AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 25.05.2020

17 Kasım 2021

ABD’ye Dair Yeni Belirsizlikler Altın Fiyatlarını Düşürebilir

Hong Kong üzerindeki ABD-Çin gerginliği yeniden alevlendiğinde altın fiyatları düşebilir.Ayrıca ABD GSYİH verileri, pandemi zayıfladığında XAU/USD cinsinden satış baskısını artırabilir. ABD 1. Çeyrek GSYİH verileri yüzde -4,8 tahminin altına düşerse altın fiyatları baskısıyla karşılaşabilir. Rapor tahminlerle aynı doğrultuda gerçekleşirse, 2008 mali çöküşünden bu yana en güçlü daralmaya işaret edecektir. İkincisi, aynı gün yayınlanacak başka bir önemli gösterge olur. İlk çeyrek kişisel tüketim verileri için önceki -7.6 rakamından biraz daha az olan yüzde -7,4 oranında baskı olması bekleniyor. ABD’nin ekonomik büyümesinin yüzde 70’inden fazlası, çift haneli işsizlik rakamları ışığında daha da kötüleşecek olan bireysel tüketimden geliyor.Ayrica Fed Bej Kitabı altın selloff’u hızlandırabilir. Fed, resmi olarak Mevcut Ekonomik Koşullar Hakkında Yorum Özeti olarak bilinen, yakından incelenen Bej Kitap raporunu da yayınlayacak. Fed’in her eyalet merkez bankası tarafında. yapılan anketler kötüleşen ekonomik koşulları vurgularsa risk iştahını azaltabilir ve altın fiyatlarına ağırlık verebilir.

Teknik görünüme baktığımızda. Kıymetli maden, yedi yılın en yüksek seviyesi olan 1766 geçen hafta yükselen bir flama formasyonundan çıktıktan sonraki haftanın başında aşırı alımdan dolayı geri çekilirken, 1716 seviyesinde kısa vadeli destek devam ediyor. Bu seviyenin altında parite 1700 ve 1675 seviyesine kadar düşebilir.Paritede destek seviyesi kırılmadığı sürece 1748 ve 1755 direnç seviyelerini altın test edebilir.

USDMXN Yeni Düşükleri Mi Hedefliyor ?

Geçen hafta, ABD Doları Meksika Pezosu karşısında % 4 düştü, simetrik üçgen formasyonunu kırdı ve 22.90 seviyesinin altında USDMXN düşüş yaşadı. Dolar zayıflığı ve risk alma hissi paritede aşağı yönlü dinamiklerin artmasına neden oldu.Küresel virüs vakaları dünya çapında 5 milyonu geçti ve Güney Amerika vakalarında önemli bir artış yaşanıyor.Devam eden sağlık endişelerine ek olarak, ABD-Çin gerginliklerindeki artış, Donald Trump’ın Çin’den misilleme verildiği takdirde güçlü bir şekilde hareket edeceği konusunda uyardığı için yatırımcılarda endişeye neden oldu. Ayrıca, petrol fiyatlarının düşmesi, Meksika’nın dünyanın en büyük ham üreticilerinden biri olduğu göz önüne alındığında, Meksika Pezosu’nun dolar karşısında 2 ayın en yüksek seviyesinden çekilmesine neden oldu.

Teknik görünüme baktığımızda 4 saatlik grafikte, USDMXN’nin yükselen üçgen oluşumunun alt sınırını kırdı. Parite şimdi 22.90 seviyesinin altında Şubat-Mart artış trendinden% 38.2 Fibonacci düzelme seviyesininin altında kaldı.Meksika Pezosu talep yeniden kazanırken momentum göstergeleri aşağı yönlü baskıyı sürdürdüğünü, paritenin 22.75 seviyesinin altına düşmesi nedeniyle kısa vadede 22.45 seviyesine düşebilir. Bundan sonra, 21.32’de , Mart ayının başında aşağı yönlü momentumu artmasıyla oluşan ve geçilemeyen seviye var.USD alıcıları kontrolü tekrar ele geçirirse, ilk direnç 23.27’de ve ardından 23.49 seviyesi bulunuyor.USD/MXN şu anda 24.02’de olan 50 günlük hareketli ortalama seviyesine yaklaştıkça daha da aşağı yönlü baskılar ortaya çıkabilir. Herhangi bir yükseliş eğilimi oluşursa aylık en yüksek seviye 24.89 seviyesine parite ulaşabilir.

Parite Yeni Hedefler İçin Aralık Fiyatlamasından Çıkması Gerek

Cuma günü, EUR / GBP 0.8940’da altı haftanın en yüksek seviyesine yükseldi ve ardından haftalık mum çubuğunu% 2.3 kazanç ile kapattı.Paritede yükseliş momentumu buhar kaybediyor. Günlük grafiğe bakıldığında, geçen hafta EUR / GBP 0.8863’te yer alan çift dipli modelin boyun çizgisinin üzerine çıktı ve yükseliş sinyali verdi. Buna ek olarak, fiyat 50 günlük hareketli ortalamanın üzerinde kapandı.Parite 0.9000’de iki ayın en yüksek seviyesine yükseldi. Bununla birlikte, mevcut ticaret bölgesinin 0.8912-0.9015 en yüksek seviyesini test etmeden önce fiyat düştü.Bahsedilen bölgenin tabanının altında bir kapanış EUR8GBP’yi 0.8832’ye gönderebilir. Bu seviyenin altına daha yakın bir kapanış fiyatı 0.8637 seviyesine daha da düşürebilir. Öte yandan, bölgenin dibinin altına kapanmadaki başarısızlık, yükseliş momentumunun hala sağlam olduğu ve EURGBP’nin tepeye doğru yükselebileceği anlamına geliyor. Bu seviyenin üzerine bir daha yaklaşılması, bu ralliyi 0.9149’a doğru uzatabilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsinize.