AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 7.08.2020

07 Şubat 2022

NZDCAD Tahvil Farkı Kanada Doları Lehine Düşüyor

Önümüzdeki hafta Yeni Zelanda Merkez Bankası kararı öncesinde, Yeni Zelanda Doları, ABD Doları hariç, diğer benzer para birimlerine karşı daha yükseğe tırmanmaya çalıştı. Yeni Zelanda Doları Ağustos ayı boyunca zayıflama eğilimindedir. Bu nedenle, Merkez Bankasının önümüzdeki hafta manevra yapması beklendiğinden, mevsimsel eğilim bozulmadan kalabilir. Buna karşılık, bu durum Yeni Zelanda Doları ile Kanada Doları arasındaki fiyatlama eğilimi göz çarpıcı olmaya devam ediyor. Geçen hafta 0.9000’dan gelen geri dönüs risklerin aşağı doğru eğildiğini gösteriyor. Bununla birlikte, önceki dirençle, şimdi 0.8800’de desteklenerek düşüş eğilimi artabilir ve 0.8700 seviyesine düşebilir. Ayrıca NZDCAD 10 yıl vadeli tahvil bonoları da Temmuz ayının başından bu yana zirveye ulaşarak daha düşük bir trend izlemiştir ve bu da olumsuz yönde daha fazla alan olduğunu göstermektedir.

Facebook Tarihi Zirvelerini Yenileyebilecek Mi ?

Facebook hisseleri Perşembe günü % 6’nın üzerinde yükseldi. Hareket, Reels uygulamasını kullanıma sürmesi sonrası fiyat tarihinde en yüksek seviyeye geldi. Bu Reels uygulaması TikTok benzeri bir uygulamadir. TikTok, ABD’de yaklaşık 100 milyon kullanıcıya sahip olduğunu iddia ediyor ve Facebook bu pazarın bir kısmını ele geçirmeyi başarırsa, markaları için harika olabilir. Microsoft, TikTok’un ABD kolunu satın almak istiyor, bu yüzden bu anlaşma onaylanırsa bazı zayıflıklar olabilir, ancak şimdilik yükseliş facebook hisselerinden yana. Facebook fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmak için teknik trend çizgisinin üzerinde hızlanmıştır. Fiyat 31 Temmuz’daki kazanç güncellemesinden sonra trend çizgisini kırdı, ancak geri döndü daha sonra trend çizgisini 250 alanın üzerinde tutmak için bir destek bölgesi olarak kullandı. Genel olarak bu çok güçlü bir yükseliş trendi hisse senedi fiyatlarına destek sağlıyor. Piyasa hala daha yüksek ve daha yüksek en düşük seviyelere ulaşıyor ve bu değişimler 250 seviye aşağı yönde kırılana kadar devam edebilir.

AUDUSD 2018 Seviyelerine Gelebilir Mi ?

AUDUSD, sürekli bir yükseliş yaşıyor ve bu paritenin pozitif momentumunun bozulmamış olduğunu gösteren yükselen Ichimoku çizgileri fiyatlamanın gücünü yansıtıyor. Dahası, Ichimoku bulutu, 50 ve 100 günlük basit hareketli ortalamalar birbirine yaklaşıyor yükselişe olan güveni bir süre daha uzun süre tutabilir. Yükseliş devam etmesi Ocak 2019’dan itibaren 18 ayın en yüksek seviyesi 0.7240 ve 0.7283 tepe bariyerinden ani sınırlamalar gelebilir. Bu direnç seviyelerinin kırılması, alıcılar 0.7393 ve 0.7485’e kadar bir dizi yüksek seviyeleri görebilir. Aksi takdirde, 0.7157’deki kırmızı Tenkan-sen çizgisinin altındaki bir düşüş, mavi Kijun-sen çizgisinin şu anda yattığı 0.7064 seviyesinde ilk destek başladığını görebilir. Daha fazla kayıp, 0.6980 ve bulutun üst sınırı 0.6830 seviyesi test edilebilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz