AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 24.08.2020

07 Şubat 2022

Euro Satış Baskısı Devam Edecek Mi ?

Euro satış baskısı güç kazanıyor gibi görünüyor. Euro yükselişin zayıflaması ve EURUSD yükselmesinin karşılaştığı aşağı yönlü baskı ile RSI üzerinde negatif sapma gelişti. Ayrıca, EURUSD 8 günlük hareketli ortalamanın altında kapandı ve bu da duyarlılıkta olası bir düşüşe işaret ediyor. EURUSD’nin günlük grafiği geri çekilmenin güçlendiğini gösteriyor. Cuma günkü düşüş eğilimi gösteren mum günlük grafik yatay kanalın alt sınırı olan 1.1729’a gerileme kapsamını gösteriyor. Bu seviyenin kırılması,1.1620 seviyesi olan yükselen trend çizgisi desteğine kaydıracaktır. Yükseliş görünümüne bakacak olursak, düşüş görünümünü geçersiz kılmak için Cuma gününün en yüksek seviyesi olan 1.1883’ün üzerinde günlük bir kapanış gerekmektedir.

EURCAD Büyük Bir Çöküşün Eşiğinde Olabilir!

EURCAD de artan satış baskısına yenik düştü.1.6000 seviyesinde bir çift tepe paterni oluşmasından bu yana, Kanada Dolarına göre devam eden Euro zayıflığı, EURCAD fiyat hareketini 50 günlük hareketli ortalamaya düşürdü. Bu teknik gösterge şu anda 1.5550 seviyesinin biraz altında bulunuyor. Bu hafta EURCAD ile daha düşük bir düşüş Şubat sonundan bu yana devam eden yeni düşük seviyeler yükseliş eğilimini geçersiz kılabilir. Bu 1.5550 destek seviyesinin altındaki bir kırılma, EURCAD ayılarını harekete geçirebilir ve Temmuz ayı başındaki düşük seviyeler bir başka potansiyel olumsuz hedef olarak dikkate alınmadan önce 1.5400 bölgesine doğru daha büyük bir düşüş için satıcıları motive edebilir. Bununla birlikte, bu kilit seviyeyi tutmak, Euro boğalarını yeniden canlandırarak EURCAD fiyat hareketini tekrar yukarı çekebilir.

Gümüş Fiyatları Yeni Düşük Seviyeleri Test Edebilir Mi !

Gümüş fiyatı, Ağustos ayında yeni bir rekor seviyeye kadar işlem gördükten sonra konsolide oluyor, ancak makroekonomik ortam, Fed’in Eylül’deki bir sonraki faiz oranı kararında mevcut politikayı sürdürme yolunda olduğu görüldüğünden, kıymetli metalde görünümün volatil kalmasına neden olabilir. Gümüş fiyatlarında dair yüksek düşüklerin devam etmesi kısa vadeli simetrik üçgen içindeki gümüş fiyatlarının daha fazla düşüşün oluşmasına neden olabilir. Ayrıca İki haftalık direnç çizgisinin kırılması, yeni alımları tetikleyebilir. Geçen hafta 26.21 destek seviyesinden dönüp yükselen gümüş fiyatları tekrar aynı destek seviyesi geri döndü. Değerli emtianın 26.25 seviyesinin altında zayıflığa devam etmesi durumunda 26.00 seviyesine, bu seviyenin altında bir bozulma, 28 Temmuz’dan itibaren 24.25’den başlayan yükselen bir trend çizgisinin altına düşmek zorunda kalacak. Ayrıca azalan trend çizgisinin direnç seviyesi 27.45’in yukarı yönlü kırılması, 28.50 ve aylık en yüksek seviye olan 29.85 seviyesinin test edilmesine neden olabilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz