Kanada doları kısa vadeli alımlar için ilginç

19 Şubat 2020

Çarşamba günü işlem seansında USDCAD, alıcıların pariteyi haftalık en yüksek seviyeye 1.3277 seviyesine geri döndürmeyi başardıktan sonra istikrarlı bir büyüme sonrasında aktif olarak düşüyor. Daha önce, ABD dolarının büyümesi, ABD’den gelen güçlü istatistiklere ve Kanada’dan gelen makroekonomik verilere dayanıyordu. Böylece, Şubat ayında New York Federal Rezerv Bankası’nın imalat sektöründeki ticari faaliyet endeksi 4,8’den 12,9 puana yükseldi. Buna karşılık, Kanada verileri geçen ay% 1 düşüşün ardından Aralık ayında üretim verileri % 0.7 düşüş gösterdi. Analistler%’5 lik bir büyüme oranı tahmin etmişlerdi.

Dünkü zayıflığa rağmen, bugün girişim tekrar Kanada doları alıcılarına geçti. USDCAD 1.3250’nin altına düştü ve 1.3234’te işlem gördü. Piyasa katılımcıları, bugün saat 16: 30’da yayınlanacak olan Kanada tüketici fiyat endeksi ile ilgili verileri bekliyor. Analistlerin tahminleri oldukça iyimser, bu nedenle enstrüman için düzeltme dinamikleri daha da geliştirilebilir. Ocak ayında Kanada’da yıllık enflasyonun Aralık ayında% 2,2’den% 2,3’e yükselmesi bekleniyor. Tahmin onaylanırsa, “Kanadalı” satıcıların Kanada Merkez Bankası para politikasının potansiyel hafifletilmesine güvenmek için daha az nedeni olacaktır.

Trablus limanına füze saldırıları ile ilgili Orta Doğu’da artan jeopolitik gerilimler nedeniyle Kanada doları için destek de petrol büyümesi ile sağlanmaya devam ediyor. Petrol satıcıları satışları sürdürmek için yeterli neden bulana kadar, USDCAD paritesine kısa vadeli bir Satış açıp 1.3150’yi hedefleyebilirsiniz.

USDCAD SellLimit 1.3250 TP 1.3150 SL 1.3280