AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 7.05.2020

10 Mart 2022

Endeks Tekrar Sell Off Moduna Geçebilir.

Dow Jones fiyat görünümü koronavirüsü yarattığı durgunluk riski ve ABD-Çin ticaret savaşı gerilimi nedeniyle tehdit altında görünüyor.Dow Jones 23 Mart seviyesinden 30 Nisan kapanışa kadar % 34’lük artış yaşadı.Ancak Dow Jones, S&P 500 ve Nasdaq gibi diğer ABD hisse senedi baskı altına girmeye başladı.Bu satış baskısının nedenlerinden biri Mayıs ve yaz aylarında borsaların kötü performans göstermeleri”de olabilir. Yatırımcılar genelde Mayıs ayında portföylerindeki hisse senetlerini satıp ve uzaklaşır.İstatiksel olarak Dow Jones ve diğer borsa endeksleri Mayıs ve yaz aylarında cansız getiriler yaşadı.Muhtemelen kaçınılmaz olan koronavirüs resesyonu veya yeniden ticaret savaşı belirsizliği gibi mevcut piyasa koşulları göz önüne alındığında, başka bir keskin borsa sell off riski büyük görünmektedir.
Teknik görünüme baktığımızda Dow Jones yükseliş momentumu zayıflamaktadır.Endekste 24675 ile 25020 önemli yükseliş çizgisi reddedildi ve şimdi satışlar 23208’e 22815’e doğru ilerleyebilir

Parite OBO Formasyonu Oluşturuyor

ABD, Çin’i COVID-19’un etkisini küçümsediği için eleştiren Amerikalı yöneticiler Pekin ile yeni bir soğuk savaş yürütüyor. Trump yönetiminin ayrıca küresel endüstriyel tedarik zincirlerini Çin’den çıkarmak için bir girişimde bulunduğu ve bir ticaret savaşının için yeni tarifelerin açıklanması bekleniyor. Bu durum USDCNH, AUD için önemli olmaya devam ediyor, riskler aşağıya doğru döndü ve bu hafta yükseldi ve Çin’in bu yılki büyüme hedefinden vazgeçmesiyle Aud’a baskı yaptı.
AUDNZD, 1.0751 seviyesine çıktıktan sonra düşüş baskısını arttırdı ve teknik ve temel olarak aşağı yönlü risk modu artıyor. Parite günlük grafikte OBO formasyonu oluşturuyor fakat şimdi sağ omuz oluşturduktan sonra boyun çizgisinin kırılması ile beraber formasyon hedefi 1.04 seviyesi olarak gözükmektedir. Paritede 1.0655 seviyesinin altında kaldığı sürece satış hacmi devam edebilir. Paritede 1.0604 1.0580 ve 1.0552 destek seviyeleri kısa vadede takip edilebilir. Paritede 1.0706 seviyesi önemli direnç seviyesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Paritede Yeni Yüksekler İçin Satış Gerekmektedir.

EURCAD piyasalardaki risk moduna tepki veriyor ve kanal hareketi içinde kalmaya devam ediyor. Paritede kanalın üst kısmında yeni zirveler keşfedebilir veya daha düşük seviyelere aşarak alt sınırlarını aşabilir ancak hisse senetlerinde Mayıs ayının ikinci yarısında beklediğimiz satış baskısı EURCAD üzerinde pozitif görünüme sebep olabilir. Paritede yukarı yönlü görünüm oluşmadan önce bir satış baskısı oluşmalıdır.
Geçtiğimiz Cuma günü aşırı alım görünümü gösteren EURCAD düşüş görünümü sergiliyor. Parite şuan dört saatlik grafikte düşüş kanalının içinden kalıyor paritede kısa vadede paritede 1.4970 ve 1.4740 seviyelerine doğru satış baskısı artabilir. Düşüş görünümünün bozulması için paritenin tekrar 1.5330 seviyesinin üzerinde güçlü bir kırılma gerçekleştirmelidir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsinize