AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 26.05.2020

10 Mart 2022

AUDUSD Paritesine Yuan Referans Olmaya Devam Ediyor

Risk hissi azaldıkça, Avustralya Doları gibi yüksek beta para birimleri düşük performans gösterenler arasındadır. Haftanın başında risk modu kısa vadeli fiyat hareketini tetikledi ve bugün bunun arkasındaki nedenler arasında döviz piyasaları ve risk iştahı arasındaki artan korelasyondan dolayı parite değişkenlik gösteriyor. Bununla birlikte, ABD-Çin arasındaki gerginliğin artmasıyla borsa iyimserliğinin gevşemesi ile Çin’in Hong Kong’a yeni ulusal güvenlik yasaları uygulayacağını açıklamasının ardından Avustralya Doları 0.6600’de kısa vadeli bir zirve görmüş olabilir. ABD-Çin gerginliklerine ilişkin sinyale bakarken Çin Yuanını piyasa duyarlılığı için bir barometre olarak izlemek çok önemlidir. Gece boyunca, Offshore USDCNH’nin nisan ayının 7.16 seviyesine doğru kayda değer bir düşüş yaşadı.

Teknik Görünümü baktığımızda aşağı yönde, önceki direnç, şimdi destek 0.6494’te bulunuyor. Aşağıdaki kırılma, AUDUSD’yi 0.6400’a doğru daha büyük bir düşüş riskiyle karşı karşıya bırakabilir Yukarı yönde kırılma için paritenin 0.6600 seviyesini kırması gerekmektedir bu seviyenin üstüne 0.6660 direncine doğru yükselebilir. ABD ve Çin arasındaki artan gerilimler göz önüne alındığında, Avustralya Doları mevcut seviyelerde kırılgan görünmektedir. Önyargı aşağı yönlüdür, ancak daha fazla düşüş için 0.6400 seviyesinin kırılması gerekmektedir.

Japon Nikkei Önemli Direnç Seviyesini Kırdı

Asya ekonomileri küresel ekonomiler kilitleme kısıtlamalarını kolaylaştırdıkça kazanmaktadır.ABD-Çin karmaşası, ABD Başkanı Trump’ın Hong Kong meselesine yönelik eleştirisinin yokluğu nedeniyle riskleri tartılamıyor. Asya hisse senetleri ABD-Çin karmaşasını ortadan kaldırırken, ekonomik yeniden açılımı çevreleyen artan iyimserlik Salı günü Avrupa öncesi pozitif görünüm hakim. MSCI’nin Japonya dışındaki Asya-Pasifik hisseleri endeksi% 1.40’ın üzerine çıkarken, Japon NİKKEİ’% 2.45 kazanç elde etti.

Endekste tipik olarak aşağı yönlü sonuçlar taşıyan Yükselen Kama grafik oluşumunu izledi. Paternin alt sınırının tekrar test edilmesine neden olabilir 19815 bu seviyenin altında günlük kapanış endeksi 18820 ve 17590 seviyesine getirebilir. 21000 rakamının üzerinde kalıcı olması durumunda yakın vadeli satış baskısını etkisiz hale getirebilir. Bu durumda 22225 ve 23090’daki direnç seviyesine ulaşabilir. 24200-515 bölgesindeki uzun vadeli tepe nokta olarak endekste değerlendirilebilir.

Petrol Fiyatları Konsolidasyon Aşamasında

Çin’in Hong Kong üzerinde daha sıkı bir kontrol uygulayacağına dair haberler piyasa riski iştahında geniş bir gerileme gördüğü için ham petrol fiyatları düştü.Haber, Hong Kong’daki hisse senetlerinin% 4’ten fazla düştüğünü ve petrol de dahil olmak üzere büyüme ile ilişkili tüm varlıklar için negatif etki gösterdi.Fiyatlar başlangıçta dünyadaki Covid kilitlenmelerinin kademeli olarak ortaya çıkmasının gerçekten daha yüksek talep gördüğü raporlarıyla desteklenmişti. Çin ayrıca, Covid patlak vermesinin ardından bu yıl gayri safi yurtiçi hasıla büyüme hedefi belirlemeyeceğini ve ABD ile arasındaki ticari gerilimlerin de yeniden yükselişte olduğunu bildirdi.

Teknik Görünüme baktığımızda ABD ham petrol fiyatlarındaki keskin yükseliş eğilimi sürüyor. Şu anda petrol fiyatlarına 31.12 varil seviyesi destek sunuyor. Yine de, çizginin altındaki haftalık kapanış göründüğü kadar düşüş göstermeyebilir. Sonuçta piyasa Nisan ayından bu yana keskin bir şekilde arttı ve bir miktar konsolidasyon bu seviyelerde yapabilir.Psikolojik olarak önemli 25 dolarlık alanda önemli bir destek var. Bu noktanın çok üzerinde konsolidasyon bekliyoruz. Ham petrol 35.43 deki 100 günlük hareketli ortalama seviyesinin kırılması durumda 37.00 direncine kadar yükselebilir. Fiyatın 32.75 seviyesinin altına düşmesi durumunda fiyatlar 30.00 ve 27.00 seviyelerine kadar düşebilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsinize