AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 3.06.2020

10 Mart 2022

BTC Yeniden Yükseliş Yaşayabilir

Bitcoin volatilitesi, kripto para biriminin bir gecede sert toplanması ve en son Mart ortasında görülen en yüksek seviyelere ulaşması ile geri döndü. Bugünün günlük mumu 13 Mart’ın en düşük seviyesinden başlayan bir trend çizgisinin üzerinde kırıldı ve eğer BTC burada yukarıda kalabilirse, ralli 13 Şubat’ın en yüksek seviyesini 10.506 seviyesini test edebilir.Olumlu görünüm sadece BTC için değil, varlık sınıflarında bir bütün olarak oluştuğunu düşündürmektedir. Bu durum devam ederse, kısa ve orta vadede daha fazla kazanım artacaktır.Fakat büyüme öncesi düzeltme yaşandı büyük bir btc kitlesinin piyasada satılmasından dolayı böyle bir düşüş yaşandı.

Teknik görünüme bakacak olursak Bitcoin 10.000 doların üstüne çıkmaya çalışıyor, destekleyici trend kırılıyor.Geleceğe bakacak olursak, Şubat ayının en yüksek seviyesi 10.506 bir sonraki yukarı yönlü hedeftir. Ardından 5 Eylül 2019’un en düşük seviyesi 10.940″dır. Grafik olumlu kalırken, Bitcoin’in aşırı alım bölgesinde olduğundan ve daha fazla kazanç görülmeden bir düzeltme gösteriyor. BTC 9.750 ile 9.810 arasındaki bölgeyi tekrar ele geçirebilirse daha fazla yükseliş mümkün. Bitcoin bu bölgenin altında kapanır ve açılırsa, olumlu duygular geri çekilecek 9.335 ve 9.150 seviyesinde kadar düşecektir.

USDJPY Küresel Risk İştahı İle Artıyor

Küresel ekonomik toparlanma üzerinde süregelen iyimserlik ve hisse senetlerinde ortaya çıkan riskli miting, USDJPY’deki son ralli için ana itici güç olarak ortaya çıktı.Bununla birlikte, riskteki ruh hali, doların güvenli liman cazibesini azalttığı için yükseliş eğilimi hız kazandı.
Ayrıca, yen, Japon Merkez Bankası’nın koronavirüs pandemisinin vurduğu küçük işletme için mali yardımı iki katına çıkarması Japon Nikkei endeksinin rallisi arttırdı JPY’ye kısa bir miting sağladı.

Teknik görünüme baktığımızda USDJPY haftalardır devam eden sınırlı fiyat hareketi nihayet 108.20 seviyesindeki direnci kırmasıyla ve ayrıca 200 günlük hareketli ortalama seviyesini olan 108.40 seviyesini kırarak yükseliş eğilimi arttırdı.108.89 seviyesinde% 50 geri çekilmeyi daha da artırmaya devam edebilir. Parite günlük grafikte TOBO formasyonu sergiliyor. USDJPY 110.00’a ulaşmalıdır, çünkü bu ters baş ve omuz paterninin öngörülen hareketidir. Paritede kısa vadeli destek seviyesi 108.20 düşüşlerde pariteyi desteklemeye devam edecektir.

EURUSD Düzeltme Görünümü Sergiliyor

ABD doları, ekonomik toparlanma umutlarının dayandığı, küresel hisse senetlerinde riskli bir yükselişin nedeniyle beş günlük kaybına devam ediyor.
Yatırımcılar yükselen koronavirüs riskleri ve artan ABD’deki protesto durumundan etkilenmeyen daha yüksek getiri talep ettikleri için güvenli limanlara olan talep azalıyor. EURUSD’nin rallisinin ardındaki ana katalizör dolar dinamikleri olmaya devam ediyor. Çarşamba günü gündemde, yatırımcılar Euro bölgesi Nihai Hizmetler PMI’lerine ve Alman iş verilerine dikkat edilecekler. Bu arada, ABD oturumunda ABD ISM İmalat Dışı PMI ve Fabrika Siparişleri verileri göze çarpacak ve dolar işlemlerinde yeni bir boyut kazandıracak .Tüm gözler Perşembe günkü Avrupa Merkez Bankası’nın para politikası kararında kaldığından Euro için yeni bir yükseliş momentumu sınırlı kalacaktır.

Teknik görünüme baktığımızda EUR/USD paritesi 11 hafta içinde en yüksek seviyeye yaklaşıyor. Bununla birlikte, parite 16 Mart’tan bu yana en yüksek seviyelerde işlem görürken, aynı zamanda aşırı alım koşullarında fiyat hareketi yapıyor. Parite 1.1200’a kadar yükselen bir trend çizgisinden geri çekilme olasılığı artıyor.Aşağı yönde, 1.1155 civarında kısa vadeli bir destek hattı, geri çekilme hareketlerine meydan okuyabilir, bu da molası 1.1000 yakınlarındaki 21 Mayıs’ın zirvesine tekrar gitmekte tereddüt etmeyebilir.Parite 1.1195 seviyesinin üzerinde 1.1235-1.1243 seviyesine kadar yükselebilir ve tepe seviye olarak 1.1300 seviyesi test edilebilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz