AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 27.05.2020

10 Mart 2022

Gümüş DOJİ Mumu Etkisi İle Düşebilir

Covid’in küresel pazarları ve ulusal ekonomileri tahrip etmesi nedeniyle altın / gümüş oranı keskin bir şekilde arttı, Altın genellikle toplu endüstriyel kullanım için çok pahalıdır ve üreticilerin fikir bile olsa daha ucuz alternatifler kullanması muhtemeldir. Gümüş ise en iyi elektrik iletkenlerinden biridir ve çok daha mütevazı bir maliyetle gelir.Altın / gümüş oranı 2011’in ortasından bu yana istikrarlı bir şekilde yükseldi ve bu durum aralığın açılması küresel piyasalardaki büyüme oranın düşmesi gümüş fiyatlarına ağırlık kazandırmaya devam ediyor.

Salı günü Doji mumu Gümüşteki yükseliş eğilimini etkisiz hale getirdi. Gümüş fiyatı şu anda 17.00 psikolojik desteğini savunuyor Fiyat artışı cesaret verici olsa da,metal hala Salı günü Doji mumunun fiyat aralığında işlem görüyor. Bu nedenle şu aşamada görünüm negatif kalmaya devam ediyor.Salı günü Doji mumunun üst seviyesinde satış baskısında kalarak 17.45 seviyesinden döndü.Bu durum yükselişin tükenmesi anlamına gelir ve yaklaşmakta olan bir düşüşün erken uyarısı olarak kabul edilir. Bununla birlikte bu durumun oluşması için bugün Doji mumunun altında bir kapanış olması gerekir.Fiyatlar Çarşamba günü Doji’nin 17.03 en düşük seviyesinin altında sona ererse düşüş teyit edilecek.Ayrıca Salı günkü Doji mumunun en yüksek seviyesi olan 17.45 seviyesinin üzerine çıkarsa yükseliş tekrar geri dönebilir. Bir düşüş eğilimi, eğer teyit edilirse, desteği 15.84 seviyesine gümüş fiyatları düşebilir.Yükseliş oluşması halinde 18.00 seviyesine ve daha fazla yükseklere gümüş fiyatları çıkabilir.

EURUSD Talebi Piyasalara Geri Döndü

ABD hisse senedi piyasalarındaki olumlu duyarlılık, güvenli liman talebi hafifleyebileceğinden ABD dolarına olumsuz yansıyabilir.Euro için risk olarak bir Alman mahkemesi mevcut parasal genişleme programın yasal ve uygun olmadığına karar verirse bu Euro için negatif olabilir.Alman mahkemesi ek tahvil alımına karşı hüküm verirse, Euro ağır baskı altına girebilir.Salı günkü olumlu risk fonu EURUSD paritesinin 1.1000 seviyesine çıkmasına neden oldu.Avrupa genelinde COVID-19 kilitlenmelerinin kademeli olarak çözülmesi, ölüm ve enfeksiyon oranlarının düşmesi ve devam etmekte olan çeşitli aşı denemelerinin raporları ile risk duygusu artmıştır.

EURUSD dün 1.1000 -1.1020 alanı çevresinde önemli dirence yaklaştı. Parite daha da yükselecekse, 1.1000 direnci, 200 günlük hareketli ortalama 1.1010’da ve son iki yüksekliğin 1.1010 ve 1.1020’nin hemen üstünün kırılması gerekecek. Yukarıda, 1.1066’da son satışın % 50 Fibonacci düzeltme seviyesi yatıyor. Olumsuz görünümde parite 1.0885 ve 1.0895 arasında kısa vadeli destek seviyesine düşebilir.

S&P500 Mart Ayı Seviyelerine Geri Döndü

S&P500, Salı günü 6 Marttan bu yana ilk kez işlem gören seviyenin üzerinde işlem görerek 3.000 puanını geçti. Bununla birlikte, ralli için riskler devam ediyor. İlk ve en önemlisi, koronavirüsün büyümeye etkisi bu endeks üzerinde negatif hissiyatı arttirabilir.Kısa bir süre önce, Hertz kiralık araba şirketi ve Latin Amerika’nın en büyük havayolu şirketi Latam iflas başvurusunda bulundu birçok şirket bir süre risk altında kalabilir, ancak iflas başvurusu devam ederse, finansal kurumlara yönelik tehdit göz ardı edilemeyecek kadar büyük olabilir. Ayrica ABD ve Çin arasındaki gerginlikler alevlendi ve dünyanın en büyük iki ekonomisi arasındaki kötüleşen ilişki, önümüzdeki haftalarda borsada önemli bir belirsizlik yaratabilir.

Teknik görünüme baktığımızda gimizda Şubat-Mart çöküşünün ardından S&P500 kayıplarının çoğunu geri kazanıyor. Endeks, günlük grafikte 2,5 ayın en yüksek seviyelerinde işlem görüyor. Alıcılar kritik 3000 işaretini kırdıkça, orta vadede 3075-3100 fiyat bölgesine doğru yükseliş devam edebilir. Öte yandan 3000 rakamının altında 2960 ve 2900 seviyelerini ortaya çıkarabilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz