AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 23.06.2020

10 Mart 2022

AUDUSD Aralık Fiyatlamasıma Devam Ediyor

AUDUSD Mart ortalarının en düşüğünden bu yana 0.67 seviyesinin altında işlem gördü.Bununla birlikte, Avustralya Doları risk duyarlılığına karşı oldukça hassastır.Sonuç olarak, AUDUSD Nasdaq ve S&P 500 gibi önde gelen risk varlıklarının performansını gevşek bir şekilde izleyebilir. Avustralya Doları son haftalarda daha yüksek talep aldı ve sonuç olarak 2020’de başladığı seviyelere döndü. Dikkat çekici olsa da, hem temel hem de teknik olarak fiyatlama gerçekleşmedi. Gelişmekte olan bir Avustralya-Çin ticaret çatışması ve koronavirüs nedeniyle devam eden ekonomik belirsizlik, Avustralya Doları’nın toparlanmasını aşındırmaya çalışan başlıca faktörlerden ikisi olmakla birlikte, oynaklık azaldıkça ve Fed bilançosunu genişlettikçe ABD Doları zayıflığı hakim gibi görünüyor.

AUDUSD, covid salgını öncesinde ticaret yaptığı seviyelere döndüğüne göre, piyasa katılımcıları mevcut manzara daha yüksek bir süreklilik mi oluşturuyor, yoksa toparlanmanın aşırı satın alınıp geri çekilip depolanmayacağına karar vermelidir. Her iki durumda da, Nasdaq 100 ve S&P 500’deki son gerilemelerin yanı sıra Avustralya Doları’nın kısa vadeli performansının daha geniş risk duyarlılığına yakından bağlı olduğu görülüyor. Bu nedenle, ABD endekslerindeki yeniden satış baskısı, AUDUSD’yi savunmasız bırakabilecek daha geniş riskten kaçınmalara neden olabilir. Avustralya Doları son zirve ve 0.70 civarında elde edilen direnç ile 0.6685 civarında destek arasında kalmaya devam edebilir.

Petrol Fiyatları CAD Üzerinde Belirleyici Olmaya Devam Ediyor

USDCAD 1.3600 fiyat seviyesinde direnç bulduktan sonra düşüyor. Ham petrol fiyatları talep nedeniyle yükseldikçe Kanada Doları değer kazandı. CAD, Pazartesi günkü seansta şu ana kadar ABD Doları ve Japon Yeni gibi büyük dövizlerine karşı işlem görüyor. Kanada Doları alım baskısı, yükselen ham petrol fiyatlarına nedeniyle talep baskısı artıyor. Bu durum, küresel ekonomi son zamanlardaki koronavirüs kilitlenmesinden yeniden açıldığından gerçekleşiyor.

Tipik olarak, ham petrolün yönü ile USDCAD fiyat hareketi arasında güçlü bir ters korelasyon vardır. Bununla birlikte, ham petrol fiyatlarının varil başına 40.00 $ ‘ın üzerinde işlem yapmasıyla spot USDCAD için ayın en düşük seviyelerini hedefleme potansiyeli var. Öte yandan, ham petrol mevcut seviyesi etrafında direnç gösterdiğinden, Kanada Doları boğaları ham petrol takibinin yokluğunda sürekli bir baskı yapmak için motivasyondan yoksun olabilir.Bununla birlikte, uzun vadeli 200 günlük üssel hareketli ortalamanın sert bir şekilde reddedilmesi USDCAD ayılarının daha geniş bir şekilde kontrol altında kaldığını göstermektedir. Geçen haftanın 1.3500 fiyat seviyesinin altına düşmesi, daha düşük bir hareketle kapıyı açabilir ve 1.3400 seviyesi test edilebilir. Alternatif olarak 1.3565 seviyesinin üzerindeki fiyatlamalar 1.3618 ve 1.3685 seviyesinin testini mümkün kılabilir.

EURUSD Düşen Kama Formasyonu Gösteriyor

EURUSD saatlik grafik düşen kama formasyonunu kırdı ve yükseliş tersine dönüş sinyali göstermektedir. Günlük grafik göstergeleri yükseliş eğilimindedir ve saatlik grafikte görülen kopuşu doğrulamaktadır. Düşen bir kama, düşük ve alçak seviyelere bağlanan yakınsama trend çizgileri içerir. Trend çizgilerine yakınsama, düşüş eğilimini gösterir. Bu nedenle, bir kopuş, bir yükseliş tersine dönüş paterni olarak kabul edilir.Basitçe söylemek gerekirse, EURUSD’nin düşen kama kırılması, 10 Haziran’ın yükseği 1.1422’den geri çekilmenin sona erdiğini ve 14 Mayıs’ın düşüğü 1.0775’in rallisinin devam ettiğini gösteriyor. Parite 1.1353’te dirençle karşılaşabilir ve kırılırsa 1.1422’yi ortaya çıkarabilir. Parite Pazartesi günkü 1,1168 seviyesinin altında kabul görürse yükseliş eğilimi zayıflayabilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz