AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 9.07.2020

09 Mart 2022

AUD/USD Üçüncü Haftada Yükseliş Trendi Direncine Yaklaşıyor

Avustralya Doları Haziran ayının en düşük seviyesinden % 3.2’den fazla yükseldi ve bu ilerleme 2020 yılının en yüksek seviyesine yakın kritik dirence yaklaştı. Haftalık bir açılış aralığının hemen altında şekilleniyor ve fiyat yükseliş trendi desteğine sıkıştıkça fiyata görünümü değişken oluyor. Geçen ayki Avustralya Doları Fiyat Görünümünde AUD yıllık yüksek seviyelerde yükseliş trendi direncini test ettiğini izledik. Daha geniş odak yükseliş tarafında ağırlıklandırılmış olsa da, ilerleme kilit direncin altındayken yakın vadede savunmasızdır.Odaklanan bölge, Ocak 2019’un kapanışı ile tanımlanan ve Temmuz 2019 ve 2020 yıllık açılışlarıyla tanımlanan 0.7005-0.7042 bölgesidir. Fiyat, AUD ayın kapanışından önce en yüksek seviyeden % 4’ten fazla düşerek bu eşikten keskin bir şekilde döndü.

AUD/USD yükselen kanal oluşumu sınırları içinde işlem yapmaya devam ediyor ve fiyat bu kritik direnç bölgesine tekrar yaklaşıyor. Şimdi aylık desteğin Nisan trendi çizgisinde 0.6903’te yakınsamaya başlaması durumda aşağıda yönlü bir kırılma ve günlük kapanış, Şubat ayının en yüksek seviyesi olan 0.6774’e doğru fiyatta daha büyük bir düzeltme ve 0.6660’a gelerek boğa geçersizliği riskiyle karşı karşıya kalacak. Tepe seviyenin kırılması paritenin 0.7200’a odaklanmayı sürdürmesine neden olacak.

AUD/JPY 13 Günlük Yükselen Kanal İçerisinde Kalıyor

AUD/JPY, karışık Çin verilerinin ardından, virüs salgını ile mücadele tedbirleri alındıktan sonra 75.00 seviyesinden itibaren geriledi. Kısa vadeli yükselen trend çizgisi üzerinde kalmaya devam ediyor. 75.00 yuvarlak rakamlarından teknik geri çekilmenin dışında, Çin ve Avustralya politika yapıcılarının koronavirüs salgınıyla mücadele çabalarının karışık verileri ve son Hong Kong hikayesi paritenin yönünü etkilemeye devam ediyor.

AUD/JPY, hareketli ortalamaların yükseliş eğilimi Aralık ayının 76.245 önümüzdeki günlerde gerçekleşebileceğini düşündürdüğü için % 61.8 Fibonacci seviyesi 74.16 desteğin üzerinde yapıcılığını sürdürüyor. Bununla birlikte, Momentum göstergesi % 61.8 Fibonacci’de 72.72 destek için bir düzeltme önerdiğinden, RSI aşırı alım bölgesinde güçlenemezse 16 Haziran’ın yükseği 75.08 direncinden daha da yükselebilir. Bu kilit seviyeyi tutamamak, Mart ayının en düşük seviyelerinden gelen rallinin tersine çevrilmesine işaret edebilir ve fiyat, 200 günlük hareketli ortalama seviyesi 72.31’i kırarak potansiyel olarak psikolojik olarak önemli 70.00 desteğin yeniden test edilmesine yol açabilir.

EUR/JPY İçin Düşüş Son Mu Buluyor ?

EUR/JPY Ocak 2018’in en yüksek seviyesinden düşen trend çizgisini ihlal ediyor. Haftalık kapanış esasına göre onaylanırsa bu kırılma, Mayıs ayında görülen yüksek seviyeleri ortaya çıkaracaktır. EUR/JPY haftalık bazda % 0.71 artış gösteriyor. Haftalık grafik, paritenin Ocak 2018 ve Eylül 2018’deki yüksekleri bağlayan trend çizgisini ihlal ettiğini gösteriyor. Önemli destek 121.40’ta bulunuyor. Parite Cuma günü 121.40 seviyesinin üzerine çıkarsa, azalan trend çizgisinin yukarı yönlü kırılması teyit edilecektir. Bu,137.50’den gelen 2.5 yıllık düşüş eğiliminin sona ermesi anlamına geliyor ve boğaları geri piyasaya getirebilir. Kırılma eğer doğrulanırsa, odağı 124.43’te mayısın yükseği dirence kaydırır. Bununla birlikte, parite kazançları trend çizgisinin üzerinde tutamazsa, satıcılar büyük olasılıkla kendini zayıflamış hissedecek ve JPY çaprazını 119.31’e düşürebilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz