AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 24.06.2020

09 Mart 2022

GBPUSD Teknik Olarak Boğa Görünümü Sergiliyor

Haziran ayında İngiltere PMI’ları ekonomistlerin beklediğinden daha yüksek bir seviyeye ulaştı ve üretim endeksi genişlemeyi daralmadan ayıran 50 seviyesinin biraz üzerinde. Bu, GBPUSD’nin görünümünü iyileştirdi ve GBPUSD, verilerden sonra marjinal olarak geri döndü. Teknik olarak, GBPUSD grafiğinde bir boğa bayrağı gelişti ve yukarı yönlü yüksek hacimli bir kırılma olduğunu ve önceki eğilimi daha yüksek sürdürdüğünü gösteriyor. Daha önce, bir bütün olarak piyasalardaki risk iştahındaki iyileşme ile GBPUSD’ye çok mütevazı bir destek verildi. GBPUSD paritesinde bir boğa bayrağı geliştiğinden, teknik pozisyon olumlu gözüküyor. Bu, yukarı yönlü yüksek hacimli bir kırılma ile önceki artış trendinin devam ettiğini göstermektedir. EURUSD grafiğinde benzer bir boğa bayrağı gelişti ve bu fiyat zaten yukarı yönlü bir kırılma belirtisi gösteriyor. Parite 1.2535 seviyesini kırmayı başarabilirse 1.2600 ve 1.2695 seviyelerini test edebilir. 1.2500 seviyesinin altında parite tekrar 1.2355 ve 1.2300 seviyesine düşebilir.

AUDJPY 74.42 Seviyesini Geçebilecek Mi?

AUDJPY’nin yükseliş eğilimi Salı günü Doji mumu ile etkisiz hale getirildi. Parite yükseliş eğilimini yeniden sağlamak için Salı gününün 74.42 seviyesinin üzerine çıkmalı. AUD/JPY Salı günü Pazartesi günkü boğa marubozu mumu ve Salı günkü azalan üçgen formasyonu ile ortaya çıkan pozitif önyargıyı etkisiz hale getiren bir kararsızlık işareti olan Doji mumu yarattı. Bu nedenle paritenin Salı günkü Doji mumunu 74.42’de geçmesi gerekiyor. Bu, hemen yükseliş görünümüne geri dönecek ve son 76.79 seviyesine doğru bir miting için kapıları açacaktır.Öte yandan, 73.20’de Doji mumunun altında bir hareket, şu anda 72.24’te bulunan 200 günlük basit hareketli ortalama desteğini ortaya çıkaracaktır.19 Mart ve 18 Mayıs düşük seviyelerinden yükselen trend çizgisi 74.30’da yer aldığından ve sert bir direnç sunabileceğinden, boğalar için yukarı yönlü momentum için önemli bir seviye olacaktır.

Altın Fiyatlarında Yükseliş Tükeniyor

Altın fiyatları bugün yüksek seviyelere yükseldi ve bu hafta XAUUSD % 1,4’den fazla yükseldi. Yükselişin kalıcı olması için sağlamak için Mayıs ayının en üstüne çıkması gerekiyor ve bugün burada bir tepki bekliyorum. Son Altın Fiyat Görünümü XAU/USD rallisinin yaklaştığını belirterek, 1732’deki kırılma ile momentumun artışı yaşadı. Daha geniş olan yükseliş eğiliminin yeniden başlaması için 1747’deki üzerinde bir kırılma kapanma yükseliş eğilimini arttırdı. Fiyat Pazartesi günü bu eşiğin üzerine çıktı ve bugünkü destekle aynı seviyedeki bir testle Mayıs ayının en yüksek seviyesi olan 1765’te kapanış izledi. Üstteki bir ihlal, 2012’deki yüksek seviyesini 1795’te rekor seviyedeki %88.6 Fibonacci geri çekilmesi ile destekliyor. Altın fiyat hareketine daha yakından bakıldığında, yükselen bir üçgen oluşumu sınırlarında XAUUSD ticaretinin bugün 1765’de İlk destek 1745-47’de 1732 ile desteklendi. Altın fiyatlarında 1795 ve 1803 seviyeleri tepe seviye olarak takip edilebilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz