AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Kanada Dolarıyla satış işlemlerine girmek neden daha iyi?

09 Mart 2022

Salı günü piyasasında USDCAD alıcıları için başarılı oldu. ABD para birimi Kanada doları karşısında %0,48 oranında değer kazanarak piyasayı 1.3601 seviyesinden kapattı. Bugün saat 11:00’de Asya oturumu sırasında USDCAD çifti düşüşte ve 1.3592’de yazılı olarak işlem görüyor.

Kanada doları için yerel destek üretim faaliyeti hakkında veri sağlayabilirdi. Nitekim, Haziran ayında Ivey Kanada’nın ticari faaliyetler endeksi, 25.1 puanlık düşüş beklentisine karşı 39.1’den 58.2 puana yükseldi. Aynı zamanda, Kanada Maliye Bakanı Bill Morneau, Kanada federal bütçe açığının 300 milyar doları aşabileceği bir tahmin yayınladı. Kanada doları için bir sonraki önemli temel olay, Cuma günü saat 15: 30’da yayınlanacak olan Haziran işgücü piyasası raporu olacak. İstihdam oranının yaklaşık 700 bin artması bekleniyor. İşsizlik oranı %13.7’den %12’ye düşmelidir. Sektörün potansiyel toparlanmasına rağmen, Kanada işgücü piyasası gerilemeye devam etmektedir ve bu durum tüketici faaliyetlerini kısıtlamaya devam edecek ve aynı zamanda ülke ekonomisinin toparlanmasını yavaşlatacaktır. Kanada Bankası, enflasyon beklentilerinde istikrarlı bir artış olmadan ve ayrıca kötüleşen makroekonomik bir durumun ortaya çıkması durumunda, ekonominin ek teşvik olasılığını düşünmeye hazır olduğunu defalarca kaydetmiştir. Bu kararla, Kanada para biriminin düşüş eğilimi yoğunlaşacaktır.

Kanada doları üzerindeki baskı dolayısıyla petrol fiyatlarında düşüş olmaya devam edecek. Brent tipi ham petrolün fiyatları dün varil başına 42.82 $ ‘dan kapandı. Bugün, düzeltme devam edebilir. Yatırımcıların odak noktası ABD’de hisse senedi verileri ve petrol üretimi olup, saat 17: 30’da yayınlanacak. Petrol, ayın en yüksek seviyelerinde işlem gördüğü için, piyasa katılımcıları kaya petrolde hafif bir artış beklenmektedir. Ayrıca, hisse senetlerinde artış olasılığı da vardır. Daha önce, Amerikan Petrol Enstitüsü geçen hafta ABD’de petrol rezervlerinin 2 milyon varil arttığını bildirdi. ABD Enerji Bakanlığı’ndan alınan resmi artış da teyit ederse, petrol satışları devam edecek. Bununla birlikte, USDCAD çifti hala yükseliş potansiyelini koruyor.

USDCAD BuyLimit 1.3570 TP 1.3690 SL 1.3530

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz