AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

İsviçre Merkez Bankası Frangı’nın daha da güçlendirilmesine izin vermeyecek

10 Mart 2022

USDCHF paritesi ard arda 5. günde de düşmeye devam ediyor. Perşembe günü Avrupa seansında franka karşı dolar 0.9750 seviyesinde işlem görüyor, ancak daha fazla düşüş potansiyeli sınırlı.

İsviçre Merkez Bankası 2020’nin 1. çeyreği için bir ekonomik rapor yayınladı. Beklendiği gibi, ana sorun koronavirüs ve bunun ülke ekonomisi üzerindeki sonuçları hakkındaydı.Pandemi, hem sosyal hem de ekonomik açıdan İsviçre için son derece büyük sorunlar yaratmaktadır. Belirsizlik dünya çapında önemli ölçüde arttı, bu nedenle İsviçre için beklentiler belirgin şekilde kötüleşti. Ekonomik zararı azaltmaya yönelik tedbirler arasında, İsviçre merkez bankasi, ilave bir likidite ile yerli işlere zorunlu desteğinin yanı sıra, faiz oranının mümkün olduğunca% -0,75’te seviyesinde bırakmayı tercih ediyor.NBS İsviçre para birimine özel dikkat gösterecektir. Birkaç güvenli liman varlığından biri olan İsviçre frangı, küresel finans piyasalarının güçlü baskı altında olduğu koşullarda her zaman büyük talep görüyor. Bu bağlamda, İsviçre Merkez Bankası İsviçre frangı yatırımlarının çekiciliğini azaltmak için gerekli döviz müdahalelerini yapmaya ve böylece para birimi üzerinde yukarı yönlü baskıya karşı hazır olduğunu açıkladı. Bu tür yorumlar, merkez bankasının sadece ulusal para biriminin daha da büyümesi ve ulusal para biriminin güçlendirilmesinin enflasyon üzerinde ek bir fren olacağı bir duruma izin vermeme konusundaki korkularını doğruladı.

USDCHF paritesi sadece ulusal para birimini zayıflatmak için alınan NBS tedbirleri ile değil, aynı zamanda koruyucu özelliklere sahip olan doğal dolar talebi ile de desteklenecektir. Ayrıca, Fed kilit faiz oranını sıfıra yakın düşürdükten sonra dolar fonlama para birimi statüsü aldı. Bu nedenle, pandeminin yayılmasıyla birlikte durumun daha da kötüleşmesi durumunda, USDCHF paritesi büyüme için mükemmel bir aday olabilir.

USDCHF SellStop 0.9750 TP 1.0050 SL 0.9690

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.