AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 3.09.2020

03 Şubat 2022

EURUSD Kanalın Dip Seviyesi Kırılabilir!

Euro, kanal sınırları içinde kalmaya devam ediyor. EURUSD, sağlam bir teknik yapı içerisinde ilginç bir noktada. Uzun vadede Euro, muhtemelen 1.2500’e kadar daha yüksek fiyatlara hazır görünmektedir, ancak bu fiyat hareketi gerçekleşmeden önce daha kısa vadeli geri çekilme gerçekleşme ihtimali bulunmaktadır. Dünkü fiyatlama düzenli bir şekilde yukarı doğru bir konsolidasyon kanalından tersine bir dönüş fiyatlaması geliştirdi. Yukarı doğru eğimli kanal, bir konsolidasyon modeli olarak hareket etmek yerine, azalan momentumu ve tepeye giden bir modeli işaretleyebilir, ancak yine de yapıcı göründüğü için fiyatlamanın yukarı yönlü olduğunu unutmamalıyız. Kanalın tepe noktasından tersine dönen parite 1.1800 civarında olduğu yapının alt ucuna geri dönmek için EURUSD parite fiyatlandı. Ayrıca bir trend çizgisi Mayıs ayından itibaren yükselişe geçerek bu seviyeyi güçlendirebilir. Kanalın dip seviyesinden güçlü bir dönüş, üst tarafı sağlam tutarken, desteğin altında bir kırılma gerçekten önemli ölçüde daha büyük bir geri çekilmenin başlangıcına neden olabilir. Olası dip seviyelerin kırılması paritenin 1.1754,1.1631 ve 1.1499 seviyesine doğru düşüş eğiliminin devam etmesine neden olabilir.

NZDUSD Kanal Desteğine Doğru Zayıflayabilir

Temmuz 2019’un en yüksek seviyesindeki 0.6790’da ki negatif RSI ayrışması, NZDUSD paritesini, dün yıllık en yüksek seviyelere 0.6789 baskı yapmasına rağmen, kısa vadeli bir geri çekilme riski altında olabileceğini gösteriyor. Fiyatın yapıcı bir şekilde 2020’de 0.6733 üzerinde konumlandırılması ve Yükselen Kanal içinde ilerlemeye devam etmesi ile, bu seviyenin kırılması yükseliş eğiliminin zayıflamasına neden olabilir. Bununla birlikte, NZDUSD temmuzun yükseği 0.6760 desteğini kırdı ve bunun altında bir kırılma, trend belirleyen 50 günlük hareketli ortalama seviyesi olan 0.6575 ve kanal desteğine doğru daha kalıcı bir düzeltme getirebilir. Tersine,Temmuz 2019’un yükseği 0.6790 ve psikolojik olarak önemli olan 0.68 seviyesinin üzerinde bir günlük kapanış, muhtemelen yükseliş potansiyelini doğrulayacak ve % 38.2 Fibonacci seviyesi olan 0.6954’ü test etmek yükseliş eğilimi yaşayabilir.

Russell 2000 İçin Kritik Seviyeler Önem Kazanmaktadır

Negatif RSI ayrışması ve psikolojik olarak etkileyici 1600 seviyesinden karasız DOJİ Russell 2000 endeksinin % 78,6 Fibonacci seviyesi olan 1540 desteğinden geri dönüşün hız kaybedebileceğini gösteriyor. Ancak, Mart ayının düşüğü olan 953.77 seviyesinden uzanan yükseliş trendinin kırılması, yükseliş eğilimine devam etmesine neden oluyor ve teknik göstergeler pozitif bölgede seyretmeye devam ettiğinden, artan yükseliş momentumunun göstergesi olabilir. Yükseliş potansiyelini doğrulamak ve Ocak ayının en yüksek seviyesini 1713.62 test etmek için Ocak ayının düşüğü 1608.81 üzerinde günlük kapanışa ihtiyaç var. Tersine, 1540 altında bir kırılma, muhtemelen fiyatın 100 günlük hareketli ortalama seviyesi ve Temmuz’un yükseği 1510.20’de ki birleşik desteğe doğru gerilemesine neden olacak ve bu seviyesinde kırılması ile 200 günlük hareketli ortalama seviyesi olan 1463 seviyesine kadar düşüş eğilimi artacak.

Avustrulya Ekonomisinin Resesyona Girmesi AUD’u Zayıflatabilir!

AUDUSD haftalık en düşük seviyelerden geri çekilmeye devam ediyor ve ağır düşüşlere rağmen 2019’un ötesinde kalmayı başarıyor. Avustralya ekonomisi resmen resesyona girdi, çünkü GSYİH bu çeyrekte rekor bir daralma kaydetti. Ayrıca AUDUSD, Avustralya Merkez Bankası faiz oranı kararına verilen sınırlı tepkiyi takiben zayıfladı ve RSI aşırı alım okuması nedeniyle döviz kuru önümüzdeki günlerde daha büyük bir geri çekilme ile karşı karşıya kalabilir. AUDUSD Aralık 2018 yükseği 0.7393 kesin olarak reddedildi ve agresif takip ile karşılandı. Beklenenden daha kötü Avustralya GSYİH verileri, AUD kayıplarını artırdı. İleriye baktığımızda, parite muhtemelen kısa ömürlü, eski direnişe dönüşmüş desteği 0.7295’i yeniden test edecek. Bu seviyenin kırılması durumunda, 0.7206 ile 0.7181 arasındaki önemli destek bölgesine doğru geri dönüş yaşayabilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz