AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 4.06.2020

10 Mart 2022

Altın Düşüş Görünümünü Tazeliyor

Altının fiyatı güç kaybetmeye devam ediyor.Ayrıca derin bir düzeltme için argümanlar var. Küresel ekonomiler büyük miktarlarda iflas yaşarlarsa, altındaki yükseliş riski sadece gündeme gelebilir.Bu durum hisse senetlerine ve risk varlıklarına zarar verebilir, bu yüzden boğalar hala ortadan kalmadı.Risk iştahı sertleşmeye devam ettikçe, değerli metaller cazibesini kaybediyor. Altın EFT’lerine baktığımızda likiditenin az olduğunu görüyoruz likidite alanlardan gelen akışın bu ortamda çok büyük bir etkisi olabilir. Ayrıca altın fiyatları teknik anlamda risk altındadır, çünkü 1690 altındaki aşağı yönlü kırılma likidite ortamının bir sonucu olarak büyük bir etkiye sahip olabilecek satış momentumu artacaktır.

Altın fiyatları bu hafta bahsettiğimiz 1742.50 seviyesini kırmadıkça satış hacmi ivmeleniyor ve 1717 desteğinin kırılmasıyla momentum artışı yaşamaya devam ediyor. Teknik olarak baktığımızda altın fiyatları 1765 seviyesinde boğa tuzağı yaptıktan sonra satış görünümü arttırdı.Altinda 1695 altı kısa vadeli kapanışlar düşüşü destekleyecektir.Kisa vadeli fincan kulp formasyonu oluşturduğunu görüyoruz. Bu formasyon düşüş görünümünü destekliyor.Kısa vadede 1717 altı kapanışlar gerçekleştiği için düşüşün hızlanması bekleniyor hedef olarak 1680 1675 ve 1656 seviyeleri test edilebilir.

AUD Piyasa İyimserliğinden Yararlanıyor

Piyasanın risk tonu duyarlılığında büyük bir değişiklik olmasa da, aud üzerinde talep artışı devam ediyor.Paritede 0.7000 psikolojik seviyesine yaklaştıkça ABD Dolarının kısmı talep artışından dolayı günün en yüksek seviyesinden ve piyasadaki kilit olaylar öncesinde risk konsolidasyonundan dolayı geri çekildi. Yatırımcılar ABD-Çin gerginliğini ve yakın dönem Aud için ekonomik toparlanmayı göz önünde bulundurabilirler.

Teknik görünüme baktığımızda günlük grafikte, AUD/USD 0.6913 ile 0.6939 arasındaki temel direnç aralığını test ediyor. Bu, Ekim 2019’un sonlarından itibaren başlayan bir kırılma noktasıdır. Parite bu aralıkta günlük kapanış yapması durumunda 0.7045 seviyesine kadar yükselebilir. Direnç bu aralıkta kalmaya devam ederse aşağı doğru bir dönüş oluşabilir.Ayrıca aşırı alım koşulları nedeniyle Ocak ayının en düşük seviyelerini içeren 0.6850 seviyesine gerilemesine neden olabilir , paritenin daha da olumsuz yanı daha düşük bir olasılıkla Şubat ayının 0.6775 seviyesine düşebilir.

Gümüş Fiyatları Haftalık Düşüşünü Uzatıyor

Pazartesi günü Şubat ayının sonundan bu yana en yüksek seviyelerden üç günlük kaybına devam eden Gümüş fiyatları Perşembe günü erken saatlerde 17.57 önemli destek seviyesini kırdı. Beyaz metal kısa vadeli azalan trend kanalı formasyonunun içinde kalmaya devam ediyor. Gümüş fiyatları hafta başındaki gerilemeyi 18.39 seviyesinden uzatmaya devam ediyor. % 61.8 Fibonacci düzelmesi, kanal desteğinin kırılmasına neden olabilir.Eylül 2019’dan itibaren azalan bir trend çizgisi yukarı yönlü bariyer haline geldi.

Gümüş 17.57 desteğinin altında kalmaya devam ederse, 22 Mayıs-01 Haziran tarihlerinde% 61.8 Fibonacci’nin geri çekilmesi, 17.36 ardından söz konusu kanalın 17.30 dolar civarında alt çizgisi daha da aşağı yönlü bir kırılmasın neden olabilir.Alternatif olarak 17.80 kanal tepesini kırarsa yükseliş momentumu arttırabilir.Bu gerçekleşirse, 18.10,18.4 ve 18.55 seviyeleri test edilebilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsinize.