AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 29.07.2020

07 Mart 2022

EURUSD 7 Günlük Kazancı Sonrası Geri Çekilebilir

EURUSD’nin günlük grafiği, gün içi mum içinde düşüş gösteriyor. RSI rallinin abartılı olduğunu gösteriyor. EURUSD Salı günü % 0.31 oranında değer kaybederek gün içi mum kırmızı kapandı ve 1.14’ten 1.1781’e yükselişini izleyen yedi günlük bir kazanç trendi yakaladı. Gün içinde, parite bir önceki günün yüksek ve düşük seviyelerinde günlük fiyat aralıklarını deneyimledikten sonra oluşan bir mum çubuğu düşüş görünümünü destekliyor. Parite Salı günü %0.31 oranında düşerken, Pazartesi gününün en yüksek ve en düşük seviyesi 1.1781 ve 1.1641’de işlem gördü. Gün içi düzen konsolidasyonu veya kararsızlığı temsil eder ve dikkate değer bir ralli veya satıştan sonra ortaya çıkarsa, trendin tersine çevrilmesi için erken bir uyarı olarak kabul edilebilir. Bu durumda, 22 ayın en yüksek seviyelerinde ortaya çıktı. Bu, göreceli güç endeksinde 50’nin üzerinde olması nedeniyle ile birlikte geçici bir zirvenin yapıldığını düşündürmektedir. Pariteyi 1.1579 olan 10 günlük basit hareketli ortalamaya geri çekilebilir.

NZDJPY İkili Tepe Formasyonu Etkisi İle Düşebilir

NZDJPY paritesi, Haziran ayının en yüksek seviyesinde ikili tepe formasyonu uyguladıktan sonra düşüşlerini uzatabilir. Düşüşün tersine dönme biçimini doğrulamak için yükseliş eğilimi desteğinin altına ve psikolojik olarak dayatılan 70 seviyeye ihtiyaç duyulmasına rağmen, fiyat ve RSI arasındaki belirgin farklılaşma, yükseliş hızının soluyor olabileceğini düşündürmektedir. Bunu göz önünde bulundurarak, 4 aylık eğilim desteğinin kırılması ve kapanması, 2014’teki yüksek seviyesi 94.05’e uzanan 6 yıllık düşüş trendinin yeniden başlamasını işaret edebilir ve muhtemelen 200 günlük hareketli ortalama seviyesi 68.78 test edilebilir. Parite 69.23 ara destek seviyesini kırması 68.78 seviyesinden sonra yılın en düşük seviyesi 59.49’dan hala bozulmamış yükseliş trendi devam edebilir ve potansiyel olarak yoğunlaşan alım baskısı ve aylık en yüksek seviye 71.67 yeniden test edilebilir.

NZDCHF Paritesinde Düşüş Trendi Devam Ediyor

NZDCHF, aylık en yüksek seviyede Azalan Üçgen Formasyonu oluşturuyor gibi görünüyor. Olumsuz bir kırılma daha fazla düşüşe neden olabilir. NZDCHF paritesi, önemli direnç seviyesi 0.6210 ile 12 Haziran’ın düşük seviyesi 0.6041 destek arasında bir araya geldiğinden, önemli direnç seviyesinde Azalan Üçgen formasyonu uygulayabilir. RSI yapıcı düşüş trendini takip ettiği ve nötr orta noktasının altına kaldığı için aşağı yönlü görünüyor. 50 günlük hareketli ortalama seviyesi 0.6106 altındaki günlük kapanış, fiyatı 0.6050 seviyesinde psikolojik desteğe geri götürebilir. Bununla birlikte, düşüş potansiyelini doğrulamak ve Nisan ayının en yüksek seviyesini 0.5995 yeniden test etmek için 12 Haziran’ın düşük seviyesi 0.6041 altında bir kırılma gerekiyor.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz