trendinin devam edebileceğini gösteriyor.Kriz, piyasalar arasında geri dönen daha geniş kredi stresini yansıtabilir.Gümüş fiyatları, koronavirüs salgını boyunca hisse senetleriyle ve ABD Doları’nın tersini izliyor.Mevcut en likit nakit türü olan gümüş finansman maliyetleri arttıkça ve piyasa katılımcıları sermayeye erişimi sağlamak ve aşırı oynaklığa maruz kalmayı azaltmak için portföyleri elden çıkarırken gümüş fiyatlarının düşüşü hızlandı.

Teknik olarak incelediğimizde

Fiyatlar şimdi düşüş trendine yeniden giriyor gibi görünüyor.Mart ortası düşük seviyelerinde toparlanan gümüş fiyatları trend çizgisi desteğinin kırılması, yakın vadede düşüş eğilimi olduğunu gösteriyor bu durum düzeltici bir yükselişin gidişatını sürdürdüğü ve aşağı yönlü ilerlemenin yeniden başlamanın eşiğinde olduğu anlamına gelmektedir.Gümüşte destek 13.55-82 bölgesinde.15.84 seviyesinin kırılması satış baskısını etkisiz hale getirebilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.