AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Haftanın Fırsatı – EURUSD Satışı!

10 Mart 2022

Bu hafta EURUSD döviz çiftine daha yakından bakmanızı öneririz. Pazartesi günü saat 11: 00’a kadar Avrupa para birimi dolar karşısında 1,0878’den işlem görerek 1,10’luk ölçülemez dirençten uzaklaşmaya devam ediyor.

Piyasa katılımcıları, ABD ve Çin arasında artan “gergin” dolara olan talebi artıran riskli varlıklardan kaynaklanıyor. Geçen hafta ABD Senatosu’nun hükümetten bağımsızlıklarını teyit edemeyen Çinli şirketlerin ABD borsalarına erişimini kaybedebilecekleri bir tasarıyı onayladığını hatırlayın. Trader’lar, sözlü çatışmalar yeni ekonomik yaptırımlar ve gümrük vergileri getirmek için somut eylemlere yol açtığında ülkelerin geri dönüşü olmayacak kadar yakın olduklarından korkuyor. Bu senaryoda, küresel ekonominin 2020 mali ve ekonomik krizinden çıkışı yıllarca sürebilir.

Ayrıca belirsizlik Fransa ve Almanya tarafından önerilen AB ekonomik toparlanma fonu çevresinde euro üzerinde baskı oluşturuyor. Gerçeği, Euro bölgesinin çevre ülkelerinin borçlarının hızlı bir şekilde büyümesi, borçlarının istikrarı ile ilgili endişelerin bir kez ödeme güçlerine olan güveni aşacağına yol açabilir. Euro karşısında, zayıflığı Haziran ayında yapılacak bir toplantıda ECB’nin para politikasını daha da hafifletme olasılığını artıran ulusal istatistikler de var. Bugün yayınlanan verilere göre, 1. çeyrekte Alman GSYİH’sı 2009 yılının 1. çeyreğinden bu yana en yüksek düşüş göstermiş ve bu çeyrekte iki haftalık izolasyon döneminin bir sonucu olarak %2.2 düşmüştür. Bunu göz önünde bulundurarak, EURUSD döviz çiftinde kısa pozisyonlar tutmanızı öneririz.

EURUSD SellLimit 1,09 TP 1,0780 SL 1,0940

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsinize