AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 7.09.2020

03 Şubat 2022

Altın Fiyatlarında Yükseliş Eğilimi Bozulmadan Kalmaya Devam Ediyor.

Değerli metaller geçen hafta düşüşe geçti ve altın ve gümüş fiyatları yaklaşık % 2 düştü. İki değerli emtia, ana hisse senedi endekslerindeki keskin geri çekilme ile desteklenen geniş tabanlı yatırımcı riskten kaçmasına rağmen talep bulamadı. ABD Doları’nın Eylül ayına başlamak için sahnelediği güçlü toparlanma, belki de XAUUSD fiyat hareketini olumsuz yönde etkiledi. Altın bir dizi daha düşük zirveler kaydetti ve altın, geçen ayın başlarında test edilen 2.000 seviyesinin üzerindeki tüm zamanların en yüksek seviyesinden daha düşük konsolide oldu. Kısa vadeli yükselen ve düşen trend çizgileri arasındaki bu çatışma, simetrik bir üçgen model oluşturmuş gibi görünüyor. Ayrıca, altın boğalar ve ayılar altının bir sonraki yönü için savaşırken, yatırımcıların kararsızlığı Cuma günü bir doji mumu oluşmasına neden oldu. Ayrıca, altın şu anda yükseliş orta vadeli 50 günlük hareketli ortalama ile 20 günlük düşük hareketli ortalama arasında sıkışmış durumda. 20 günlük hareketli ortalamanın geri kazanılması, rekor seviyeler tekrar dikkate alınmadan önce psikolojik olarak önemli 2.000 fiyat seviyesinin yeniden test edilmesi için kapıyı açabilir. 50 günlük hareketli ortalamanın ve 12 Ağustos gün içi düşük dalgalanmanın ihlal edilmesi, altın fiyatı hareketinin kartlarında daha büyük bir geri çekilme olabileceğini gösterebilir.

Dow Jones Düşüş Fiyatlamasını Tersine Çevirebilecek Mi?

Dow Jones, koronavirüs ile ilgili ekonomik kilitlenmelerin azaltılması sonrası henüz tüm zamanların en yüksek seviyesini belirlememiş olsa da, Perşembe-Cuma günleri % 5 civarında geri çekilmesi sonrası görünüm negatif bölgede kalmaya devam ediyor. Endekste S&P 500 ve Nasdaq 100’deki gibi yeni zirveler oluşmadığından, teknik görünüm güçlü sinyaller vermektedir. Dow’da, önemli teknik bölge, iki Fibonacci seviyesinden oluşan birleşik bir bölge olan 27159-27528 civarında bir destek görmeketedi. Bu bölgenin yakın zamanda bazı önemli argümanları var, çünkü bu alan Haziran ayı başlarında kısa vadeli bir zirve olarak iki ay boyunca kırılamadı ve ardından önemli bir destek konumuna dönüştü. Bu bölgenin kırılaması durumunda, yükselişin devam etme senaryoları tekrar piyasanın gündemine gelebilir ve endeks 30000 seviyesine kadar yükseliş eğilimini devam ettirebilir. Alternatif olarak bu bölgede keskin bir kırılma endeksin 25000 ve 22000 seviyesine kadar düşeceği bir geri dönüş fiyatlaması olabilir.

Bakır Yükseliş Zemini Hazır!

Bakır fiyatları, olumlu bir temel zemin ve yükselen teknik kurulumlar arasında yükselmeye hazır görünüyor. Bakırın Mart ayının düşüğünden % 56’lık artışı, küresel üretim faaliyetlerinin toparlanması ve Çin’deki yükselişin ardından metal fiyatının ay başında iki yılın en yüksek seviyesi 6842 yükselmesinin ardından, küçük düşüş işaretleri gösterdi. Fiyatın birden fazla zaman diliminde birkaç yükseliş devam modelinden çıkmasıyla birlikte, güçlenen temel bir zemin olumlu fiyat gelişmelerini desteklemeye başladıkça, bakır son dönemdeki yükselişine devam etmeye hazır görünüyor.Teknik görünüme baktığımızda bakır fiyatlarının 4 Eylül’deki 21 günlük hareketli ortalama seviyesi 6528’den uzaklaştıktan sonra daha yüksek fiyatlanmaya devam edebileceğini gösteriyor. Boğa Bayrağı devam modelinin Ağustos ayı ortalarında üst taraf kırılması, değerli metalin yedi yıl içinde en yüksek seviyelerine çıkabileceğini, ima edilen ölçülü hareket fiyatın önümüzdeki haftalarda 2017’nin en yüksek seviyesi 7206 üzerine çıkabileceğini gösteriyor. Ayrıca teknik göstergeler yükseliyor gibi görünüyor ve fiyatların yıllık yüksek seviye 6842 üzerine çıkması durumunda önümüzdeki günlerde daha fazla alımlara neden olabilir. Yükseliş potansiyelini doğrulamak ve bakırın 7450 seviyesini test etmesi için bir yol açmak için 7200 üzerinde bir günlük kapanışa ihtiyaç vardır ve 7450 seviyesinin üzerinde bir günlük kapanış, yükselişin devam modelini gerçekleştirmek için kapıyı açar ve 7675 seviyesi test edilebilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz