AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 28.08.2020

07 Şubat 2022

AUDJPY Yükseliş Patlaması Yaşayabilir!

Japon Yeni Endeksi kilit trend desteğini yakalayıp 2020’de ikinci kez aşırı satım bölgesine kaymasının ardından son dönemdeki düşüşünü uzatabilir. Nispeten kasvetli bir zemine rağmen, güven liman japon Yeni, 6 yıllık yükseliş trendini yakalayıp bu yıl ikinci kez aşırı satım bölgesine kaymasının ardından ana rakiplerine karşı 5 aylık düşüşünü uzatmaya hazır görünüyor. Önemli risk barometresi olan AUDJPY’ ye bakacak olursak. AUDJPY paritesi, Yükselen Üçgen modelini kırdı ve önümüzdeki günlerde olası yükseliş patlamasına işaret ediyor. Parite Haziran’ın yükseği 76.78 önemli direncin üzerine çıktı ve potansiyel olarak Yükselen Üçgen devam modelinin yukarıdan kırılması doğruladı. Model için ölçülen hedef, fiyatın Nisan 2019’dan beri ilk kez 81.00 seviyesini test etmeye zorlayabileceğini gösteriyor. Tersine, trend desteğinin kırılması, yükseliş formasyonunu geçersiz kılar ve 200 günlük hareketli ortalamaya 73.15 ve % 61.8 Fibonacci seviyesi 72.72′ ye doğru parite geri çekilebilir.

CADJPY Yükselen Üçgen Modelinin Direnci Kırdı !

CADJPY paritesi, 81.00 seviyesindeki direncin üstesinden gelememesine ve 22 Temmuz kapanışında 79.83 desteğe kaymasına rağmen, Temmuz ayının en düşük seviyesinden 77.62 seviyesinden yükselişine devam ediyor ve Asya seansında önemli direnç seviyesi 81.00 seviyesini kırarak yükseliş eğilimine devam ediyor. Aylık yüksek seviyeden bu geri çekilme, Alçalan Üçgen devam modelinin üst kısımdaki kırılmasını doğrulamış olmasına neden oldu ve bu durum CADJPY’nin 84.10 seviyesini test etmesine neden olabilir. Bu seviyenin üstünde 2015 düşüş trendinin üzerine çıkarak 84.78 seviyesi test edilebilir. Bunu akılda tutarak, 4 haftalık yükseliş trendinin yeniden başladığını işaret etmek için Ağustos’un yükseği 80.99 üzerinde bir kapanışa günlük bazda oluşması gerekmektedir. Alternatif olarak, düşüş eğilimi gösteren bir Kayan Yıldız mumu, satıcılara ilham verebilir ve muhtemelen 79.86 seviyesinin altında kalıcı bir düzeltme oluşabilir.

CADCHF Yükselişe Hazırlanıyor !

Kanada Doları, koronavirüs kısıtlamalarının gevşemesi, nispeten esnek petrol fiyatları ve Kanada Merkez Bankası’nın para politikasının efektif limitinde olabileceği yönündeki önerisiyle canlanarak, güvenli liman para birimlerine karşı yılın sonuna kadar güçlenmeye devam edebilir. Ayrıca Kanada Merkez Bankasının yakın vadede mevcut politika önlemlerinden bazılarını geri almayı düşünebilir ve bu da Kanada Doları’nı ana rakiplerine karşı desteklenmesine neden olabilir. Kanada Doları, Ağustos ayı boyunca İsviçre Frangı karşısında değer kaybetti. CADCHF, Haziran’ın düşük günlük kapanışından sonra 0.6925’den yükseldi. Fiyat 100 puanlık bir aralıkta dalgalanmasına rağmen, teknik göstergeler yükseliş momentumuna işaret ediyor. Ayrıca 21 günlük hareketli ortalamanın dikkate değer bir şekilde yükselmesi, Simetrik Üçgen direncini ve % 38,2 Fibonacci seviyesi 0.6974 test ederek dalgalanmayı tetikleyebilir. Temmuz ayının düşük seviyesi 0.7001 üzerinde bir günlük kapanış ile muhtemelen 0.7065 ve 0.7071 seviyesini test etmek için yükseliş eğilimini arttırabilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz