AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 25.08.2020

07 Şubat 2022

Dax30 Yıllık Zirveye İlerliyor!

DAX 30 hisse senedi endeksi, zayıflayan temellere rağmen yükselmeye hazırlanıyor. Teknik görünüme bakacak olursak, Alman DAX 30 endeksi, Yükselen Kanal sınırları içinde  fiyatlanmaya devam ediyor ve 2009 yükseliş trendinin orta noktasının üzerinde yapıcı bir şekilde ayakta duruyor. Bu, rallinin aylık en düşük seviyeden devam edebileceğini gösteriyor. Ayrıca, MACD göstergesi pozitif bölgede fiyatlanıyorken, RSI nötr orta noktasından uzaklaşıyor gibi görünüyor. Bu, yükselen yükseliş momentumunun göstergesi olabilir. Endeks 21 günlük hareketli ortalamadaki 12750 seviyesinde destek buldu ve fiyatı yıllık açılış direncine doğru yönlendi ve günlük kapanış, Şubat ayındaki 13820 rekor seviyeye geri dönmek için Temmuzun yükseği 13126 endeksin fiyatlanması gerekmektedir. Aşağı yönlü görünüme bakacak olursak, trend belirleyen 50 günlük hareketli ortalama seviyesi 12645 altındaki bir günlük kapanış, olası satıcıları teşvik edebilir ve potansiyel olarak fiyatın kanal desteğine doğru kaymasıyla sonuçlanabilir; 200 günlük hareketli ortalama seviyesi 12170, alıcılar için son savunma hattı görevi görebilir.

Avrupa Endeksinde Odak ECB Toplantısı !

EuroStoxx 50 endeksi, artan Covid-19 vakalarının ortasında düşmeye devam edebilir ayrıca Avrupa Merkez Bankası’nın Eylül toplantısı, Avrupa hisse senedi fiyatlarının görünümünü belirleyebilir. Avrupa’nın EuroStoxx 50 endeksinin Haziran’ın yükseği 3394 önemlli direncini kırma girişimi başarısızlıkla sonuçlandı,% 61.8 Fibonacci desteğine 3243 ve trendi belirleyen 50 günlük hareketli ortalama seviyesi 3046’ya yönelik son gerilemeyi ateşledi. Fiyat, 3400 seviyesinde psikolojik direnişinden Yükselen Üçgen modelini ortaya çıkardığı için, aşağı yönlü eğilim  yüksek seviyelere doğru yükseliş zemini hazırlanmış gibi görünüyor. Mart ayının yükseği 3467 direnç seviyesinin  kırılması muhtemelen yükselişin devam modelini doğrulayabilir ve eğer hareket 3870 başarıyla oluşursa Avrupa endeksi yeni rekor seviyelere tırmandığını görebilir. Öte yandan,% 61.8 Fibonacci seviyesi 3243 altındaki günlük kapanış, bir satış baskısı dalgası oluşturabilir ve Haziran’ın düşüğü 3046 seviyesine kadar düşüş eğilimi artabilir.

WTI Kama Formasyonundan Çıkabilecek Mi ? 

WTI ham petrol, önemli direnç seviyesine üzerine çıkamıyor. Yeni eğilim için risk eğilimlerini izlemeye devam etmenizi öneririm. Ham petrol hareketi son haftalarda çok az değişti ve büyük direnç seviyesi kırılıncaya kadar durum böyle olmaya devam edebilir. Haziran başında GAP doldurmadan bu yana fiyat hareketi bir kama şeklini alıyor ve fiyatın zirveye yakınlığı göz önüne alındığında, bir hareketin zirvesindeymişiz gibi görünüyor. WTI 44.00 direncini aşabilirse 50/51’e doğru fiyatlama olabilir. Ayrıca Kamadan çıktığınızda, petrolün hızla kamanın dibine, 35 seviyesine doğru düştüğünü görebiliriz. Petrol, toparlanma konusu büyük bir parçası olduğu için risk eğilimlerine, yani hisse senetlerine dikkat edin. Daha yüksek hisse senetleri petrolü destekleyebilir, ancak borsa düşüşü petrol fiyatlarını zayıflatabilir. Bu, son iki aydır yükselen hisse senetleri ile petrolün direnişe geçmesiyle belirgin hale geldi. Bu  hafta, aynı dalgalı fiyat hareketini daha fazla getirebilir, ancak yine, bir kama modelinin zirvesine çok yakın bir fiyatla, herhangi bir zamanda kırılabilir, bu nedenle fiyatın eğilimine dikkat etmemiz gerekir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz