AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 4.08.2020

22 Şubat 2022

Gümüş Fiyatları Konsolidasyon Eğilimden Çıkabilecek Mi ?

Gümüş sekizinci işlem günü için daralan bir fiyat aralığında sıkışıyor. 4 saatlik tabloya göre gümüş bir flama deseninde hapsolmuş durumda. Bir patlama 19.00 düşük seviyelerden bir yükseliş eğiliminin yeniden başlayacağı anlamına geliyor. Flama direncinin üzerinde, şu anda 24.56 seviyesinden bir kırılma, patlamayı teyit edecek ve 17 Temmuz’un en düşük seviyesi olan 19.00 seviyesinden rallinin devam ettiğini gösterecektir. Bu, son zamanlardaki en yüksek 26.20 seviyesinin yeniden test edilmesine neden olacaktır. Aşağı yönlü görünüme bakacak olursak bir flama kırılması geri dönüşü zorlar ve 22.25 dolara geri dönüş için kapıları açar. Bu seviyenin altındaki kırılma 20.00 psikolojik desteğine gümüş fiyatlarının düşmesine neden olabilir.

EURUSD’ de Geri Dönüş Mümkün Mü ?

EURUSD saatlik grafikte OBO modeli oluşturuyor gibi görünüyor. EURUSD’ nin Pazartesi günkü 1.1695 seviyesine düşmesi son birkaç saat içinde 1.1760 seviyesinin üzerinde yükseliş momentumu tükendi. Parite 1.17 seviyesinin altına düşerse, saatlik grafikte OBO modeli oluşturulacaktır. Boyun çizgisi desteğinin 1.1695 olarak kabul edersek saatlik grafikte geri dönüşü ima edecek ve parite 1.1481 seviyesine kadar düşecektir. Yükseliş görünümünü bakacak olursak Pazartesi gününün 1.1797’nin en yüksek seviyesi üzerinde bir yükseliş.1.1700 destek seviyesindeki geri dönüşü doğrulayacak ve yükseliş görünümünü piyasaya geri dönecek ve muhtemelen Cuma gününün en yüksek seviyesi 1.1909’un yeniden test edilmesine yol açacaktır.

Altın Fiyatları Kararsız Eğilimden Çıkabilecek Mi ?

Altın, ikinci gün işlem seansında net bir yönden uzak fiyatlamaya devam ediyor. Pazartesi gün oluşan Doji mumu alıcının tükenmesinin bir göstergesidir. Günlük grafik göstergeler aşırı alım koşullarını bildirmeye devam ediyor. Altın Pazartesi günü uzun fitiller ve küçük veya ihmal edilebilir bir gövdeden oluşan bir Doji mumu yarattı. Doji mumu yaygın olarak kararsızlığın bir işareti olarak kabul edilir. Doji mumu rekor seviyelerde ortaya çıktı ve 1.450 seviyesinden 1.988’e yükselişin ardından ortaya çıktı ve boğa tükenişi gösteriyor. Altın Salı günü Pazartesi günkü Doji mumu düşük seviyesi olan 1.960 ‘ın altında sona ererse kısa vadeli eğilim düşüşe geçecektir. Bu, şu anda 1.938 dolar olan 200 saatlik basit hareketli ortalamanın desteğini ortaya çıkaracaktır. Yükseliş tarafında 2.000 seviyesi önemli bir direnç seviyesidir. Boğalar aşırı alım koşullarında psikolojik direncin üzerinde güçlü bir dayanak oluşturması şu aşamada zor görünüyor.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz