AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 26.08.2020

07 Şubat 2022

Güney Afrika Randı Güçlü Talebini Devam Ettirebilecek Mi ?

Gelişen Piyasa para birimleri büyük olumlu dalgalanmalar gördükçe risk arayan yatırımcılar için talep arttırdı. Ayrıca Gelişmekte olan bir ülke olan Güney Afrika, pandemi öncesi seviyelere dünyadaki daha gelişmiş ülkeler kadar kolay geri dönemeyebilir. Üçüncü çeyrekte ABD seçimleri, Jackson Hole Sempozyumu ve ABD-Çin gerilimleri gibi çeşitli durumlar parite için önemli olmaya devam ediyor. Bu olayların küresel para birimleri için yaygın sonuçları olabilir. USDZAR’da yedi gün süren düşüş eğilimi sonrası, fiyat bir miktar 17.0000 psikolojik seviyesinin altına düşmeyi başardı. Şimdi parite 200 günlük Hareketli Ortalama seviyesi, 16.5000 bir sonraki önemli destek seviyesi görevi görebilir. Fiyat şu anda 200 günlük Hareketli Ortalamanın üzerinde işlem görüyor ve bu da uzun vadeli eğilimin hala yükselişe geçtiğini gösteriyor, bu nedenle aşağıdaki kırılma uzun vadeli momentumda bir değişime işaret edebileceği için önemli olacaktır. Kısa vadede bir tersine dönüş fiyatlaması olması durumunda 200 günlük hareketli ortalama potansiyel bir yükseliş eğilimi seviyesi olabilir tekrar 17.0000 ve 17.6000 seviyesi test edilebilir.

NZDUSD Üçgen Paterninin Dip Seviyesini Kırabilecek Mi ?

NZD durgun verilere rağmen, parite önceki günün iyimser performansını devam ettirmek için temel bir yeni bir katalizör bekliyor. NZDUSD, 0.6565’e yakın haftalık yüksek seviyeden U dönüşü yapmaya devam ediyor. 0.6565’i geçemeyen parite bu seviyeden ikinci başarısızlığını yaşamasını ardından düşüş eğilimini sürdürdü. Ayrıca parite geçen hafta Perşembe gününden beri oluşan simetrik üçgen formasyonun içinde fiyatlanmaya devam ediyor. Parite 0.6535 seviyesine denk gelen 100 barlık hareketli ortalama seviyesini kırması durumunda üçgenin dip seviyesi olan 0.6525 desteği satıcılar tarafından zorlanabilir. Bu seviyenin kırılması 0.6488’e yakın aylık en düşük seviye doğru düşüş eğilimin devam etmesine neden olabilir. Alternatif olarak paritenin 0.6565’i aşan yükseliş eğilimi yaşaması durumunda, 0.6600 psikolojik seviyesi ve 0.6630 civarında aylık düşen trend çizgisi desteğine kadar yükseliş eğilimi devam edebilir.

Şeker Fiyatları Kama Desteğini Kırabilecek Mi ?

Şeker fiyatları, geçen hafta 200 barlık haftalık hareketli ortalamanın altında kaldı ve dünyanın en büyük fonlarından Smart Money Hedgers zaten büyük olan kısa pozisyonlarına eklemeye devam ederek kontrat sayısı zirve seviyesine ulaştı. Şeker fiyatları bu yılın Şubat ayının en yüksek seviyelerinden ve Nisan ayının en düşük seviyeleri ile birlikte yükselen kama desteğiyle güzel bir şekilde birleştiğinde, 12.48 desteğinin altında güçlü bir kırılma, büyük olasılıkla şeker fiyatlarının kısa vadede 11.30 destek bölgesine daha da düştüğünü görmemizi sağlayacak. Alternatif olarak, şeker fiyatları 12.48 destek seviyesinde boğaların tutması durumunda, fiyat 13.53 seviyesine tekrar yükselebilir ve 14.00 ve 14.20 seviyeleri kısa vadeli olarak test edilebilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz