AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 23.09.2020

03 Şubat 2022

EURUSD Paritesinde Satış Hacmi Daha Fazla Hızlanabilir Mi?

EURUSD fiyat hareketi, 50 günlük hareketli ortalamayı kırdıktan sonra baskı altında kalıyor. Yükselen piyasa oynaklığı ve riskten kaçınma nedeniyle Euro, yeni aydan bugüne yeni düşük seviyelere ulaşıyor. EURUSD şu anda 1.1700 fiyat seviyesinin biraz altında kritik bir teknik destek seviyesinin altında fiyatlanıyor. EURUSD geriliyor ve Euro, ABD Dolarına karşı baskı altında. Euro bu ay şimdiye kadar 250 pips düştü ve şu anda Ağustos ortasından bu yana en zayıf seviyesinde işlem görüyor. Piyasalarda riskten kaçış modu devam ettikçe ve EURUSD fiyat hareketini düşüren oynaklık son işlem seanslarında istikrarlı bir şekilde arttı. EURUSD, 1.2000 fiyat seviyesinde zirveye çıktığından bu yana yeni düşük seviyeler yaparak zirveye ulaştı. EURUSD şu anda 1.1700 seviyesinin altında yer alıyor. Parite Salı günü 1.1770’in oldukça altında kapadı ve günlük grafikte OBO formasyonu kırılımı teyit edildi. Formasyonun, 1.1530 ölçülen fiyat hareketine göre dip seviye olabilir. Düşüş eğilimi, parite önceki destek-dönüş direnci olan 1.1770’in üzerinde kabul görürse etkisiz hale gelecektir. Geleceğe baktığımızda, yaklaşan olay riskini ve piyasa duyarlılığını önemli ölçüde etkileme potansiyeline sahip veri yayınları bulunmaktadır. Fed Başkanı Powell’ın konuşması,ayrıca küresel PMI verileri bulunmaktadır.

Gümüş Simetrik Üçgendeki Kırılma Daha Fazla Kayba Neden Olabilir.

Gümüş, Simetrik Üçgen desteği ve trend belirleyici 50 günlük hareketli ortalama 25.20 çöktükten sonra, düşüşünü 7 Ağustos’taki 29.91 yıllık en yüksek seviyeden uzatmaya hazır görünüyor. Trendi belirleyen 200 günlük hareketli ortalama seviyesi 20.43’e doğru bir geri çekilme, hem RSI hem de MACD göstergeleri nötr orta noktalarının ve üç hareketli ortalamanın hepsinin eğiminin altına düştüğü için oyunda gözüküyor. Eylül 1980’in en yüksek seviyesinin 24.18 altında bir günlük kapanış, muhtemelen Mart ayının düşük seviyesinden 11.64′ e uzanan yükseliş trendinin kırılmasını doğrulayacak ve % 38.2 Fibonacci seviyesi 22.93 ve psikolojik olarak önemli 22.00 seviyesini test etmek için gümüş fiyatlanacak. Alternatif olarak Ağustosun düşüğü 23.58 destek bozulmadan kalırsa, yılın en yüksek seviyesini 29.91 devreye sokmak için gerekli olan 21 günlük hareketli ortalama seviyesi 26.27 üzerinde bir kapanışla fiyat temmuzun yükseği 29.91 seviyesinin test etmek için geri dönebilir.

EUR0STOXX50 Endeksi Yükselen Üçgen Üçgen Formasyonun Kırıması Kaygı Verici

EUROSTOXX 50 endeksi, birkaç Avrupa ülkesinde koronavirüs kısıtlamalarını sıkılaştırıması sonrası % 4’ün üzerinde zaman içinde daha fazla kayıp riski altında Avrupa hisse senedi endeksi Euro Stoxx 50 endeksinin % 61.8 Fibonacci’deki 3243 kilit destek seviyesini kırması ile % 4.24 düşüşü, fiyatın tehlikeli bir şekilde psikolojik olarak önemli 3100 seviyesinin üzerinde olması nedeniyle genel piyasa duyarlılığında bir değişimin göstergesi olabilir. Fiyatların 21, 50 ve 200 günlük hareketli ortalamaların altında seyretmesi ve RSI aşırı satım koşullarına doğru kaymasıyla birlikte, kriz sonrası yüksek seviyeden 3445 düşüşün bir davamı olararak görünüyor. Bununla birlikte, satıcılar fiyatı Temmuzun en düşük seviyesi 3139 altına çekemedi, bu da kısa vadede %61.8 Fibonacci’ye 3243 doğru bir toparlanma olabileceğini gösteriyor. Bununla birlikte, MACD göstergesi nötr orta noktasının altından negatif bölgeye geçerken ve ortalamanın üzerindeki hacim son aşağı yönlü hareketi teyit ederken, devam eden bir düşüş daha olası senaryo gibi görünüyor. Bu bağlamda, hafta açılışının en düşük seviyesinin 3137 altında bir günlük kapanış, muhtemelen Yükselen Üçgen konsolidasyonunun aşağı yönlü kırılmasını doğrulayabilir ve fiyatın nisanın yükseği 3020 desteğine geri dönmesine neden olabilir.

Bakır Fiyatları İçin Kısa Vadeli Bir Düşüş Mü Yolda?

Bakır fiyatları, birkaç Avrupa ülkesinde COVID-19 enfeksiyonlarının endişe verici bir dalgalanmasına rağmen daha yükseğe çıkmaya devam edebilir. Bakır Mart Düşük seviyesinden % 56 artış yaşadı. Bakır fiyatı, küresel üretim faaliyetinin yükselmesi nedeniyle iki yılım en yüksek seviyesine yükseldikten sonra, az miktarda düşüş eğilimi gösteriyor. Bakır fiyatları yükselen kama paterni ve psikolojik olarak önemli 6900 seviyesinin üstünde kapanamadığı için, bir geri dönüşün olabileceğini göstermektedir. Bakır fiyatları 21, 50 ve 200 günlük hareketli ortalamaların üstünde fiyatlanmaya devam ediyor, ortalamalarının direnişi zor gözüküyor. Bununla ilgili olarak, gelecek haftalarda, Temmuz Yüksegi 6613 desteğinin sağlam kalması durumunda, % 38.2 fibonacci seviyesi 6900 yeniden hedef haline gelebilir muhtemelen yükseliş önümüzdeki haftalarda devam edebilir. Öte yandan, 6613 seviyesinin altındaki bir günlük kapanış, yükselen kama modelinin dezavantajını doğrulayabilir ve potansiyel olarak trendi belirleyen 200 günlük hareketli ortalama seviyesi 5842’e doğru bir geri dönüş oluşabilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz