AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 3.08.2020

07 Mart 2022

GBPUSD 1.3000 Psikolojik Seviyenin Üzerinde

İngiliz Sterlini için başka büyük hafta oldu, özellikle GBPUSD Mart satışından bu yana ilk kez 1.3000 seviyesinin üzerine çıktı. Geleneksel olarak, bu psikolojik seviye en azından harekete bir duraklama eğilimi göstermiştir; ama agresif ABD Doları zayıflığı ile İngiliz Pound gücünün bir birleşimi olarak pariteyi geçen hafta 300 pip’ten fazla artırdı. Ancak, Cuma günü parite günü pozitif bölgede bitirmesine rağmen , ters çekiç formasyonu oluştu. Sonuç olarak, paritenin son zayıflığını, Nisan ayı ortasından şu anda 1.2975 civarında dirençle desteklenmiş destek hattına doğru genişletmesi bekleniyor. Ancak, 1.3000 yuvarlak seviyesinde parite destek bulabilir. Parite 1.2975 seviyesinin altına düşerse, Haziran ayının en yüksek seviyesi 1.2815’e kadar geri çekilme yaşanabilir. Alıcılar Mart ayının en yüksek seviyesi 1.3200’e ulaşması için 1.3100 seviyesinin üzerine çıkmalıdır. Bununla birlikte, yıllık zirveyi 1.3260 seviyesine yükselerek tamamlayabilir.

EURUSD Önemli Düzeltme Eğiliminde

EURUSD 12 yıllık düşüş eğilimini göz ardı ediyor. EURUSD Cuma günü 26.ayın en yüksek seviyesi 1.1909’a ulaştı fakat Cuma günü, parite % 0.60 düştü ve 2008 ve 2014 yüksek seviyelerinden düşen trend çizgisinin direncinin üzerinde kapanamadı. Bu, RSI’ın aşırı alım veya 70’in üzerinde bir seviye ile birlikte, yükseliş momentumunun düştüğünü gösterir. Bu nedenle, parite şu anda 1.1698’de bulunan 10 günlük basit hareketli ortalamayı test edebilir. Bu seviyenin altındaki kırılma, bazı alıcıların piyasadan çıkmasına neden olarak 1.1495’e doğru daha derin bir düşüşe neden olabilir. Alternatif olarak, eğer 10 günlük destek geçerliyse buradan yükseliş eğilimi canlanabilir ve 1.1805 ve 1.1830 yeniden test edilebilir.

GBPCAD İçin Daha Fazla Yükseliş Mümkün Mü?

Parite 500 pip’ten fazla kazandığı için GBPCAD için adeta patlama haftası oldu. ABD Doları iki yılın en düşük seviyelerine kadar gerilemesine rağmen USDCAD’da devam eden satış eksikliğinin CAD’in zayıflığının dengelenmesine yardımcı olduğunu göstermişti. Ve tabii ki, eğer İngiliz Sterlini’ndeki güce CAD zayıflığı uygulanırsa, GBPCAD geçen hafta oldukça iyi bir seyir izledi.Bu hafta, bu güç odakta kalabilir ve boğa momentumu devam etmeye açık olabilir. 1.7500 ana psikolojik seviyesi veya belki biraz daha derin olan 1.7432 Fibonacci seviyesi gibi destek potansiyeli açısından araştırılabilecek birkaç geri çekilme seviyesi vardır; her biri daha yüksek yüksek ve yüksek-düşüklerin devam etmesi için kapıyı açık tutabilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz