AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 9.09.2020

03 Şubat 2022

Altında Savaşı Boğalar Mı? Ayılar Mı? Kazanacak

Altın fiyatları yükselişin agresif bir gerilemeye yol açmasından bu yana geçen haftalarda, fiyat hareketi sakinleşti; ve dün sabaha kadar büyük ölçüde simetrik bir kama deseni içinde fiyatlanıyordu. Dün sabah erken saatlerde, 1900-1920 arasında devam eden bir başka destek bölgesi testi için fiyat hareketinin yavaş yavaş düştüğünü gördük. Destek fiyat hareketinden bir başka kilit test ortaya çıkardığında, Şimdi asıl soru, alıcıların yönü tersine döndürebilir mi? Altın fiyatları için yatırımcılar USD cinsinden dinamikleri takip etmelidir. Altının yükselişine katkıda bulunan, son altı aydaki USD satışlarıydı; ve yakında USD güçlenme dönemine girebilir. Yakın vadeli dinamikler baktığımızda, 1920, 1900 civarında Altın potansiyelini destekleyebilir ve bu seviyeler aşılırsa, 1859-1871 bölgesine doğru düşüş eğilimi artabilir. Direnç tarafında, 1943, kısa vadeli yükseliş senaryolarının kapısını açabilir ve 1955 ve ardından 1980 civarında daha derin yükseliş eğilimi oluşabilir.

Petrol Riskli Varlıklardaki Endişe İle Düşüş Eğilimine Devam Ediyor

WTI Haziran ortasından bu yana en düşük seviyesine gerilemesi ile ham petrol fiyatları Pazartesi gününden itibaren % 7’den fazla düştü. Varil başına 37 doların altında işlem gören ham petrol, 200 günlük hareketli ortalamanın altında önemli bir kırılma yaşadı ve bu da daha fazla zarara yol açabilir. Teknik endişelerin yanı sıra, riske duyarlı yatırımlar son günlerde ciddi kayıplar yaşadı ve ham petroldeki zayıflık, risk varlıklarında daha geniş bir tersine dönmenin bir olasılık olduğuna işaret edebilir. Teknik görünüme baktığımızda ham petrol, Mart’taki düşüşte oluşturulan boşluk ve düşük seviyesinin tepesine denk gelen 36.61 civarında olası desteğin üzerinde kalmaya çalıştı ve bu seviyenin kırılması ile, fiyat 34.71 seviyesinin biraz altında kalabilir. Bazı teknik engeller, fiyatı ayakta tutmaya çalışabilir, ancak riskli varlıklardaki zayıflık devam ederse, kayıpların devam etmesi beklenebilir.

Google Hisse Senetleri Düzeltme Sonrası Yükselişe Mi Hazırlanıyor ?

Google COVID-19 kaynaklı reklamcılık zayıflığının kısa vadede üstesinden geldi ve büyük teknoloji trendindeki global anlmada liderlik pozisyonunu sürdürmeye devam eden şirket için güçlü alım görünümü devam ediyor. Kısa vadeli düzeltme sonrası hisse senedinde yükseliş görünümü tekrar masaya dönebilir. Hisse fiyatları 1.760 ‘lık ortalama fiyat hedefi, mevcut seviyelerden % 11.4 artış potansiyeli anlamına geliyor. Hisse senetleri bu yıl bugüne kadar % 18’in üzerinde artış gösterdi. Google hissesi Covid sonrası borsaların yükselişe ile rallisi boyunca önemli işlem kanalında fiyatlanmıştı ve ardından yükseliş eğilimini arttırmıştı. Geçen haftanın son işlem seansında 2 kanalında hızlı satış eğilimine kadar düştü. Bu hareketle birlikte RSI kritik 50 seviyesine kadar indi. Dün hisse işlem kanalının dip seviyesini düşerek önemli destek bölgesini test etti. Teknik görünüme baktığımızda, fiyat 1465 seviyesinden geri dönüş eğilimine girebilir ve tekrar yükseliş eğilimi 1700 bölgesine kadar devam edebilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz