AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Piyasa Analizi 11.10.2021

11 Ekim 2021

USD/CAD

Kanada doları Cuma günü dolar karşısında iki aydan fazla bir sürenin en yüksek seviyesine yükseldi. Bunun nedeni, Kanada Merkez Bankası’nın tahvil alımlarında daha fazla kesintiyi destekleyen Covid pandemisinin başlangıcından bu yana Kanada’nın kaybettiği tüm işleri geri kazandığını gösteren rapordu. Kanada ekonomisi Eylül ayında beklenenin neredeyse üç katı olan 157.100 kişilik devasa bir kazanç bildirdi ve Kanada İstatistik verilerinin belirttiği gibi işsizlik oranı 18 ayın en düşük seviyesi olan %6.9’a ulaştı. Kanada doları, 5 Ağustos’tan bu yana en güçlü seviyesi olan 1.2446’ya ulaştıktan sonra dolar karşısında %0.5 artışla 1.2472’den işlem görüyordu. Para birimi, üçüncü hafta için %1,2’lik bir kazançla büyüme yolunda. Direnç 1.4117’de görülebilir. Yukarı yönlü bir kırılma pariteyi 1.3986’ya götürebilir.


Sell Limit 1.2545 TP 1.2417 SL 1.2600

EUR/USD

Eylül ayındaki tarım dışı maaş bordrolarındaki düşüşünün ardından Euro Cuma gününden bu yana dolar karşısında biraz istikrar kazandı. Ancak yatırımcılar hâlâ Fed’in daralmaya doğru ilerlemesini bekledikleri için kazanımlar sınırlı kaldı. ABD ekonomisi, okullarda işe alımlardaki düşüş ve işçi kıtlığı nedeniyle Eylül ayında dokuz ay içinde en az istihdam yarattı. Yine de COVID-19 vakalarındaki azalma ve işsizlik yardımlarının sona ermesi, önümüzdeki aylarda istihdam verilerini artırabilir. Anketler, tarım dışı maaş bordrolarının geçen ay 194.000 arttığını gösterdi. Ağustos ayı raporu, daha önce bildirilen 235.000 pozisyon yerine yaratılan 366.000 işi gösterecek şekilde revize edildi.


Buy Limit 1.1563 TP 1.1587 SL 1.1558

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets içerik oluşturucu, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir. Hiçbir şekilde içerik oluşturucu, adı geçen herhangi bir kişi, ticaret platformu veya şirket, bu yazıyı veya ilgili herhangi bir içeriği kullanmanın neden olduğu herhangi bir potansiyel kayıp veya zarardan müteselsilen veya müştereken sorumlu değildir. Bu içeriği kullanan herhangi bir kişi, finansal araçlarla yapılan herhangi bir alım satım işleminin karmaşık bir süreç olduğunu ve riskin kendisine ait olarak gerçekleştirileceğini anlamalıdır.

Bu içerik tamamen eğitim amaçlıdır ve üreticinin kişisel fikirlerini aktarır. İlgili içerik, Türkiye’de ikamet eden gerçek veya tüzel kişilere odaklı üretilmemiştir ve reklam, promosyon veya tanıtım niteliğinde değildir. Bu yazıdaki hiçbir içerik, hiçbir şekilde yatırım hizmetleri veya ilgili faaliyetlerin halka açık bir teklifi değildir. Herhangi bir platformda hesap açmaya veya finansal araçlardan herhangi birini kullanarak ticari faaliyet gerçekleştirmeye davet niteliğinde kesinlikle değildir.

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.