AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 28.09.2020

03 Şubat 2022

EURUSD Düşüş Eğilimini Destekleyen Çok Neden Var!

Avrupa’da Covid-19 enfeksiyonlarının ikinci dalgası, yatırımcıların risk iştahını önemli ölçüde azalttı ve bölgesel riske duyarlı varlıkların performansını engellemeye devam edebilir. İtalyan-Almanya getiri farkının artması, bir riskten kaçış döneminin oluşmakta olabileceğini gösteriyor. OBO formasyonunun boyun çizgisinin altına kırıldıktan sonra EURUSD paritesi düşmeye hazır görünüyor. EURUSD paritesi, düşüş eğilimi gösteren OBO tersine dönüş paterninin boyun çizgisinin altına düştükten ve trendi belirleyen 50 günlük hareketli ortalama seviyesi 1.1715 kırıldıktan sonra düşüş görünümünü arttırmaya hazır görünüyor. Teknik göstergelere baktığımızda RSI aşırı satım bölgesinden uzaklaştı ve % 38.2 Fibonacci seviyesi 1.1626 desteğinden yukarı yönlü bir ivme kazanabilir. Parite psikolojik olarak önemli olan 1.17 seviyesinin üzerine geri dönememe, muhtemelen OBO modelinin aşağı yönlü kırılmasını doğrulayabilir ve daha uzun süreli bir geri çekilmeye ilham verebilir ve formasyon ölçülen hareket yöntemine göre, trendi tanımlayan 200 günlük hareketli ortalamaya seviyesi 1.1375 seviyesine kadar paritede derin satışlar olabilir. Alternatif olarak 27 Temmuz düşük düşüş seviyesi 1.1698 üzerinde bir günlük kapanış, alıcıları cesaretlendirebilir ve potansiyel olarak, 21 günlük hareketli ortalama seviyesi 1.1774 seviyesi test edilebilir bu direncin kırılmasıyla yıllık en yüksek seviyeye parite odaklanabilir 1.2011 test edilebilir.

EURJPY Daha Fazla Kayıp İçin Hazır Mı?

Japon Yeni’nin yıllık en düşük seviyeden % 5’lik rallisinin ivme kaybettiği görülüyor. EURJPY, Yükselen Kama desteğinin altına düştükten sonra desteğin üstüne yerleşti. Yakında daha fazla kayıp olabilir mi? EURJPY paritesi, Yükselen Kama desteğinin ve 6 Ağustos’un en yüksek seviyesi 125.59 altına düşmesinden bu yana önemli ölçüde geriledi ve 1 Eylül’de kriz sonrası en yüksek seviye 127.07 belirlendiğinden beri fiyat % 3.5’un üzerine düştü. Bununla birlikte, RSI aşırı satım bölgesinden uzaklaşırken, EURJPY’nin son dönemdeki geri çekilmesi durgun görünüyor. Bu nedenle, 15 Temmuz’da 122.50 destek satış baskısını başarılı bir şekilde bastırmaya devam ederse, Haziran’ın yükseği 124.43 seviyesine geri dönüş gerçekleşebilir ve günlük kapanış 125.00 seviyesinin üzerinde muhtemelen yeniden gelirse 127.07 seviyesinin test edilmesine neden olabilir. Alternatif olarak, 122.00 seviyesindeki psikolojik desteğin altında bir kırılma, muhtemelen, trendi tanımlayan 200 günlük hareketli ortalama seviyesi 121.87 test edilebilir ve buradan günlük kapanış muhtemelen nisanın yükseği 119.04 seviyesinin test edilmesini mümkün kılacaktır.

GBPUSD Yeni Düşük Seviyeler İçin Yeterince Hazır Mı?

GBPUSD, Eylül ayında şu ana kadar sert bir düşüş eğilimi gösterdi ve majör paritelerin herhangi birinden daha fazla düştü. GBPUSD bu ay şimdiye kadar % 5.98 kadar düştü, ancak hareketin belki de en göze çarpan yönü, paritenin aylık açılıştan kısa bir süre sonra güçlü bir yükseliş trendinden agresif bir düşüş trendine nasıl geçtiğidir. Parite sonunda dipleri kestirebilecek bir destek bulduğu için GBPUSD boğaları için ufukta bir miktar umut olabilir. Bu destek 1.2712’de gösteriliyor. Bu fiyat Salı günü devreye girdi ve satıcılardan gelen ısrarlı talebe rağmen, bu haftanın son dört işlem gününde düşük seviyelerin korunmasına yardımcı oldu. Uzun vadede geniş bir dolar rallisi GBPUSD üzerinde ağırlık kazandırabilir. Haftanın ilerleyişi, kartlarda başka bir zayıflık dalgası gibi görünüyor. Daha düşük seviyelerinin oluşması için,1.2670 destek seviyesinin altında günlük bir kapanış oluşması gerekmekte ve parite 1.2480 seviyesini test edebilir. Bu seviyenin altında bir sonraki önemli destek seviyesi, önemli Brexit gelişmelerini ve USD gücüne bağlı olarak gelişebilir ve 1.2251 test edilebilir.

DAX 30 Yeni Düşüş Eğilimini Üçüncü Önemli Desteği Kırmasıyla Başlatabilir!

DAX 30, Haziran ayından bu yana yükselmesine yardımcı olan yükselen bir trend çizgisinin altına düştüğü için geçen hafta Pazartesi önemli bir teknik kırılım yaşadı. Önemli destekteki kayıplar, sonraki kayıplar kolayca geldi ve 12.450’deki Fibonacci seviyesi etrafında ikinci önemli destek hızla test edildi ve aşağı yönlü kırıldı. O zamandan beri fiyat, seviyenin altındaki zayıflıktan kurtuldu, ancak teknik yapıya zarar verildi ve DAX 30, sonuç olarak daha fazla kayıplara karşı savunmasız kalabilir. Yenilenen düşüş durumunda üçüncü destek seviyesinin kırılması ile başlayabilir 12.200 seviyesi kırılabilir. Endeksin Temmuz ayının en düşük seviyesi ile aynı zamana denk gelen, bölgenin altındaki bir kırılma yeni bir düşüş eğilimi oluşturacak ve muhtemelen DAX 30’u daha da zayıflatacaktır. Önemli destek seviyesinin altında anlamlı bir düşüş, 11.597’de Haziran ayındaki en düşük seviyeye kadar endeksin zayıf seyrine devam etmesine neden olabilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz