AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 9.06.2020

10 Mart 2022

EURUSD Kararsız Bir Görünüm Sergiliyor

26 Mayıs’tan bu yana, EURUSD yüzde 4’ün üzerinde yükseldi ve sekiz hafta boyunca yükseldi. Paritenin karşı karşıya gelmesi gereken bir sonraki engel, Mart ayının başlarında, neredeyse yüzde yedi düşmeden önce paritenin durmuş olduğu 1.1447’de yükselme olabilir. EURUSD direnç ayağından önce teslim olursa, daha geniş bir geri çekilmeyi katalize edebilir. EURUSD Pazartesi günü bir kararsızlık işareti olan bir Doji mumu yarattı. Doji mumunun yükseği olan 1.1320 üzerinde bir hareket, kararsızlığın bir boğa kopuşu ile sona erdiği anlamına gelir. Bu muhtemelen 1.14’e bir ralli sağlayacaktır. Aşağı yönde, Doji mumu 1.1268’in düşük seviyesi, ihlal edilirse, Cuma gününün kırmızı mumuna eklenmiş uzun üst fitilin işaret ettiği alıcı yorgunluğunu doğrulayacak ve 1.1186 seviyesine doğru düşüşleri hızlandırabilir.

Nikkei 225 Yeni Yüksekler Test Edebilir Mi ?

Ekonomik görünüm korkunç olmaya devam ederken Nikkei 225 kriz sonrası yükselişe geçti.Benzeri görülmemiş mali ve parasal teşvik ralliyi körüklemeye devam ediyor.Nikkei 225, büyük Asya / Pasifik hisse senedi endekslerinden daha iyi performans göstermeye devam ediyor ve endeks, kriz öncesi seviyelere geri çekildiğinden Mart ayının en düşük seviyesinden% 50 arttı.

Teknik görünüme baktığımızda Mayıs sonunda 200 günlük hareketli ortalamanın 21.765 üzerine çıkılması Nikkei’yi kriz sonrası yükseklere itti.RSI Kasım 2019’dan bu yana ilk kez aşırı alıma geçti, teknik göstergeler pozitif kalırken, momentum osilatörü kaydedilen en yüksek günlük seviyelerden geri çekiliyor. Ancak, fiyat, 2009’un en düşük seviyelerinden 23.000 ve RSI’nin 70’in altına düşmeye başlayan eski destek-direnç alanının üzerine kapanamadığı için, trend desteğine ve 78.6 ile yakınsamasına doğru bir geri çekilme olasılığı var.Bu seviye 22278.Bu seviyenin altında 21285 seviyesi bulunuyor kırılması durumda 20765 seviyesine doğru düşüş hızlanabilir. 2009 destek destekli direnç bölgesinin uç noktasının üzerindeki günlük kapanış,23.449 seviyesine doğru bir yükseleşi yol açabilir ve RSI’nın aşırı alım bölgesine girmesi, yılın en yüksek seviyesini test etmek için olası bir itme sinyalini veriyor ve tepe seviye olan 24244 testi mümkün gözüküyor.

Altın Geri Çekilmeye Devam Edebilir Mi ?

Altın fiyatları, geçen hafta önemli bir destek bölgesi ile etkileşime girdikten sonra haftaya güçlü bir şekilde başladı.Geçtiğimiz hafta Altın fiyatları düşerek % -4.4 oranında değer kaybetti.Altın fiyatları 2011’den bu yana en yüksek alım seviyesine geçti, Altın fiyatları yükseldi ve birkaç yıl sonra devam eden bir satışa başladı. Ancak önemli destek bölgesinin devreye girmesi ve boğaların bu haftanın başlarında gözle görülür yükseliş yapmasıyla birlikte, asıl soru üst taraf eğilimin devam etmeye hazır olup olmadığıdır.Bunlar göz önüne alındığında olası bir devam etme kapsamı olabilir; 1700 seviyesinden daha yüksek bir seviyeye ulaşabilir. Ayrıca, geçen hafta Salı ve Perşembe günkü eğilimlerle birlikte alt seviyelerden en düşük seviyelerden itibaren devreye girmeye başlayan bir trend çizgisi var.Altın 1694 seviyesinin altında bir kapanış yapabilirse tekrar 1668 ve 1656 seviyeleri test edilebilir.Ancak önemli 1706 direncinin üzerinde yükseliş eğilimi artabilir ve sarı meyal yeniden 1742.50 direncini test edebilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.