AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 30.04.2020

10 Mart 2022

eBay kazançları Sosyal izolasyondan Faydalanıyor

Küresel koronavirüs pandemisinin online pazarı nasıl etkilediğine dair beklentiler yatırımcılardan daha fazla ilgi görüyor. Şirketin hisseleri bugüne kadar %8,3 arttı. COVID-19 pandemisinin etkisi, alışveriş merkezlerinin yanı sıra perakende mağazaların da kapatılması tüketici harcamalarının online olarak önemli bir bölümünü değiştirdi ve e-ticaret faaliyetinde benzeri görülmemiş bir artışa neden oldu. E-ticaret satışlarının Şubat ayından bu yana en hızlı şekilde arttığı bildirildi eBay mevcut durumun doğrudan faydalanıcısı olarak görülüyor ve çoğu analist hissenin hedef fiyatını yükseltti. eBay ilk çeyrek gelirleri analist tahminlerini aştı E-ticaret devinin hisse başına kazançları, önceki yıl çeyrekte 0.62 $’dan 0.75 $’a çıktı. Gelir, bu çeyrekte 2,32 milyar dolar olarak tahmin edilirken 2.64 milyar dolar oldu.
Teknik Analiz görünüme baktığımızda eğilim şu anda yükselişte. Fiyat, 200 Günlük Hareketli Ortalamadan ve 50 Günlük Hareketli Ortalamadan daha yüksek bir konumdadır. Hisse fiyatı 40.34 ve sonraki direnç seviyesi 41.97 seviyesini test edebilir. Hisse için destek seviyesi 36.49 ve 34.49 seviyesidir.

ALTIN Düşüş Formasyonu Oluşturdu

Fed Başkanı Powell merkez Bankası faiz kararı sonrası konuşması sırasında altın fiyatları gün içi düşük seviyelerinden yükseldi. Fed varlık alımları ve bilanço büyümesinin desteklediği açıklaması sonrası altın 1.700 dolar fiyat seviyesi tarafından desteklendi.

Altın fiyatları, Fed varlık alımları ve bilançosunun öngörülebilen gelecek için devam etmesi bekleniyor. Koronavirüs pandemisi ve ekonomi üzerindeki düşüş etkisi ile ilgili olarak Fed toplantısının basın açıklaması, piyasa katılımcılarının çoğunluğunun öngördüğü ‘V şekli’ toparlanmasına şüpheyle yaklaşıyor.

Altın’ın 4 saatlik grafiği bir ayı bayrağı oluşturmuştur. Bu durum 1.740 dolardan geri çekilmenin devam edeceği anlamına gelebilir. 4 saatlik grafiğe göre 28 Nisan’ın düşüğü 1.690 seviyesinden yükselmesi ayı bayrağı adı verilen düşüş eğilimi şeklini aldı.1.700 seviyesinin altındaki bir kırılma, bayrak formasyonun destek seviyesinin kırılması demek 23 Nisan’ın en yüksek 1.739 seviyesinden düşüşünün devam etmesi anlamına gelir ve 1.651 seviyesine kadar düşüş devam edebilir. Alternatif olarak 1.720 doların üzerinde bir hareket bayrak formasyonunun geçerliliğini kaybetmesine neden olabilir ve fiyatın 1720-1750 aralığında hareket etmesine neden olabilir.

USD/MXN Düşüş Görünümünü Uzatıyor

Risk duyarlılığındaki iyileşmenin devam etmesi, Meksika Pezosu’nun son zararlarının bir kısmını telafi etmesine yardımcı olurken, ay sonu USD satışları da USD/MXN’deki düşüşe katkıda bulundu. Bu nedenle, parite 25.00’ın üzerinde konsolide etmek için üçüncü bir girişimde başarısız olduğunda, kısa vadeli riskler düşmektedir.Depolama kapasitesi dolarken petrol fiyatları da dalgalı bir şekilde işlem görmeye devam edecek ve buna karşılık, Mayıs ayında petrol fiyatlarının tekrar negatif olabilme ihtimali var. Bu ortamda, özellikle hareketinin petrol sözleşmelerini vadeli işlem eğrisinden aşağıya çekmesi durumunda Meksika Pezosu’ndaki kazançların artması zor olacaktır

Teknik görünüme baktığımızda

USD/MXN üst üste üçüncü gün ve bir hafta içinde ilk kez 20 günlük hareketli ortalamanın altına düşüyor. Teknik göstergeler daha fazla düşüşü desteklemektedir. Parite 23.80 destek bölgesini test ediyor. Bir düşüş 23,60’ı hedefleyebilir ve ardından Nisan’ın en düşük seviyesi 23.20 seviyesine gelebilir. Daha fazla kayıptan kaçınmak için parite 23,80’in üzerinde kalmalıdır.Bu seviyenin üzerinde günlük kapanış 25.00 seviyesini tekrar gündeme getirebilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.