AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 25.06.2020

09 Mart 2022

NZDUSD Negatif Momentumunu Arttırıyor

Yeni Zelanda Doları zayıflığı ve ABD Doları gücünün birleşimi, NZDUSD fiyat hareketinin Çarşamba günkü işlem seansında şu ana kadar 75 pip düşmesine neden oldu. Yeni Zelanda Doları, RBNZ tarafından sağlanan ileriye yönelik tahmin öngörülerine yanıt olarak agresif bir şekilde düşmüştür. Öte yandan, oynaklık arttıkça, ABD Doları alım baskısı, koronavirüs ikinci dalga riskinde son zamanlarda meydana gelen bir ivmenin artması pazar hissi bozuldukça yeniden canlanıyor.Yeni Zelanda Doları, en son Merkez Bankası faiz oranı kararının ardından baskı altına kalmaya devam ediyor. NZDUSD fiyat hareketi buna bağlı olarak kısa vadeli hareketli ortalamasının 8 günlük hareketli ortalamanın altına düştü. Riske olan iştah daha da azalırsa ve Yeni Zelanda Doları satışları hızlanırsa, NZDUSD paritesinin orta vadeli hareketli ortalamasına 34 günlük hareketli ortalam seviyesi 0.6330’a doğru düşme potansiyeli vardır. Bu teknik destek alanı, Mart ortası düşük seviyesinden bu yana paritenin işlem aralığının % 23.6 Fibonacci geri çekilmesiyle de destekleniyor.

AUDUSD Derin Düşüşün Eşiğinde

AUDUSD’nin günlük grafiği düşüş eğilimi gösteren bir mum grafiği göstermektedir. Göstergeler, paritenin daha derin bir düşüşünü de destekliyor. AUDUSD Çarşamba günü derin bir düşüş kaydetti, gün içi düşüş adı verilen popüler bir fiyat-negatif mum formasyonu kaydetti.

Patern piyasanın tepelerine yakın bir yerde ya da 0.55 ila 0,70 arasında gerçekleşen önemli bir miting sonrasında ortaya çıktı ve düşüş eğilimi gösterdi. Üç ay yükselen trend çizgisinin aşağı yönlü kırılması geçen hafta teyit edildi ve RSI’de gözlenen yükselen kama kırılması da gelgitin ayılar lehine döndüğünü gösteriyor. Bu nedenle parite şu anda 0.6663 olan 200 günlük basit hareketli ortalamaya düşme riski taşıyor. Buradaki tepe dirençler 0.6975 ve 0.7064 seviyesindedir

GBPUSD’de Satış Baskısı Artıyor

Yenilenen koronavirüs korkusu, ABD ve Çin ile ABD ve Avrupa Birliği arasındaki gerginlikler ve sonuçta ortaya çıkan riskten kaçınma göz önüne alındığında, GBPUSD yükselişi olası görünmüyor. Dow Jones Çarşamba günü 600 puanın üzerine düştü.Buna ek olarak, GBPUSD’nin önceki iki haftalık mumuna bağlı uzun üst fitiller güçlü bir satış artışı zihniyeti gösteriyor. Bu nedenle parite, 1.2408’in altına düşme riski altındadır; bunun altında, büyük destek doğrudan 1.2342’de görülmektedir. Buradaki bir ihlal, 14 haftalık göreceli güç endeksindeki düşüş veya 50’nin altında inmeyi doğrulayacaktır ve muhtemelen 1.2070’e hızlı bir satış getirecektir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz