AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 29.05.2020

10 Mart 2022

Dow Jones Endeksinde Düzeltme Sona Erebilir

Dow Jones fiyat hareketi, coronavirus aşı umudu ve küresel merkez bankası çabaları ile uzun bir toparlanmayı kolaylaştırdığı için bu ay şimdiye kadar yaklaşık % 3 arttı. Borsa, devam eden koronavirüs durgunluk riski ve artan ABD-Çin gerginliği nedeniyle tehdit altında.Ayrıca ekonomik verilerdeki görünüm zayıflamaya devam ettikçe riskten kaçınma oranını artırabilir ve yatırımcıları büyük ölçüde merkez bankası likiditesinin yönlendirdiği borsa gevşemesine motive edebilir.Hisse senedi piyasası, hisse senetlerini 12 aylık vadeli fiyat kazanç bazında rekor yüksek değerlerde olmasına rağmen fiyatlardan kopuk görünüyor. Dow Jones fiyat görünümü buna bağlı olarak düşüş eğiliminde.
Teknik görünüme baktığımızda Dow Jones endeksinde yükseliş trendi 5. Elliott dalgasının sona ermesi ile sert bir şekilde kırıldıktan sonra, endeksin 2- 4 numaralı yükseliş kanalını kırması ile satış hareketine devam etme potansiyeli kuvvetleniyor.Kısa vadede 5. tepki dalgasını bitiren endekste 25500 seviyesi üzerinde saatlik kapanış yapmadığı sürece aşağı yönlü baskı artabilir. Teknik olarak 25500 seviyesi altında kaldığı sürece Dow Jones 24920, 23900 ve 22570 seviyelerine kadar düşebilir.

USDJPY Risk Görünümü Artmasıyla Düşüyor

USDJPY, risk barometresi Çin ve Hong Kong’un başlıkları piyasanın risk tonu üzerinde aşağı yönlü baskı uyguladığı için parite yukarı doğru eğimli bir trend çizgisini kırdı.Çin Avustralya için zorlukları artırırken, Hong Kong ABD’ye özel ticaret statüsünü kaldırarak tepki veriyor.
Teknik görünüme baktığımızda 107.40’a yakın 13 Mayıs’tan itibaren yükselen bir trend çizgisinin altına parite düştü ve düşüş görünümü arttı.Aşağı yönlü dinamikler 106.75 ve 106.00 seviyesine kadar devam edebilir.Patite kısa vadeli destek-direnç çizgisi olan 107.50’nin üzerine çıkmayı başarabilirse 108.05-108.10 yükselen trend çizgisine doğru parite yükselebilir ve 108.57 seviyesi test edilebilir.

USDZAR Yön Arayışı İçinde

Birkaç hafta boyunca USDZAR önemli desteğin üzerinde kalıyordu, ancak daha sonra 2016 seviyesinin kırılması ile beklediğimiz satış momentumu arttı.Bu düşüş daha fazla zayıflık anlamına geldiği henüz açık değildir, ancak durum böyle değilse daha hızlı bir şekilde parite yükselebilir.Buradan bir ralli, daha önce destek olarak görülen seviyenin 17.76 satıcıların eğilmeleri için bir direniş noktasına dönüşüp dönüşmeyeceği konusunda önemli bir seviye olabilir. Bu seviyeden bir test ve geri dönüş, daha fazla potansiyel geri çekilme anlamına gelebilir.USDZAR’ın çok yakında anlamlı bir şekilde yükselebilir ve çok daha büyük bir yükseliş yaşaması mümkündür, ancak biraz zaman alacaktır.
Teknik görünüme baktığımızda kanalın 17.20’deki alt çizgisi, kırılırsa 17.00 civarında artan bir eğilim çizgisi ile desteklenecek USD/ZAR fiyatlarının günlük kapanış bazında 17.00 seviyesinin altına düşmesi durumunda, Ocak-Nisan döneminde 16.00’a yakın% 61.8 Fibonacci geri çekilmesini hedefleyebilir. Parite 17.2 destek seviyesi ile desteklenmeye devam edebilirse, 17.76 ve 18.40 direnç seviyelerine yükselebilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz