AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 26.06.2020

09 Mart 2022

Bakır Fiyatları Önemli Aralık İçerisinde Kalıyor

Pazartesi günü, Bakır bir haftadaki en düşük seviyesine 5.667 seviyesine geriledi. Ancak, fiyat tüm kayıpları toparladı ve haftalık mum çubuğunu Cuma günü %0.4 kazançla yeşil olarak kapattı. 11 Haziran’da bakır yükselişini hızlandırdı ve dört ayın üzerinde en yüksek seviyesine ulaşarak 5,928’e yükseldi. Bununla birlikte, boğalar görünümlü azalmış gibi göründüğü için fiyat geri çekildi.

Birkaç gün sonra piyasa, yükseliş momentumunun bozulmadan kaldığı için mevcut ticaret bölgesine 5.735 – 5.927 seviyesine geri döndü. Bölgenin üst ucundaki bir kapanış, boğaların 6.081’e doğru itebileceğini ve bu seviyenin üzerinde herhangi bir daha kapanışın ralliyi 6.303 ‘e kadar uzatabileceğini gösteriyor. Bölgenin üst ucunun üzerinde kapanmada bir başka başarısızlık boğadaki isteksizliği yansıtır ve fiyatı bölgenin alt ucuna geri gönderebilir. Bu seviyenin altına herhangi bir daha kapanması piyasanın 5.618 dolara doğru düşmesine neden olabilir. Daha kısa vadede Copper yükseliş trendini duraklattı ve artan bir üçgende işlem gördü. Dün, pazar üçgenin üst çizgisinin üzerine çıktı ve boğanın tereddütünü vurgulayarak geri çekildi. Böylece, üçgenin alt çizgisinin altındaki bir kırılma paterni geçersiz kılar ve bir düşüş sinyali üretir. Buna karşılık, kısa vadede üçgenin üst çizgisinin üzerinde başarılı bir kırılma boğa sinyali üretir. Sonuç olarak, 5,812 doların altındaki bir kırılma Bakır’ı 5,747 dolara gönderebilir, 5,963 doların üzerindeki herhangi bir kırılma 6,012 dolara doğru bir mitinge neden olabilir.

EURUSD Fiyat Görünümü Belirsiz Kalmaya Devam Ediyor

EURUSD fiyat hareketi, potansiyel bir düşüş eğiliminde bu hafta başında kaydedilen kazançları geri verdi EURUSD şu anda 1.1200 fiyat seviyesine yakın teknik desteğin biraz üzerinde işlem görüyor. EURUSD ayı, anti-risk ABD Doları akranına karşı Euro seviyesini düşürebilir. EURUSD fiyatları son iki seansta keskin bir düşüş gösterdi ve haftaya başl

amak için 140 piplik kazancın yarısından fazlasını tersine çevirdi. EURUSD satış baskısı son zamanlarda koronavirüs korkularının geri dönüşü ve ABD-AB ticaret geriliminin artmasıyla birlikte risk iştahının azalmasına neden oldu. Çarşamba gününden bu yana EURUSD dezavantajı spot fiyatları negatif eğimli 8 günlük üssel hareketli ortalamanın altına çekti. Bu, Euro ayılarının büyük döviz paritesinin kısa vadeli yönü üzerindeki kontrolünü tekrar ele geçirdiğini gösteriyor. EURUSD fiyat hareketleri şimdi 1.1200 bölgesine yakın etrafında önemli bir teknik destek seviyesine bakmaktadır. Bu bölge 34 günlük üstel hareketli ortalama ve Mart ayının % 61,8 Fibonacci geri çekilmesi ile vurgulanıyor. Bu teknik engeller, döviz kurundaki oynaklıkların ve piyasa duyarlılığının en son akışı iyileşirse EURUSD’yi destekleyebilir. Tersine, eğer Euro güvenli liman ABD Doları mevkidaşı karşısında değer kaybederse ve mevcut ayın en düşük seviyelerinin altında bir bozulma yaşarsa, riskten kaçınma çekiş yapabilir ve 1.1000 seviyesine düşebilir.

Gümüş Fiyatları Bayrak Formasyonu İçinde Nötr Kalmaya Devam ediyor

Gümüş bir boğa bayrak formasyonu içinde sıkışmış durumda.Boğalar bugün erken saatlerde bayrak direncini kıramadı. Gümüş boğa bayrağı patlaması mücadelesi devam ediyor. Cuma günü asya seansında bayrağın üst tepesini kıramadı ve şimdi kırmızı bölgede işlem görüyor. Boğalar son dört günün üçünde bayrak engelinin üstünde güçlü bir dayanak kuramadılar. Metal bayrak deseni içinde kalırken görünüm nört düzeyde. Üst tepesi olan 17.86 üzerinde bir kapanış, 20 seviyesinin üzerinde bir kırılma için kapıları açacak. Ancak, fiyatların 17.38’in altına düşmesi ve bayrağın alt seviyesi olan 16.58’e düşecek.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz