AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 27.04.2020

10 Mart 2022

Parite Zayıf Görünümünü Sürdürüyor

AB liderlerinin bütçe konusunda anlaşmazlıkları ve virüs salgını nedeniyle AB ekonomisinin büyüme beklentilerinin tarihi düşük seviyelerde beklenilmesi euro üzerinde ağırlık yaratmaya devam etmektedir. ECB Başkanı Lagarde, ekonominin bu yıl% 15’e kadar küçülebileceğine inanıyor.

Bu arka plana karşı, EURUSD’nin düşmeye devam etmesi şaşırtıcı değil ve beklenmedik bir piyasa iyimserliği patlaması olmadıkça bu hafta trendin tersine döneceğine dair bir işaret henüz yok EUR gibi riskli para birimlerine karşı değer kaybını sürdürme devam edebilir.

Teknik görünüm baktığımızda 1.0855 direnç seviyesinin gün içinde yukarı yönlü kırılması satış görünümünü azaltabilir ve paritede 1.0910-15 bölgesine doğru yükseliş momentumu hız kazanabilir.1.0815-10 bölgesininin kırılması paritede 1.0784 ve 1.0745 teknik seviyelerinin oluşmasına neden olabilir.

Japon Yeni Boğaları Önemli Destek Seviyesine Baskı Yapıyor.

BOJ, JGB alımında herhangi bir sınır bulunmadığına dair yapılan açıklama sonrası USD/JPY paritesi negatif hissiyatını sürdürdü Japonya Bankası Tahvilleri (JGB’ler) üzerindeki yukarı yönlü limitleri kaldırmanın yanı sıra, Japonya Bankası da bugünkü kısa toplantıda 2020 GSYİH ve fiyat tahminlerini daha önce beklendiği gibi azalttı.Piyasadaki risk tonu hissi, büyük veri eksikliğine rağmen haftanın başında iyileşmeye devam etmesi paritede satıcılı görünümü destekliyor.

Teknik görünüme baktığımızda USDJPY, 9 Mart’tan 25 Mart’a kadar olan artışın ikinci %38.2 Fibonacci geri çekilmesini işaret eden 107.70 seviyesinin altında kesin bir şekilde kırılmaya çalışıyor. Alt sınırı %50 geri çekilme olan 106.35 olan seviyeye geri çekilebilir
Bununla birlikte, 107.70 seviyesinin üstünde üstünde belirgin bir kırılma Yen üzerinde ağırlık yaratabilir ve 200 günlük SMA seviyesi 108.30 ve 6 nisan seviyede olan 109.38 e keskin bir yükseliş yaşayabilir.

Parite Görünüm Belirsiz

Avustralya Doları, trendin direncini test ettikten sonra, ABD para biriminin güçlenmesi ile düşüşünü hızlandırdı. Fiyatlar, Mart ayının düşük seviyesinden başlayan yükselişe karşı eğilim desteğini kırdı. Bu, baskın düşüş eğilimininden sonra düzeltici bir toparlanma yaşamaya devam ediyor.

Buradan, günlük kapanış esasına göre teyit edilen 0.6214’teki ilk dirençli desteğin altında bir kırılma, 3 Nisan’ın düşük seviyesi 0.5980 seviyesine düşüş yaşamasına neden olabilir. Yakın vadeli satış baskısının etkisiz hale getirilmesi, muhtemelen 0.6434-45 fiyat alanının üzerinde günlük kapanış gerektiriyor, bu da düşme eğilim direncinin kırılması olarak algılanabilir ve 0.6590 seviyesine yükselebilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.