AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 28.07.2020

07 Mart 2022

Bitcoin Yeni Bir Yükseliş Fiyatlaması Yaşayabilir Mi ?

Bitcoin bir günde % 6 büyüdü ve 11000 doların üzerine çıktı. Konsolidasyon fiyat eğilimi neredeyse 3 ay sürdü, tersine dönme umutları her yeni haftada zayıfladı. Önümüzdeki birkaç gün içinde, Bitcoin’in önemli bir 10.000 doların üzerinde kalma testi gerekecek. Boğa duygusunu teyit etmek için madalyonun sadece bu seviyeye yakın bir şekilde konsolide edilmesi değil, aynı zamanda 11 bin dolar ve üzerinde büyümesi de gerekiyor. Sadece bu yatırımcıların kar almasını engelleyecektir. Sonuçta, Mart çöküşünden sonra pazara giren yatırımcılar iki kattan fazla büyüme ile tatmin olabilirler. Fiyatlar önemli bölgeye girmiş ve 11.000 doların üzerine çıkmış durumda. Aşırı alım zaten çok büyük, şimdi bir duraklama var, bir boğa flama formasyonu ortaya çıkabilir. Bu devam ederse, Ağustos ayında 13.000 doların üzerine çıkmak mümkün olabilir.

CADJPY Önemli Bölgede Fiyatlanmaya Devam Ediyor

CADJPY paritesi geçen hafta boğa girişiminde başarısız olmuş ve 78.03 ile 79.65 arasındaki yatay aralığa geri dönmüştür. Belki de bu, kısa vadeli fiyat hareketinin geçersiz bir yorumu olabilir; ayrıca, Haziran ayının en düşük seviyesinden sonra yükseliş görünümü sergiledi. Bu amaçla, 2019 düşük ve simetrik üçgen yükseklerini 78.50’ye yakın tutmak ve 78.50’nin üzerindeki hareketi sürdürmek paritenin dip seviyesini oluşturduğu anlamına gelebilir. Şimdilik, CADJPY paritesi 2009 ve 2016 düşük seviyelerinden yükselen trend çizgisinin üzerinde tırmanışını sürdürmesi, Mart başı ile Mayıs ortaları arasında oluşan simetrik üçgenin gerçekten olduğu perspektifini sağlamlaştırmaya yardımcı olması önemlidir bu durum düşüş görünümünün oluştuğunu bizlere gösterebilir. CADJPY paritesi son üç haftadır işlem yaptığı aralıklarda, 78.03 ile 79.65 arasında. Kanada Doları, kazançlarını küresel anlamda artırma ihtimali paritenin yükselmesine neden olabilir.

USDJPY 4.5 Ay’ın En Düşük Seviyesinde

USDJPY Pazartesi günü ulaşılan ayın en düşük seviyelerinden 105.55 seviyesine yükseldi. Saatlik grafik RSI’nın yükseliş eğilimini göstermektedir. Pazartesi günü kazançla 4.5 ayın en düşük seviyesi olan 105.12 seviyesini düştü ve ardından yükseldi. Asya hisse senetlerinde sonsuz para ve mali teşvik ve risk sıfırlama beklentilerine bağlanabilir. Parite 105.73’teki önemli direnç seviyesini kırabilir ve düşük düşüşlerle çelişen ve satıcının tükenmesinin bir işareti olarak kabul edilen daha yüksek düşük değerleri test ettiğinden yükseliş eğilimi oluşur. Bununla birlikte, 27 Temmuz’da azalan üçgen geçerliliğini koruduğu sürece genel önyargı düşüş eğilimi gösterecektir. Parite 106.18’in üzerine çıkarsa paritede düşüş eğilimi son bulabilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz