AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 31.08.2020

07 Şubat 2022

Altın Fiyatları İçin Daha Fazla Yükseliş Alanı Var Mı?

Altın, 1.910 fiyat seviyesinde destek bulduktan sonra geçen hafta net % 1.5 değer kazandı. Altın fiyat hareketi, yakın zamanda konsolidasyon modelinden kopuş yaparak yükselebilir. Altın fiyatları, geçen hafta son işlem seanslarında agresif bir şekilde dalgalandı. Değerli metal, bu ayın başlarında güçlü satış baskısına yenik düştü ve altın fiyat hareketini 6 Ağustos’ta tüm zamanların en yüksek seviyesinden % 10 oranında düştü, ancak bu hareket, genel yükseliş eğiliminin tersine çevrilmesinden çok sağlıklı bir düzeltme gibi görünüyor. Bununla birlikte, 50 günlük hareketli ortalamanın altında bir kırılma, altın boğaların teslim olduğunu gösterebilir. Bununla birlikte, son iki hafta içinde 1.910 seviyesinde bir teknik destek tabanı oluşturduktan sonra, altın fiyatları tekrar yükselme potansiyeline sahip gibi görünüyor. Günlük grafikte’ki simetrik üçgen konsolidasyon modelinden bir yukarıdan kırılma, bunu doğrulayabilir. Bununla birlikte, 2.025 dolarlık fiyat seviyesi ve geçen haftanın en yüksek seviyesinden gelen pivot noktası, altının rekor kapanışına geri dönmesini engelleyebilecek ilk engel olarak karşımıza çıkıyor.

Petrol Fiyatları Bu Hafta Yön Bulabilir!

Cuma günü, ABD Emtia Vadeli İşlemler(CFTC) verileri açıklandı ve ABD petrolünde uzun pozisyonlarda düşüş olduğunu gösterdi. 25 Ağustos’ta sona eren hafta için, fon yöneticileri WTI için New York ve Londra’daki vadeli işlem ve opsiyon pozisyonlarını yaklaşık % 4,2 oranında düşürerek Nisan sonundan bu yana en düşük seviyelerine indirdiler. Ağırlıklı olarak düşüş sinyallerine rağmen, petrol fiyatları Cuma günü sabit kaldı. WTI, zayıf ABD dolarının da desteklediği ve yine iki yılın en düşük seviyesine inen mütevazı artışlar gösterdi. Petrol büyümesi bu sabah devam ediyor. WTI varil başına yaklaşık 43 dolardan işlem görüyor ve bu, katılımcıların OPEC + ülkelerinden gelen talep ve desteğin daha fazla toparlanma umutlarını yansıtıyor. Teknik görünüme baktığımızda 42.40-43.88 bölgesinde ham petrol fiyatları uzun süredir devam eden direnişin üst sınırına yükseliyor. Günlük kapanış bazında bunun üzerine çıkması durumunda, 48.75 dolar rakamını ortaya çıkarabilir. Alternatif olarak, 42.40 seviyesinin altında bir kırılma olması durumunda, 41.50 seviyesine doğru düşüş eğilimi oluşabilir. Bu seviyenin altında 40.00 ve 38.75 destek bölgesine doğru geri çekilmeler yaşanabilir.

EURUSD Yükseliş Eğilimine Devam Edebilecek Mi?

Bu hafta EURUSD için odak noktasının çoğu, Fed’in politika değişikliğine daha fazla ışık tutması muhtemel olan Fed konuşmacılarının yorumları izlenecektir. Ekonomik programa göre, ABD ISM İmalatı ve Tarım Dışı İstihdam, muhtemelen son KDV indirimleri ile ağırlık kazanan Alman enflasyon rakamları takip edilecektir. EURUSD, hafta açılışında 1.19 seviyesinin üzerine çıktı ve 15 dakikalık grafikte yükseliş bayrağı modeli oluşturdu. Bayrak bir devam modelidir önceki yükseliş hareketini hızlandırır. Parite 28 Ağustos’ta bayrak modeli oluşturmadan önce 1.18 seviyesinden 1.1920 seviyesine yükselmişti. Bu nedenle kırılma, rallinin 1.18’e yakın düşük seviyelerden devam ettiğini gösteriyor. Bayrak Modeli 1.20’ye doğru bir ralli için yer açmış olabilir. Parite 1.19’un altına düşerse, ani eğilim düşüş eğilimine girecek, boğa bayrağının kırılmasını geçersiz kılacak ve paritenin 1.1880 ve 1.1800 seviyesine düşmesine neden olacaktır.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz