AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 6.07.2020

09 Mart 2022

EURUSD Üçgen Sınırları İçinde Sıkıştı

Euro, üçüncü çeyrek başlangıcında belirleyici bir noktada olabilir. Ortak para birimi büyük sıçrama olay riskten yoksun bir hafta ile karşı karşıyadır ve piyasaları bir ay boyunca dalgalı bir konsolidasyonun ardından bir sonraki adımı düşünmek için yeterli alan bıraktı ve bu da bir kopuş için zemin hazırlayabilir.

Ortalama günlük değişim oranı oynaklığın Haziran ayında düştüğünü ve Covid-19 salgını öncesi hakim seviyelere gerilediğini gösteriyor. EURUSD 1.1147’de direnç-dönüş desteğinin üzerinde sabitlenen dalgalı bir aralıkta işlem görüyor.İlk büyük engel olan 1.1423-96 bölgesine doğru yükselişler hız kazanabilir. ABD doları, AUD, NZD ve CAD gibi diğer para birimlerine karşı zemin kaybediyor, ancak yen ve İsviçre frangı gibi geleneksel güvenli liman para birimlerine karşı yükseliyor. Bu nedenle, AUDJPY ve diğer JPY çaprazlamaları yükseliyor ve bu da risk hissiyatının arttığını gösteriyor.4 saatlik grafikte görüldüğü gibi parite hala azalan bir üçgen içinde sıkıştığı için sapma nötr kalır. Üçgenin tepesinin üzerinde, şu anda 1.1280’de bir kırılma, yükselişte bir kırılmayı teyit edecek ve Mayıs ayında görülen 1.0775’e yakın düşük seviyelerden rallinin devam ettiğini gösterecektir. Üçgen kopması Haziran ayının en yüksek seviyesi olan 1.14’ün üzerinde tekrar test için kapıları açacaktı. Alternatif olarak, üçgenin aşağı kırılması durumunda 1.1039’daki 200 günlük basit hareketli ortalamaya doğru düşüşleri hızlandırabilir.

GBPUSD Yeni Yükselişler İçin Bekliyor

Brexit geçiş döneminin artık resmi olarak masa dışında kalmasıyla, AB ve İngiltere yeni bir ticaret anlaşması için ortak bir zemin bulma çabalarını iki katına çıkarmak zorunda kalacaklar. Her iki taraf da bir anlaşma konusunda hala umutlu, ancak ikisi de başlangıç pozisyonlarından uzak durması ve bir anlaşmayı hala şüpheyle bakılıyor. Birleşik Krallık ve Euro Bölgesi’nden yayınlanan son ekonomik veriler, ancak COVID-19 virüsü ekonomik aktiviteye baskı yapmaya devam ettiğinden, çok düşük bir tabandan toplandı.

GBP 1.2070 – 1.2815 ikinci çeyrek işlem aralığının ortasında yer almaya devam ediyor ve her iki şekilde de bir hikayeye ihtiyaç duyacak. Bir anlaşma hakkında herhangi bir olumlu gelişme GBPUSD’nin son çeyreğin en yüksek seviyesine doğru ilerlediğini görürken, daha fazla hayal kırıklığı parite üzerinde ağırlaşacak.İkinci çeyrek boyunca etkileyici bir toparlanma, GBPUSD’nin ilk çeyrek satışlarından en düşük seviyeyi teyit ettiğini gösteriyor. Bununla birlikte, çiftteki yukarı yönlü düzeltmeler düzeltici geri çekmelerle karşılandığında, parite 1.24-1.28 aralığında işlem görecek şekilde ayarlanmış görünüyor. Bununla birlikte,1.28 kolundaki başka bir ret durumunda, çift üst kısmın teyit edilmesi şartıyla, GBPUSD’nin aşağı yönlü kırılgan olabilir.Paritede boğalar son toparlanma hareketlerini artırmak için 1.2535’in üzerinde net bir kırılma bekliyor. Bunu yaparak,16 Haziran zirvesi, bir önceki ayın 1.2815 seviyesine yükselebilir. Alternatif olarak 1.2458’lik 200 barlık hareketli ortalama seviyesinin altındaki aşağı yönlü bir kırılma, 1.2400 seviyesi hızlı bir şekilde test edebilir.

USDJPY Üçüncü Çeyreğe Yükseliş Eğilimi İle Başladı

Tahvil getirileri, pandemik endişelere rağmen hisse senetleri kazanıyor. Küresel piyasalar hafta başında olumlu seyrediyor. Ayrıca, ticaret hissinde ılımlı iyimserliği tasvir etmek, Japonya’nın Nikkei 225 endeksinin yükselişi yen üzerinde negatif ağırlık kazandırıyor.
Haziran ortasında USDJPY yükseliş eğilimini düzeltti ve 107.64’te daha düşük bir yükseliş yarattı ve fiyatın trendsiz bir hareketle işlem yapmasına neden oldu. Pazartesi günü, piyasa 50 günlük hareketli ortalamanın üzerinde kapandı ve yükseliş sinyali verdi. Bu hafta,Göreceli Güç Endeksi 55’den 50’ye düştü ve zayıf boğaları ve zayıf ayıları vurguladı. Bu haftanın verileri, Japon hanehalkı harcamaları, ABD işsizlik başvuruları ve ABD ÜFE’si trader’lar için daha fazla açıklık sağlayabilir ve net bir yönde ilerlemelerine yardımcı olabilir. Paritenin 107.40 üzerinde kapanış yaptığı sürece 108.00 ve 109.00 seviyelerine yükseliş devam edebilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz