AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 8.06.2020

10 Mart 2022

Nasdaq 100 Çok Büyük Bir Kırılma Noktasına Yakın mı, Üst Tepeden Dönüyor Mu ?

Nasdaq 100 Cuma günü yüksek bir rekor kırdı ve bu süreçte temel tehditlerin ve kırılgan ekonomik rakamları göz ardı etti.
Sonuç olarak, bu hareket, çok tartışılan V-şekilli toparlanmayı, en azından fiyat açısından etkili bir şekilde tamamladı. Bununla birlikte, ekonomide mucizevi bir iyileşme görmek için henüz çok erken ve bu, teknoloji ağırlıklı Nasdaq 100 için çok önemli bir zayıflık olabilir.

Teknik görünüme baktığımızda Nasdaq 100 boğa piyasası kanalının zirvesine yaklaşıyor. Şubat ayında Nasdaq, 10 bin seviyesini boğa piyasası kanalının tepesine yaklaştıkça düzeltme yaparak düştü.Yükselen tepeleri son birkaç yılda oldukça iyi bir şekilde muhafaza edildi, 2018’de iki kez tepe ve dipler yaptı. Piyasa üst taraf çizgisine dikey olarak yükselirken ve aynı zamanda psikolojik 10 bin eşiğini ve 10100-10200 bölgesinden tekrar dönebilir. Şu anda başka bir zirveye doğru yöneliyor, ancak fiyat hareketinin hızlanması halinde piyasanın hızlı bir şekilde düşmesine neden olabilir.

AUDUSD Kazançlarını Arttıramıyor

AUDUSD kazançlarını 0.70’in üzerinde tutamıyor.Teknik görünüm aşırı alım koşullarını ve geri çekilme kapsamını göstermektedir.Alıcılar iki işlem gününde kazancı 0.70 seviyesinin üzerinde tutamadılar.0.70’de tekrarlanan reddetme, boğa yorgunluğunun bir göstergesidir ve RSI 70’in üzerinde veya aşırı alım değerini doğruluyor.Bu arada, 4 saatlik grafik göreceli güç endeksinin düşüş eğilimi de yükseliş tükenmesini ve geri çekilme kapsamını gösteriyor. 0.7032-0.691 aralığının alt çizgisi kırılması yeni düşüşlere neden olabilir. Bu kilit teknik bölgedeki konsolidasyon, satıcıların piyasaya girmesine ilham verebilir ve parite eski dirençle desteklenen destek seviyesi olan 0.6642 yi yeniden test etmek için baskı yapabilir.

USDZAR Kama Oluşumu Sergiliyor

USDZAR, arka aya üç ayın en düşük seviyesinde kaldı. Parite 18 Mart’tan bu yana en düşük seviyede işlem görüyor.Parite, aşırı satım koşullarında günlük grafikte yükseliş eğilimi sergiliyor. Bu arka plana karşı, ayılar, 21 Mayıs’tan itibaren şu anda 16.58 civarında azalan bir trend çizgisini hedefleyebilir.Yine de aşırı satılmış parite ek düşüşlerini kısıtlayabilir, ancak 16.00 ve 200 günlük hareketli ortalama seviyesi 15.80 ayıları çekebilir.Artan yönde, 16.94’lük 100 günlük bir hareketli ortalama seviyesi, 17.05’te yükseliş formasyonunun üst çizgisinin önündeki parite hemen direnç gösterebilir. 17.05’in üzerinde net bir kırılma olması durumunda, yükseliş paterni teyit edilir ve bu da teorik olarak 19.00’a doğru ilerleyebilir. Bununla birlikte, 29 Mayıs’ın en yüksek seviyesi olan 17.67 ve 30 Nisan’ın en düşük seviyesi olan 18.00, yükseliş sırasında ara direnç seviyeleri olarak izlenebilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.