AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 30.06.2020

09 Mart 2022

GBPUSD Önemli Destek Hattını Kırdı

AB ve İngiltere arasındaki ticaret müzakereleri, iki taraf arasındaki çıkmazı kırmaya yönelik son girişimde bu hafta devam edecek. Her iki taraf da bu haftanın yüz yüze görüşmelerinin halihazırda balıkçılıkla ilgili mevcut kilitli müzakerelere, AAD’nin rolüne ve hala gündemde yer alan rekabet kurallarına ivme katacağını umuyor. Eğer iki taraf bu konularda ortak bir zemin bulabilirse, GBP mevcut düşük seviyesinden daha yüksek seviyeye çıkabilir. İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Salı günü İngiltere ekonomisi COVID-19 salgınının ‘ekonomik sonuçlarının yıldırım düşmesi’ ile karşı karşıya kalacağı için yeni bir altyapı harcama planı açıklayacak. Başbakanın, hasta İngiltere ekonomisini canlandırmak için son girişimde yeni hastaneler, okullar, konut geliştirme ve karayolu ve demiryolu projeleri inşa etme planlarını açıklaması bekleniyor. GBPUSD haftalık bazda düşük seviyelerde seyrediyor. 1.2306’da % 50 Fibonacci düzelmesine yardımcı olan 1.2300 civarında destek devam ediyor, ancak bir kırılma ve aşağı kapanma 1.2095’te % 38.2 Fib’e ve Mayıs ortasındaki ayın en düşük seviyesi 1.2072’de yol açacak. GBP için grafik negatif gözükse de, 1.2407’de 50 günlük hareketli ortalamanın üzerinde bir kırılma, pariteyi 1.2517-1.2540 alanının yeniden test edilmesine neden olabilir.

USDCAD Üzerinde Risk Modu Etkili Olmaya Devam Ediyor

Yatırımcılar daha fazla riskten kaçındıkça, döngüsel olarak hassas Kanada Doları ve CAD cinsinden varlıklara maruz kalmayı azaltma eğilimindedirler. Bunun yerine, ABD dolarındaki daha derin likidite ve daha istikrarlı büyüme dinamikleri tarafından sunulan göreceli güvenliği tercih ediyorlar. Borsa endekslerinin görünümü paritenin yönü üzerinde etkili olmaya devam ediyor. USDCAD paritesi kısa vadeli azalan trend çizgisini direncin üzerinde kalırken aynı zamanda önemli destek çizgisinin üzerinde kalıyor. Sonuç olarak, boğalar Mayıs ayının sonlarında 1.3830’u çevreleyen üst seviyeyi hedeflemek için tekrar 1.3715 civarında aylık dirence meydan okuyabilir. Yine de aşırı satılmış RSI koşulları paritenin ek alışını sınırlayabilir, ancak 19 Mayıs’ta 1,3870 tepe seviyesini yeniden test edebilir. Paritenin şu an 1.3630’daki direnç-destek seviyesinin altına düşmesi,pariteyi 1.3570 civarında olan kısa vadeli bir destek hattına getirebilir. Tüm satıcılar 1,3570’in altına hakim olursa, 1,3500 ve 23 Haziran 1,3485’e yakın dip ayıların radarında olabilir. 1.3485’in altında bir zayıflık daha ortaya çıkarsa, trader’ların aylık en düşük 1,3390 seviyesini yeniden test edebilir.

WTI 40 Seviyesini Yeniden Almak İstiyor

WTI, 4 saatlik grafikte görülen yükseklerden geri çekildi, ancak boğaların kontrolü tekrar ele geçirebileceği anlaşılıyor. Fiyat görünümü klasik bir eğilim devam görüntüsü gibi görünüyor ve varil başına 40,00 USD’lik bir kırılma bunu doğrulayabilir. Grafikte artan bir kama oluşumu izleniyor ve her iki yönde bir kırılma, WTI’nın gelecekteki yolunu belirlememize yardımcı olabilir. Bu, fiyatın daha yükseğe çıkması durumunda paternin tepe kısmı bir direnç bölgesi olabileceği anlamına da gelebilir.

Aşağı yönde, iki önemli destek seviyesi vardır. Birincisi, varil başına 37.35 bu seviye bir önceki dalgadan düşüktür ve fiyat buradan aşağıya inerse daha düşük bir yüksek düşük düşük desen yapar. Bunun altında , varil başına 35.00’e düşebilir. Seviye en az dört kez destek veya direnç seviyesi olarak kullanılmıştır.Göreceli Güç Endeksi 50 orta çizginin üzerindedir. Daha yüksek zaman aralıklarında grafik hala yükselişe benziyor ve şimdi varil seviyesi başına 40,00 USD’nin üzerinde bir kırılma ve yakınlık varsa, pozitif bir işaret olarak görülecektir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz