AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 25.09.2020

03 Şubat 2022

Dow Jones Dipten Dönüş Fiyatlaması Yapabilecek Mi?

Dow Jones 26787.4 desteğin üzerinde kaldığından ve yükselen Düşen Kama’nın sınırları içinde potansiyel bir Çift dip dönüş paterni oluşturduğundan, günlük zaman diliminde gösterilen yükseliş görünümünü güçleniyor. Ayrıca, yükseliş RSI ayrışması, 26700 seviyesindeki destek satış baskısını başarılı bir şekilde bastırırsa, Temmuz’un yükseği 27187.5 geri dönüşün başlayabileceğini gösteriyor. 21 günlük hareketli ortalama seviyesi 27230 üzerindeki bir kapanış, muhtemelen 27500 seviyesine doğru daha uzun süreli bir ilerleme yaratacaktır; Haziran ayının en yüksek seviyesinin 27638.6 üzerinde bir kırılma, yükseliş potansiyelini doğrulamak ve kriz sonrası en yüksek seviye 29193.6 geri getirmek savaşabilir. Alternatif olarak 26787.4 altında bir kırılma ve günlük kapanış, Dow Jones’un düşüşünü daha da uzatabilir ve 26400 seviyesinde psikolojik destek, potansiyel olarak Dow Jones boğaları için son savunma hattı görevi görebilir.

AUDUSD Kritik Destekten Dönüşüne Devam Edebilecek Mi?

ABD merkezli koronavirüs vakalarının artmasına rağmen Trump popülaritesi yavaşça geri dönüyor. Demokratlar teşvik artışları için aciliyet olarak 2.4 trilyon dolarlık yardım paketi hazırlıyor. AUDUSD 0.7018’de önemli desteği test ediyor burada bir kırılma satışları hızlandırabilir mi sorusu parite için önemli olmaya devam ediyor. AUDUSD 0.7393’te zirveye ulaştığından bu yana, yüzde beşe yakın bir geriledi ve kısa bir süre önce 0.7018’de dirençten dönen desteği test etti. Burada olanlar kritik olabilir. Takip ile bu engelin altına inmek, yatırımcılar paritenin yukarı yönlü potansiyeline duyulan güvenin olmadığını gösterebilir. Sonuç olarak, düşüş eğilimi artmaya başlayabilir ve AUDUSD’yi daha da düşürebilir. Ayrıca, 0.7018 seviyesinden bir dönüş, yatırımcıların toparlanmayı paritenin teslim olmaya hazır olmadığının bir işareti olarak yorumlaması ölçüsünde bir güven işareti yayınlayabilir. Bu senaryoda AUDUSD yükselebilir, ancak kazançları 0.7181 ile 0.7206 arasındaki zorlu bir direnç bölgesinde sınırlanabilir.

Petrol İçin Temel Görünüm Riskli Kalmaya Devam Ediyor

Dünyanın üçüncü büyük petrol ithalatçısı olan Hindistan, devam eden kısıtlamalar nedeniyle petrol tüketimi zayıf kalıyor ve Ağustos ayında bir kez daha düştü. Bir diğer önemli olumsuz faktör de COVID-19 salgınının hızlanmasıdır. Perşembe günü petrol fiyatları günün ilk yarısında geriledi ancak kapanışta tüm kayıpları geri kazanmayı başardılar ve günü pozitif bölgede kapattılar. Üç gün üst üste, Brent varili başına 41.20-42.20 dolar seviyesinde sabit kaldı. Talepteki toparlanma hızı yavaşladığından ve küresel üretim seviyesi hem Libya üretimi hem de OPEC + disiplinindeki olası bir düşüş nedeniyle yükselebileceğinden riskler daha da düşmeye meyillidir. Daha olası bir kısa vadeli senaryo, Brent’in varil başına 40.00 seviyesinin yeniden test edilmesine neden olabilir. Bu seviyenin altında kırılma ve kapanış olması durumunda, bir sonraki destek varil başına 36-37 dolar bölgesinde bulunabilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz