AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 4.05.2020

10 Mart 2022

Parite Önemli Bir Düşüş Bölgesi içinde Hareket Ediyor

USDJPY Cuma günkü kayıpları riskten korunma etkisi ile genişletiyor. ABD-Çin gerginliği nedeniyle risk altında olan piyasada dolar Japon yeninin güvenli liman özelliğine karşı geri adım atıyor.
Küresel piyasalar hala koronavirüs salgını için bir çare bulmakta zorlanırken, ABD-Çin gerilimi risk tonuna arttırmaktadır.
Günlük grafiğe baktığımda, 6 Nisan’da USDJPY’nin yükseliş trendini sonlandırıp aşağı doğru hareket etmektedir.24 Nisan’da parite 105.50 -107.55 bölgesine düştü ve düşüş sinyali veriyor.Bu bölgenin altında bir düşüş daha güçlü bir düşüş hissiyatını yansıtır ve bu paritenin 104.72 seviyesine düşmesine neden olabilir. Bu seviyenin altına biraz daha kırılması ayıları 103.50’ye doğru baskı yapmaya teşvik edebilir. Paritenin bölgenin tepesi olan 107.55 üzerindeki herhangi kırılma 109.00’a doğru bir ralliye neden olabilir. Bu seviyenin üstünde rallinin 110.52’ye doğru devam etmesine neden olabilir

Küresel Risk Modu AUDJPY Paritesini Zayıflatıyor

Son zamanlarda bazı olumlu sinyaller veren pandemi sayıları ülke ekonomilerini yeniden açma varsayımı ortaya getirmiştir fakat dünya çapında jeopolitik gerilimler tekrar ısınıyor.Jeopolitik risklerin ön plana çıkmasıyla AUDJPY’yi tekrar bir risk barometresi olarak görmeye başladı piyasalar.

Parite önemli bir bölge olan 67.18 – 70.21 seviyeleri arasında hareket ediyor.Cuma günü bölgenin tepesine toparlandı ve daha sonra yönünü tersine çevirdi. Parite 67.18 seviyesini kırması durumunda AUDJPY 64.08’e doğru hareket edebilir Bu seviyenin altına yaklaşıldığında fiyat 61.67 seviyesine daha da düşebilir. Buna karşılık, bölgenin tepesi olan 70.21’in üzerinde bir kapanış boğaları 71.87’ye doğru gitmeye teşvik edebilir. Bu seviyenin üzerine bir daha yaklaşılması, fiyatı 75.27’ye kadar yükselebilir.

Altın Flama Formasyonu Oluşturdu

Jeopolitik risklerdeki artış, Beyaz Saray’ın Çin’i hedefe sokmasından sonra ABD-Çin gerginliğinin yenilenmesi nedeniyle tekrar risk piyasaların gündemine geldi. ABD’nin Çin’e olası ekonomik misilleme durumu piyasaları telaşa yol açtı, ticaret tarifeleri yeniden piyasanın gündemine gelebilir. Altın, özellikle %18 yükseldiği 2019’un çoğunda altını destekleyen ticaret riskleri ile ilgili olduğu için jeopolitik olaylara son derece duyarlıdır.

Altın günlük grafikte flama formasyonu içinde hareket etmektedir.
Yukarı yönlü kırılma ile altın Nisan ayının en düşük seviyelerinden yükselebilir. Flamaların üst tepesi olan 1.728 seviyesinin üzerinde kapanışı flama kopuşunu teyit edecek ve 1.750 seviyesinin tekrar test edilmesine neden olabilir. Alternatif olarak, flamada aşağı yönlü bir düşüş, yükseliş eğilimi eğilimi değişikliği anlamına gelecek ve bunu 1.600 seviyesine düşmesine neden olabilir. Kısa vadeli olarak 1702 seviyesinin üzerinde yükseliş 1717 seviyesine kadar yükselişe neden olabilir.Destek seviyesi olarak 1691 takip edilebilir bu seviyenin kırılması altın fiyatlarının 1670 seviyesin kadar düşmesine neden olabilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.