AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 8.05.2020

10 Mart 2022

EURJPY Savunmasız Görünmeye Devam Ediyor

Euro, geçen haftaki Nisan ECB toplantısından bu yana tüm kazancını kaybetti. Bu süreçte EURJPY yıllık bazda en düşük seviyeleri test etti.Christine Lagarde yönetimindeki ECB, koronavirüs pandemisine cevap vermekte yavaş kalmıştır ve yakın tarihli Alman Anayasa Mahkemesi kararı, Avrupa’daki politika yapıcılar için işleri daha da zorlaştırmaktadır. Geçtiğimiz beş hafta, Euro oldukça hayal kırıklığı yarattı.

Koronavirüs pandemisinden gelen ekonomik düşüşün ne kadar şiddetli göründüğü göz önüne alındığında Euro tarafından herhangi bir önemli iyileşme öngörmek zordur. Bu anlamda, Almanya tarafından yönetilen bir mali genişleme oluncaya kadar Euro daha fazla zayıflayabilir.

Teknik görünüme baktığımızda 2020’nin başlangıcından itibaren düşüşünü sürdüren EURJPY 2019’un düşük seviyelerinin altında işlem gördü ve simetrik üçgen formasyonun dışına çıktı. EURJPY de daha fazla olumsuz görünüm oluşabilir. EURJPY savunmasız görünmeye devam ediyor. Düşüş eğilimi sürüyor. 115.50 direnç seviyesinin üzerinde toparlanırsa parite düşüş görünümü zayıflayabilir. Aşağı yönde iken, 114.80 ilk destek seviyesi olarak karşımıza çıkıyor, ardından 114.40 ,114.07 ve 113.58 seviyelerine kadar düşüş sürebilir.

Parite Yükselen Kanal İçinde Hareketini Sürdürüyor

Yeni Zelanda Doları, 2020 yılını Amerikan dolarına karşı direniş ile geçirdi.Parite Fed’in virüs krizini etkisiz hale getirme çabaları sayesinde Mart ayı sonundan itibaren 0.55 rakamının altına düştükten sonra toparlanmaya başladı. NZDUSD yükselen trend destek hattında 0.6000 seviyesinde destek buldu. Parite, koronavirüs kısıtlamalarını hafifletme umuduyla ılımlı bir risk iştahı yaratan olumlu bir piyasa hissiyatı nedeniyle tercih edildi.Parite günlük grafikte yukarı yönlü bir trend kanalında işlem görüyor 0.6000’de pariteyi destekliyor.Kısa vadede parite 0.6197-0.6245 bölgesini test edebilir.0.6000 kanal destek hattının ihlal edilmesi paritede 0.5910 ve 0.5844 seviyelerinin oluşmasına neden olabilir.

USDZAR konsolidasyon aşaması yakında bir yükselişe yol açabilir

USDZAR konsolidasyon aşamasında yavaş hareketine rağmen yükseliş gösterdi. Paritede oluşan kama formasyonu yakın bir zamanda kırılabilir. Formasyonun büyüklüğü, yüksekliğine bağlı olarak, 20’ye doğru bir hareket olabilir ve eğer piyasa ZAR’ı satmakta paniğe kapatırsa 20 seviyesi hemen oluşabilir. USDZAR geçen haftanın 18.02 seviyesinin altına düşerse, bir kama oluşumu olasılığı ortadan kalkacak ve 17.76 seviyesi test edilebilir. Şimdilik burası önemli bir kırılma bölgesi olarak kabul edilebilir. 17.76’nın altındaki bir kırılma aşağı yönlü momentumu artmasına neden olabilir. Şimdilik kısa vadede kama kırılması ile oluşabilecek 19.18 seviyesi takip edilebilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsinize