AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 6.05.2020

10 Mart 2022

EURUSD Satış Görünümünü Uzatıyor

EURUSD paritesi Almanya’dan gelen haberlerden etkilenerek kötü performans göstererek düşüş eğilimi arttı. Alman Anayasa Mahkemesi, 2015 yılında uygulamaya konulan ECB teşvik programı hakkında karar verdi. Mahkeme, programın herhangi bir yasayı ihlal etmediğini, ancak plan ile etkileri arasındaki orantısallığı göstermek için ECB’ye üç aylık bir ültimatom verdiğini söyledi. Haber, tahvillerin satışını tetikledi ve borsa endekslere de satış baskısına neden oldu.

EURUSD paritesi dün önemli bir direnç seviyesi olan 1.0880 seviyesinin altında kapanış yaşadıktan sonra düşüş eğilimi arttı. Teknik göstergeler günlük düşük seviyelerde kalmaya devam etmekte ve güçlü bir statik destek seviyesi olan 1.0790’ın altında bir kırılmada daha sert bir düşüş yaşayarak 1.0635 seviyesi test edilebilir. 1.0880 seviyesinin üstünde parite tekrar 1.0950 seviyesi test edilebilir.

AUDUSD Paritesi Mart Ayında Başlayan Rallisi Son Bulabilecek Mi ?

Avustralya Doları majör para birimlerine karşı değerini gösteren endeksi aşağı yönlü bir görünüm gösteriyor bu durum Mart ayında başlayan AUDUSD paritesindeki artış trendini riske atabilir.Aud genel olarak diğer para birimlerine karşı değer kaybetme riski taşıdığından, bu durum Nisan ayındaki düşüşleri yeniden test etmenin yolunu açabilir.Ayrıca Trump-Çin tarife misilleme tehditleri, piyasalarda AUDUSD üzerinde riskten kaçınma modu ile satış baskısını arttırabilir.

Teknik görünüme baktığımızda kritik yükselen destek bölgesi olan 0.6432 – 0.6443 aralığında kritik bir kırılma gerçekleşti bu seviyelerinden sonra önemli destek bölgesi 0.6385 ila 0.6407 arasındadır.Bu seviyelerin kırılması ile parite 0.6250 seviyesine doğru satış baskısı altında kalabilir.Destek direnç görünümü sergileyen 0.6432-0.6243 üzerindeki günlük kapanışlar pariteyi 0.6570 ve 0.6646 seviyesine pariteyi tekrar taşıyabilir.

GBPUSD Paritesi Olumsuz Momentumunu Arttırıyor

Covid-19 salgını sonrası ekonomilerde daha fazla ülkede hafifletileceğini umudu, İngiliz Sterlini de dahil olmak üzere riskli varlıklara yardımcı oluyor.Ancak Perşembe günü İngiltere Merkez Bankası’ndan gelen para politikası duyurusu ve ABD-İngiltere ticaret görüşmelerinden haberler paritenin yönünü belirliyor ayrıca İngiltere Motor Sanayicileri ve Tüccarlar Derneği, geçen ay Nisan ayına göre yeni otomobil satışlarının% 97 oranında düştüğünü bildirdi.GBPUSD, bu ayın başlarında düştükten sonra ılımlı bir şekilde toparlanmaya devam ediyor.

Teknik görünüme baktığımızda Mayıs ayı başında GBPUSD paritesi 1.2600 psikolojik seviyesinden döndü.Dün önemli destek seviyesi 1.2440 seviyesini aşağı yönlü kırdı.Parite 1.2480 seviyesinin altında tutulduğu göz önüne alındığında, piyasada bazı olumsuz potansiyellerin hakim olması muhtemeldir. Bu durumda paritenin 1.23000 seviyesine kadar düşmesine neden olabilir.1.2300 seviyesinin oluşması için ara destek seviyesi 1.2418 seviyesinde kırılması gerekmektedir. Kısa vadede parite 1.2445’te bir direnç bulabilir bu seviyenin üstünde konsolidasyon sağlanırsa 1.2480, 1.2520 ve 1.2575 seviyeleri oluşabilir.

DAX 30 Önemli Destek Seviyesine Doğru Satışlarını Hızlandırabilir.

DAX dün zayıfladı ve önemli direnç seviyesini test ettikten sonra düşüş görünümünü arttırdı.Şimdi bu zayıflık potansiyel olarak aşağıya döndü ve önemli bir destek seviyesini test edebilir.10200 civarındaki destek geçen ay bir kaç defa test edilmesi nedeniyle önemlidir. 10198’in altındaki bir kırılma 9525’e kadar endeksin düşmesine neden olabilir.

ABD piyasaları daha güçlü olmaya devam ediyor, ancak konsalidasyon görününümü artıyor zayıflarlarsa, göreceli zayıflık göstermeye devam eden endeks için bu durumunun sürdürülebilmesi zor görünüyor.S&P 500 ve DAX endeksindeki korelasyona dikkat edersek amerikan endeksi yükselse bile şu aşama euro ekonomisine dair zayıf görünüm nedeniyle sınırlı bir hacim artışı görülebilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsinize